Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú idő óta jól működő...

Hosszú idő óta jól működő kapcsolatban élők: a pasi részéről mennyire természetes, ha az idő előrehaladtával a figyelmessége csökken?

Figyelt kérdés
25 vagyok. Több kapcsolatom is volt, de ez az első nagy szerelem, amiben hosszú távra is tervezünk. 1,5éve vagyunk együtt. Mintha kicsit csökkent volna a figyelmessége, az elmúlt pár hónapban. Elmaradtak a kedves smsek,reggel ha előbb indulok, már nem kel fel kikísérni, sőt, hagyjam aludni, stb...A környezetemben 3an is friss szerelmesek, és áradoznak, mennyire figyelmes a pasijuk. Lehet, hogy csak emiatt érzem, vagy ez a változás természetes idővel?
2010. nov. 11. 10:08
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez sajnos így van. Nem azért mert kevésbé szeret, hanem mert már "biztos helye van". Nálunk is így van, tudom, hogy szeret, de már nem olyan figyelmes, mint az első hónapokban.
2010. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
76%
valami megváltozott.. láss is ne csak nézz!
2010. nov. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad!:)

Amikor tesómék másfél éve összejöttek (mi akkor már majdnem 3 éve voltunk együtt), nekem is rossz volt, hogy állandó puszilgatják egymást, így nyuszi, úgy nyuszi, el nem engedték egymást kezét stb. Mi ezen már akkor túl voltunk. A mai napig nagyon imádjuk egymást, de ennyi idő után már ki tudunk egyedül is menni pisilni!:))

Aztán náluk is eltelt a másfél év, és pont most ahogy együtt töltöttünk velük egy hétvégét észrevettem,hogy már náluk sincs állandó puszilkodás, nincs már annyi nyuszikám, stb! Attól függetlenül róluk is sugárzik,hogy jól meg vannak és szeretik egymást, de szerintem ez a nagy áradozás, állandó csókolgatás, csak az első pár hónap varázsa!

2010. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez természetes. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret. Ne abból indulj ki, hogy ismersz friss szerelmeseket. Néhány hónap múlva náluk is úgy lesz, mint most nálatok.

Ha pl. én délután dolgozok és éjjel 11-kor érek haza, akkor én se kelek fel reggel 5-kor kikísérgetni a barátnőmet, de fordított esetben sem várom el, hogy csak azért felkeljen hajnalban, mert nekem fel kell kelnem.

2010. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
A kapcsolat előrehaladtával természetes,hogy csökkennek ezek a figyelmességek,mert ugye az elején mindkét pár jobban odafigyel,mert szeretné a legjobb oldalát mutatni.Ez majdnem minden kapcsolatban előfordul.De...viszont nem helyes magatartás!Ha szükségét érzed,vagy neheztelsz rá emiatt,akkor semmiképpen ne hagyd annyiban!Beszéld meg vele,hogy ha nem is annyiszor mint a legelején,de mégiscsak legyen figyelmes hozzád,mert szükséged van rá!Hajrá!:)
2010. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten szinte biztos, hogy csökken. Persze akad 1-2 kivétel, de tényleg nem sok.

Amikor friss a szerelem, akkor persze mindent az foglal le, de egy ilyen felfokozott állapotban nem lehet egy életet leélni.

Pl. nem lehet minden reggel kialvatlanul kikísérni, ha mondjuk ő későig dolgozik. Vagy miért írjon szerelmes sms-eket, ha este úgyis lát és elmondhatja szóban is?


Mondjuk nekem könnyű, eleve sem volt valami nagy lovag a párom, szerelmes sms-t talán ha egyet kaptam tőle. Nálunk nem sok minden változott.

Viszont azt nem árt észben tartani, hogy egy kapcsolat hullámzik. Lesz még olyan időszak, amikor körül fog udvarolni, és lesz, amikor alig álltok szóba egymással.

Én pl. most fogyókúrázom - és szerelem ide vagy oda, látszik a páromon, hogy jobban tetszem neki vékonyabban. Apróság, de emiatt most többet bókol, mint a kapcsolat elején..

2010. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez van, és egyre rosszabb lesz. Már nem is csókolózunk csak ha szex van, sosem simogat vagy ölel meg spontán, csak ha azt akarja:( Szinte midnen barátnőmnek új kapcsolata van és bevallom nagyon elszomorít mikor látom mennyire bújnak egymáshoz, miket mondanak írnak egymásnak. Tanácsot adni, sajnos nem tudok...
2010. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nincs jó hírem. Ez nem a végső állapot, ha még csak 1,5 éve vagytok együtt. Minél több idő tellik el, annál inkább lesz figyelmes, kedves, előzékeny. Sőt! Ha esetleg megpróbálnád megbeszélni, nem is fogja érteni, hogy mit mondasz neki, mi a gondod. Ha esetleg megígéri, hogy majd jobban odafigyel, akkor sem valószínű, hogy tartós lesz a figyelmes állapot. Hiába, nehéz meló ez a párkapcsolatosdi.

Volt néhány hosszabb kapcsolatom (most is abban vagyok), ez sajna így működik tényleg. Nem lehet, vagy nagyon nehéz visszahozni azt, amit nem csak te, hanem nagyon sokan még hiányolunk. Azt hiszem, ez a megszoksz vagy megszöksz esete.

2010. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére még nem múlt el, három éve élünk együtt, ugyan úgy megy a tündi-bündi, meg kedves smsek, stb mint az elején, néha már én unom:))a férjem nem:))
2010. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

tedd kicsit máshogy a dolgaid! öltözz fel csinosabban, menj sétálni, viselkedj kicsit máshogy..

hidd el egyből felfigyel újra( ha szeret)...

2010. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!