Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valami ésszerű magyarázat...

Van valami ésszerű magyarázat a "drága mama" viselkedésére?

Figyelt kérdés

Hosszú-hosszú évek dilemmája, ami a párom édesanyja és a köztem kialakult "viszonyt" illeti, az idő pedig ezen szinte semmit sem változtatott!

Hiába vagyunk már hét éve együtt a párommal, az anyjával egy árva szót sem szóltunk még egymáshoz! Ha véletlenül a boltban futunk össze, ő vagy átvág egy másik sorba, vagy kirobog az üzletből; ha az utcán akkor képes inkább az út azon részén "esni-kelni", ahol járda sincsen; ha valahonnan egyszerre érnénk haza (merthogy egy utcában lakunk), képes inkább többszáz méteres kerülővel menni; stb... A családi összejövetelekre sosem vagyok hivatalos, így igazából az ablakból nézhetném (például szentestén), hogy még az unokájának kétnapos szerzeménye is előbb kap meghívást, mint én!

Tudom, normális ember nem gyötrődne ilyen dolgok miatt, de nekem sokat jelentene! Azon időközben túltettem magam, hogy nem lakunk együtt a párommal, merthogy nem akarja magára hagyni. De nekem rajtuk kívül nincs senkim, akihez kötődhetnék! Az én édesanyám tíz éve meghalt, apámmal meg sosem volt kapcsolatom és soha nem is lesz! Nem pótolni akarom mindazt, ami nincs, csak érezni, higy tartozok valahova! Nem egyfolytában egymás nyakán lógni, csak tudni, hogy elfogadnak!

A család többi tagjával minden rendben van, de nem próbálnak meg hatni rá! Azt mondják mindenkivel ilyen kezdetben! (Kezdetben? Hét évvel ezelőtt, nem tegnap volt!) De ha ezt mindenkivel eljátsza és a fiával sem romlott meg a kapcsolata, akkor az nem magyarázat minden tettére, (maximum kicsivel több időt vesz igénybe), hogy azért, mert MELEG VAGYOK!

Hát ezért kérdezem!



2012. jún. 25. 11:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Szerintem is a párod a hibás abban, hogy nem váltál családtaggá.. 7 év hosszú idő, azalatt sok minden történik a családban és köztetek is. Ha köztetek minden rendben van, már régen túl kellett volna esni egy családi konfliktuson (ami valószínűleg akkor is megtörtént, amikor a párod bejelentette, hogy meleg). Így viszont a párod úgymond jófiú, be is vallotta a tényt és nem is, hiszen nem kell ezzel a ténnyel- és Veled- szembesülniük.
2012. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy érdekes.

Mármint vannak olyan emberek akik nem tudják elfogadni, hogy a fiuk meleg és még párja is van.

De ebben a történetben nem ez a szomorú hanem a te párod viselkedése. Igazán kiállhatna érted, ha 7 év alatt nem tette szerintem kár reménykedni.


Sajnálom a helyzeted, de biztos vagyok benne, hogy ennél a kapcsolatnál jobbat érdemelsz.

2012. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt a pároddal van gond, hogy nem vállal fel téged, és nem él veled együtt. Valószínűleg az anyukája véleménye mindig előbbre való lesz, minthogy felvállalt kapcsolatban éljen veled. Sosem tervez veled összeköltözni? És te ebbe beletörődtél? Szerintem ne tedd! Ennél többet érdemelsz!
2012. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltételenül (vagy nem csak) amiatt van, hogy melegek vagytok. Az én szüleim elváltak, 3 éves voltam, amikor anyám újra férjhez ment. Azóta eltelt majdnem 30 év, de a második férj családja engem azóta is betolakodónak tart...

Pedig soha semmit nem ártottam nekik azon kívül, hogy a világon vagyok.

2012. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ebben a történetben 2 furcsa dolog is van a mama részéről.

Az egyik az, hogy Téged nem fogad el, mert meleg vagy, holott a fia is az. Oké, hogy nem tagadta ki emiatt őt, de nem is nagyon nézi azt, hogy a fia boldog legyen.Az anyukának tökéletes az, hogy magához láncolta felnőtt gyermekét.

A másik érdekes része a sztorinak-amit többen is említettek- az, hogy a párod sem áll ki melletted. 7 év után is az anyjával lakik. Valószínűleg akkor is így lenne ez, ha hetero kapcsolata lenne. Gyenge jellem, aki nem képes fontossági sorrendet tenni az életében.

