Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apró probléma, ami hosszútávon...

Apró probléma, ami hosszútávon sok pénzt elvisz. Hogyan lehet veszekedés nélkül megoldani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég kicsi probléma, de nem állunk annyira jól anyagilag, hogy ezt "megengedhessük". Szóval, reggelente csinálok a páromnak szendvicset. (Én csak 6 órásban dolgozom, ő 8 órában.) Mindig 2-3 zsemlét szokott, rakok bele neki szalámit, májkrémet, meg zöldséget. Amit épp kér, és ami van itthon. (Ő kéri, nem én erőltetem rá!). Ha máshol venne reggelit, 4-500 ft-ba kerülne, így azért olcsóbban kijön. Ez így megy már régóta. Egyszer-egyszer még sütök is mellé egy kis piskótát, azt is szokott vinni. Egyik munkatársától megtudtam, hogy ezeket a szendvicseket ő kidobálja, és vesz helyette péksüteményt. (A munkatársa azt mondta, hogy amiket a párom a "büfében vesz", nagyon sz*rok, és kidobja őket, és elmegy a közeli pékségbe reggeliért). És már legalább 2 hónapja csinálja. Mikor rákérdeztem, a párom azt mondta, egy kéregetőnek adta oda a szendvicseit, és azért vett magának mást. Heti 2000-2500 ft amit reggelire költ, plusz kb 800 amit zsemlére, felvágottra költünk. Ez havi szinten elég sok. Ebédet is szerettem volna küldeni neki (este megfőzőm, másnap reggel éthordóban elviszi), de félek, azt is csak kidobná. Egyszerűen nem tudom, hogyan deríthetném ki, sértődés nélkül. Minden pénzt be kell osztani, nem férnek bele ilyen plusz kiadások. Szerintetek?
2009. dec. 15. 15:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne csomagolj neki kaját. Ennyi :)

Neki nem kell lekiismeretfurdalódnia, mert nem ízlik neki amit pakolsz és kidobja, neked meg nem kell annyi pénzt költened.

2009. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért dobálta ki a szendvicseket? Nem ízlik neki???

A párom imádja ha készítek neki, sőt teát is kér. Meg is köszöni, küld egy sms-t finom a szendvics, vagy isteni a tea. Nekem szörnyen rosszul esne ha ilyet csinálna. Nem is a pénzről lenne szó, hanem hogy ha veszem a fáradságot, hogy készítsek neki reggelit, akkor ő fogyassza el! Ha nem kívánja, akkor lehet szólni, hogy inkább ma nem kér, jobban kívánom a péksütit.

2009. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
nem kell köntörfalazni,megkérded hogy mit szeretne. ha inkább vesz magának az is oké de akkor nem fáradozol na meg nem veszed meg a hozzávalókat. nem kell ügyet csinálni ebből, ha neki jobban ízlik amit vesz akkor egye azt és te nem csomagolsz neki reggel. ha nem fér bele a mindennapos vásárlás akkor azt is meg kell beszélni.
2009. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben most en sem csomagolnek neki. Inkabb edd meg te azokat a szendvicseket es nem kerulnek a kukaba.

Talan ugy deritheted ki, hogy megkered egyik kollegajat, hogy figyelje egy hetig mit eszik (persze addig csomagolj neki). Ha nem azt amit te csinaltal, onnan tudod a valaszt.

2009. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
Süss neki péksütit.Aztán magyarázd meg neki,hogy a családneve nem Csányi.Szerintem a munkatársai is ott vesznek enni,nem akar kilógni a sorból,ezért csinálja.Elég fiatalok lehettek,ha még ez számít neki.Viszont,ha így átvág,pláne úgy,hogy tudja(mert ugye tudja,hogy sporolnotok kell?),hát,lehet új pár kellene.Neked akarjon"megfelelni"aki szeret,nem a munkatársaknak haveroknak.
2009. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Előző:

Nem eszi meg a sütit és máris szakítsanak? Pffff

Nem csodálom, hogy ennyi a válás mostanában :)

2009. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem onnan, hogy neki adtad, az ő dolga, hogy mit tesz vele. Te azzal, hogy elkészítetted neki, kimutattad a szeretetedet. Ha neki nincs kedve hozzá, nem jó erőltetni. Megsértődni sem jó ezen. Az is lehet, hogy csak nincs kedve a nem friss zsemléhez, pedig finom a többi, ami benne van, vagy éppen szereti a junk-food-ot, változatosságra vágyik és már unja, pedig kezdetben szerette, mert finom. Sok ok és sok lehetőség. Az is egy lehetőség, hogy leültök és megbeszélitek. Én ezt tudom javasolni. ;)
2009. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én nem csomagolnék neki a helyedben, hanem kapna heti 300 Ft-ot, azt ossza be. Nekem is sok bajom van az étkezéssel, mert a párom jóformán csak a színhúst eszi meg a levesen kívül (de a csirkét sem!), és a munkahelyi éttermi kaját, ami nem olcsó. :(
2009. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
15.37:nem az a gond,hogy nem eszi,hanem az,hogy sumákol,meg átver.Itt már el lehet gondolkodni,hogy vajon máskor,másban igazat fog mondani?
2009. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem válasszátok az arany középutat! Kompromisszumot kell kötnötök, mondjuk minden másnap vegyen péksüteményt, a többi napokon pedig a te szendvicseidet egye. Az még igazán nem kerül sokba... Valószínűleg nem akart megsérteni Téged, nem az hogy nem finom amit csinálsz neki, hanem talán már megunta...Hidd el állandóan szenyón élni nem is jó!
2009. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!