Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ugye ez nem természetes, és...

Ugye ez nem természetes, és lehetséges másképp is élni? (Lent, hosszú)

Figyelt kérdés

Mindig szomorúsággal tölt el, amikor látom a sok, szerető, bizalmi, családban felnőtt barátomat, és rádöbbenek, hogy nekem ilyenben sosem volt részem. A szüleim, amióta csak az eszemet tudom (kb. 5 éves korom óta) állandóan a "váljunk el", "ha itt hagysz, én öngyilkos leszek" kifejezésekkel dobálóztak egymással. Én ilyenkor persze csak sírtam, toporzékoltam a nővéremmel együtt. Az ajtó elé álltam és azt mondtam az anyukámnak, hogy "NE MENJÜNK EL!" Édesanyám ezt a mai napig a szememre veti, hogy miattam kell ilyen körülmények között élnünk, mert akkor ő el akart menni, én voltam, aki az útjába állt. Még egyszer hangsúlyoznám, 5 éves voltam ekkor! 10 éves koromig én voltam apu szeme fénye. Addig havonta egy egy hetet töltöttünk együtt a munkájából adódóan. Azt követően, hogy végleg hazaköltözött, a dolgok kezdtek megváltozni a mi kapcsolatunkat illetően is. Azt tudni kell, hogy nem veti meg az alkoholt. Anyával javarészt ebből vannak problémáik, bár ezt ma már inkább anya nem is feszegeti. Ha ittasan jön haza, anyukám csak ennyit mond nekünk: "Ne kötekedjetek vele, hagyjátok rá, tudjátok milyen ilyenkor". Ha iszik azért agresszív és elviselhetetlen, ha nem iszik azért. Az alaptermészete is borzalmas. Olyan dolgokat hány a szemünkre, amikhez úgy gondolom nincs joga. Néhány ezek közül: Összezördülünk, leülünk vacsorázni, mire ő: "Hogy van képed enni abból, amit én teszek eléd?" "El lehet húzni, ha valami nem tetszik, nem kell itt mereszteni a lusta p*csádat" Régebben rengeteget sírtam amiatt, hogy így beszél velem, ilyen szavakat használ. Ma már felnőttesebb fejjel próbálom kezelni ezeket a szituációkat. Számtalanszor elmondtam már neki az én álláspontomat, hogy szerintem egy szülőnek nem volna szabad ezeket a dolgokat a gyereke fejéhez vágnia, hogy ő az aki enni ad neki, vagy aki iskoláztatja, ruháztatja, eltartja, elvégre is ez a kötelessége. Erre nagyon bepipul és nekem esik, hogy mi az, hogy kötelessége? Neki semmilyen kötelessége nincsen rám nézve. Ha akarná, megtehetné, hogy kitesz a házából és hogy örüljek, hogy erre nem került még precedens. Nem azt szeretném kérdezni, hogy mit tehetnék, mert tisztában vagyok vele, hogy semmit. Egyelőre rá vagyok szorulva anyagilag, és ez egy ideig nem is fog változni. Hamarosan egyetemre megyek, akkor talán egy kicsit könnyebb dolgunk lesz. Mindössze azt szeretném, ha megerősítést tudnék kapni, hogy lehet máshogyan is élni. Hogy ha felnőtt leszek, fogom tudni másképp nevelni, kezelni a gyerekeimet. Hogy az apám elmondása, miszerint ha majd felnőtt leszek én is úgy fogom gondolni mint ő, egy oltári nagy hülyeség, és igenis vannak olyan szülők, akik szeretetből csinálnak és nevelnek gyerekeket. Köszönök minden egyes hozzászólást!

18/L



2012. júl. 1. 15:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

hát lehet, hogy ez most g*ciség lesz, de jó lett volna, ha inkább nem mondod azt , hogy maradjatok, hiába voltál 5 éves.. most már rájöhettél, miért nem jó beleszólni a felnőttek dolgába.. igazából anyád a hibás, amiért hallgat egy ilyen kis 5 évesre...ezzel elkúrta az életeteket.. és ezt nem tudom agyilag felfogni.. a sok hülye szülő, meggondolatlanul cselekszik, aztán meg később rinyál...tényleg jogosítvány kéne végre a gyerekcsináláshoz, is, ehelyett szinte már csak a zűrös, alkalmatlan , hülye felfogású emberek gyártják az egyre több gyereket, akik később ugyanolyanok lesznek mint ők.. és akkor mindenki csodálkozik, miért egyre undorítóbbak az emberek..hát pont azért , mert csak a selejt nemz..


ja , és kérdezted, hogy más szülő leszel - e? hát sajnálatos módon nem leszel más szülő.. egy ideig talán menni fog de később ki fog ütközni, mert ezek már régen kódolt tulajdonságok.. ahhoz nagyon eltérő környezetben kell élned és baromi nagy akaraterődnek kellene , hogy legyen, hogy normális felnőtté válj.. ez sajnos nagyon ritka..

