Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valami ésszerű magyarázat...

Van valami ésszerű magyarázat a "drága mama" viselkedésére?

Figyelt kérdés

Hosszú-hosszú évek dilemmája, ami a párom édesanyja és a köztem kialakult "viszonyt" illeti, az idő pedig ezen szinte semmit sem változtatott!

Hiába vagyunk már hét éve együtt a párommal, az anyjával egy árva szót sem szóltunk még egymáshoz! Ha véletlenül a boltban futunk össze, ő vagy átvág egy másik sorba, vagy kirobog az üzletből; ha az utcán akkor képes inkább az út azon részén "esni-kelni", ahol járda sincsen; ha valahonnan egyszerre érnénk haza (merthogy egy utcában lakunk), képes inkább többszáz méteres kerülővel menni; stb... A családi összejövetelekre sosem vagyok hivatalos, így igazából az ablakból nézhetném (például szentestén), hogy még az unokájának kétnapos szerzeménye is előbb kap meghívást, mint én!

Tudom, normális ember nem gyötrődne ilyen dolgok miatt, de nekem sokat jelentene! Azon időközben túltettem magam, hogy nem lakunk együtt a párommal, merthogy nem akarja magára hagyni. De nekem rajtuk kívül nincs senkim, akihez kötődhetnék! Az én édesanyám tíz éve meghalt, apámmal meg sosem volt kapcsolatom és soha nem is lesz! Nem pótolni akarom mindazt, ami nincs, csak érezni, higy tartozok valahova! Nem egyfolytában egymás nyakán lógni, csak tudni, hogy elfogadnak!

A család többi tagjával minden rendben van, de nem próbálnak meg hatni rá! Azt mondják mindenkivel ilyen kezdetben! (Kezdetben? Hét évvel ezelőtt, nem tegnap volt!) De ha ezt mindenkivel eljátsza és a fiával sem romlott meg a kapcsolata, akkor az nem magyarázat minden tettére, (maximum kicsivel több időt vesz igénybe), hogy azért, mert MELEG VAGYOK!

Hát ezért kérdezem!



2012. jún. 25. 11:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Enyémmel is ez lesz csak én 22 éves koromba elköltözök ahogy lesz szakmám :) 21/meleg f
2012. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szégyellheti magát a párod, hogy tudja így elnézni, hogy az anyja ilyen bunkó veled? Hét év alatt igazán elfogadhatta volna ezt a helyzetet a kedves anyós.


Szerintem szakíts a pároddal, mert csak pazarlod az idődet, ezzel a szélmalom harccal. Az anyja nem fog téged elfogadni, a párod pedig anyámasszony katonája marad, aki képtelen kiállni és semmi önbecsülése sincsen.


A "drága mama" nem feltétlenül csak attól viselkedik így veled, mert meleg vagy, hanem ő egy tipikus "anyós" lehet, aki a fiacskáját magához láncolja és jaj annak, aki - az ő értelmezése szerint - elveszi a fiát. Betegesen féltékeny arra, aki "elveszi" tőle és emiatt tönkre teszi a fia életét.


Én meleg vagyok, és ha hasonló szituban lennék, akkor szakítanék, mert ha 7 év alatt nem fogad el valaki, akkor már utána nem fog, továbbá nem lenne ennyi türelmem, ahhoz hogy a párom szerencsétlenkedjen és anyuci szoknyája mögé bújjon.


22/F

2013. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!