Lehet szeretni, támogatni, segíteni egy szülőt, de ennyi év után is a szoknyája mellett lenni, enyhén szólva is ciki.

2012. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Némiképp egyoldalúan vélekedtek ugyan, de kívülállóként valószínűleg én is hasonló véleményen lennék! Igaz, nem részleteztem (így át is siklottatok rajta), hogy "mindenkivel ilyen kezdetben"! Ezt arra értettem, hogy a párom nővérének a férjéről sem vett évekig tudomást! Pedig az egy "normális" kapcsolat!

A másik, amit kiegészítés gyanánt hozzátehettem volna, jogy páromnak van egy alkoholista, semmirekellő bátyja, aki nem dolgozik, nem főz, nem mos, nem takarít, stb... Külön háztartásban él ugyan egyedül, de mindig a hatvanéves anyját nyegteti kajáért, piáért, pénzért, stb... Hát ezért nem lakunk mi együtt!

Az, hogy nem tenne meg értem mindent, az se igaz! Tervezgeti az összeköltözést, de nem itt, ahol most lakok! Távol mindentől és mindenkitől!

Hogy a családi dolgokból kimaradok, szerinte így van jól! Ha tehetné, Ő is kihagyná! "Addig örüljek, amíg nem kell jelen lennem!" Az anyja meg mindig mindenkivel ilyen volt! Egy kétszeresen elvált hatvanéves zsémbes öregasszony, aki már nem változik!

Én továbbra is megteszek változatlanul minden tőlem telhetőt. Ha szerencsém van, talán lesz rá időnk, hogy megismerjen!

Köszi mégegyszer!

2012. jún. 25. 14:37
 17/22 anonim ***** válasza:

Lehet ez hülyeség de én csak erre tudok gondolni:

Szerintem azért nem szeret téged ennyire, mert azt hiszi miattad lett a fia homoszexuális.Vagyis teljesen lekötöd őt és azt gondolhatja, hogy így már teljesen nincs esély, hogy a fia rájöjjön, hogy mégis a lányokat szereti...

Tudom, hogy ez a felfogás hülyeség de szerintem ez lehet a baja.De amúgy a párod meleg vagy biszexuális?


Ugye, írtad, hogy a testvéred férjével is volt baja.Lehet ott volt valami konkrét indok amiért nem szerette.Vagy pedig csak félt, hogy elveszik tőle a lányát majd elköltözik stb.


Amúgy nem értem a párodat...amíg élni fog az anyukája ott fog lakin vele?Itt most nem arra gondolok, hogy ne szeresse és ne ápolja de ha összeköltöznétek attól még sokszor meglátogathatná az anyukáját.


És amúgy az anyukájától megkérdezted már, hogy konkrétan mi a kínja veled?

Amúgy hány évesek vagytok?

2012. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem teljesen hülyeség, amit írtál! Én is gondoltam már rá, hogy az egészre az lehet a legegyszerűbb válasz, hogy a maga egyszerű kis módján azt képzeli, hogy én vagyok az oka, amiért a fia meleg lett! Tény, hogy azután vállalta fel ő is a dolgot, miután összejöttünk! Ettől függetlenül előttem is az volt, csak titokban!

Arra is gondoltam már jómagam is, hogy egy defektes anyai ösztönről lehet szó, hogy képtelen normális ember módjára viszonyulni a gyerekei választottjaihoz! Mindenkiben csak az ellenséget látja, akiket ezzel a viselkedéssel tart távol! A kérdés pont ezzel kapcsolatos! Mi erre az ésszerű magyarázat?

Én egyébként 30, a párom meg 32 éves.

2012. jún. 26. 23:17
 19/22 A kérdező kommentje:

... Ja és (a kérdésedre válaszolva) melegek vagyunk, mint a kályhacső, így nem sok esély van rá, hogy időközben bárki is rádöbbenjen, hogy "Jaj, tévedtem! Mégse vagyok meleg!"

Az anyjával meg nincs módom beszélni! Én köszönök neki, ő meg már szinte ott sincs! Ha ő lát meg először, már csak azt veszem észre, hogy menekül!

Hm... Ez van!

2012. jún. 26. 23:27
 20/22 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nagyon de szerintem alapból ilyen az anyukája és lehet már nem fog változni.:(

De ettől függetlenül sok boldogságot kívánok nektek!:)

2012. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!