2012. júl. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem is hasonló volt a szüleimmel. most felnőtten szakítás van a kapcsolataimban egymás hegyén hátán és már rég meg kellett volna állapodnom :(
2012. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem ugyan így neveltek, ma anya vagyok, és már most más, mint anyám. Mióta megállapodtam, apámat nem láttam kb 2éve, anyámat heti 1x, de amikor csak tudom, lerázom. Minden egyes hízelgő smse régi sebeket tép fel, és nem hajlandó megérteni, hogy mi, miért történik így..
2012. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az én esetemben is ez történik állandóan. Amikor apukám egyik nap hazajön ittasan, kábán és agresszív, kötekedőzik, összeveszünk de nagyon, a következő nap pedig már mint ha mi sem történt volna. Amikor másnap reggel nem vagyok hajlandó a jópofizáshoz, és mondjuk nem vagyok hajlandó mosolyogni a szánalmas kis, próbálkozós poénjain, anyukámmal együttesen ismét nekem esnek hogy "mit hisztizel és játszod itt meg magad?". Képtelenek felfogni, hogy nekem ez már régen nem a hisztiről szól. Egyszerűen csak unom, hogy az életem egy képmutatás. Ebben nem akarok részt venni!
2012. júl. 2. 22:58
 15/20 anonim válasza:
100%

Ne aggódj, nem vagy egyedül! Rengeteg hozzád hasonló fiatal él ilyen körülmények között! Nekem csupán az a véleményem, hogyha volt bátorságod kiírni ezt - persze, névtelenül, de mégis megtetted - valószínűnek találom, te nem fogsz így élni, mármint nem így fogod a gyerekeidet nevelni! Sokan még a legjobb barátnőjüknek sem mernek erről beszélni, és ezt onnan tudom, hogy mikor az lb-m elmesélte a sztoriját, kiderült, mindez öt éve kezdődött náluk, mi meg pontosan tíz és féle ismerjük egymást, barátságunk kiskorunkra nyúlik vissza.


Az évek telnek majd, és mikor neked is családod lesz, bizonyára a boldog gyerekeid kárpótolnak majd. Persze, valószínű ezt már te is tudod, mindig lesz egy seb a szívedben, ami teljesen talán soha, de idővel kezd majd aprólékosan begyógyulni! Fel a fejjel! :)

2012. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki hozzászólását! :)
2012. júl. 3. 16:08
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
14es vagyok! Amikor olyan idős voltam, mint Te, azt hittem, hogy csak nekem vannak ilyen problémáim, ha anno találok egy ilyen oldalt, ahol leírhatom, tehetek fel kérdést és kaphatok jó tanácsokat, az én életem is máshogy alakult volna, és nem lettem volna teljesen befordulva addig, míg meg nem ismertem azt a férfit, aki most a párom, és a gyermekem édesapja! Borzasztóan szégyennek tartottam volna akkor is a nyomoromról beszélni, szóval hidd el, igaza van az utolsó hozzászólónak! :) Majd csoszognak még a Te utcádba, oda se neki!! És minden elmúlik egyszer, ez tutifix 100..fel a fejjel, tarts ki!
2012. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, 13as.. :)
2012. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Azt mondják, a lányok valamilyen szinten az édesapjukat keresik és sokszor találják meg a párjukban. Én remélem, hogy ez csak mendemonda, és nem minden esetben igaz! Elszomorít, amikor erről beszélek az anyukámmal, és ő ahelyett, hogy megerősítene, azt mondja: "majd beleválasztasz te is!" vagy amikor szerinte tiszteletlenül beszélek vele: "majd visszakapod a gyerekeidtől". Volt egy kis noteszem, amiben csomó bejegyzés volt arról, hogy mit és hogyan szeretnék majd másképpen csinálni, mint Ők. Hogy ha majd oda kerülök tudjam, gyerek szemmel hogyan is láthatja egy kis apróság a körülötte lévő érthetetlen felnőtteket. Ezt a füzetet egyszer megsemmisítettem, mondván, megpróbálok tiszta lappal indítani a szüleimmel, amibe ez a füzet nem fér bele. A sok csalódás miatt, ami őket és a tiszta lappal való újrakezdést illeti, ezt mát megbántam... No de biztos vagyok benne, hogy a sok emlék, sérülés, fájdalom, sohasem fog csak úgy a semmibe illanni...
2012. júl. 3. 21:16
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy legyen jövőd, le kell zárnod a múltat, de ez majd akkor jön el, ha elkerülsz otthonról! Idővel meg fogsz bocsájtani, de nem fogsz felejteni, viszont könnyebb lesz a lelkednek!
2012. júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!