Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom kipaterolni a...

Hogyan tudom kipaterolni a sógornőmet?

Figyelt kérdés

Elég mókás a helyzet. A szülei kirúgták otthonról és csodás módon hozzánk telepedett le.

Egy ideig tűrtem, hogy konkrétan bámulja a tv-t és néha azért megmozdul böfögni vagy wc-re menés miatt. De most már elég volt. A férjem van, hogy reggeltől estig dolgozik (tanár egyetemen és magánban is).

A sógornőmet kb. 4 hónapja rúgták ki (közszféra). Dolgozott úgy 1 évet majdnem, előtte pedig másfél évig munkanélküli volt.

Akkor is már egyszer beköltözött hozzánk hajnalok hajnalán, mert szintén kitették, de másnap hívtam anyósomat, hogy akkor most vihetik is vissza. 26 éves "érett (testileg" nőről beszélünk egyébként!

Szóval anyósomék akkor el is vitték egyből. Igaz sógornőm húzta a száját, hogy ő már csak azért se megy, de hamar megértettem vele, hogy nincs más választása, nálunk nem maradhat!

Igaz, elférne, mert 3 szobás+nappalis lakásban lakunk, de nem neki van fenntartva. Egy centet sem fizet semmibe. Sűrűn jár el itthonról. Először még azt hittem/hittük, hogy munkát keres, de aztán hamar kiderült, hogy a pohár mélyére néz a barátaival. Tehát egy masszív alkoholista részemről. Anyósomék tudják, hogy itt van nálunk. Mióta újra beköltözött, "zaklatom" a szüleit, hogy tüntessék el innen, de apósom közölte, hogy már nem bírja eltartani (se érzelmileg, se anyagilag).

Megértem őket, de én sem tudom, nem is akarom! Egész nap azt látom, hogy semmit sem csinál, nem hajlandó megmozdulni. Így meg pláne ne egye itt a fene.


A férjem adott haladékot neki hónap végéig, de tudja jól ő is, hogy nem fog változni semmi.

Kerestem már neki munkát, be is ajánlottam ismerősök cégéhez, de neki nem kellett a meló. A férjem is szerzett neki önkormányzatnál kihalálos munkát (tehát örök életére ott enné a fene), de közölte rá, hogy már egyszer kirúgták közszférából.


Mi a jó istent csináljak vele? Már elkezdtem hétfőn összepakolni a cuccát, de felháborodott, hogy bennem egy cseppnyi jóindulat sincs...


2012. júl. 4. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell dobni a fenébe. Ha nekem ilyen munkát ajánlanál körbecsókolnálak nem ám még inni járnék...
2012. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki egy 1000Ft körüli számlát és mond neki azt, hogy ezt a lakhatásért ki kell fizetni,mert ő is pénzbe kerül nektek. Ismételd meg párszor tuti vissza meggy a szülőkhöz.
2012. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Igazából ezt a férjednek kellene lerendeznie. Csak neked nincs jogod kidobni (hacsak nem a te házadról beszélünk és nem közös).
2012. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
amikor elmegy, és hazajön, nem engeded be, hanem a kezébe nyomod a cuccát. Így. Szerintem ennél többet már nem lehet érte tenni, amit ti tettetek, ő meg csak élősködni akar rajtatok.
2012. júl. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még ha nem az én házam is lenne (közös tulajdon egyébként 60%-a az enyém), akkor is jogom lenne kitenni, főleg a 13 hónapos ikreim miatt!


Kulcsát már kivettem a táskából, tüntetőleg nem megy el itthonról. Pedig valamikor itt lenne az ideje már!


A férjem haladékot adott neki, de ma annyira kiborultam, hogy a telefonba azt mondta, hogy mennyek át a gyerekekkel anyukámékhoz és majd ő lerendezi a húgát.

Nem fogom itt hagyni a lakás egyedül vele... gondolom értitek miért!

2012. júl. 4. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nincs jogod kidobni, hanem hogy EGYEDÜL nincs jogod, mert egyedül tényleg nincs jogod, mivel nem kizárólagosan a te házad és ráadásul nem is a te rokonod, nem csak te egyedül fogadtad be.
2012. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ennek a cuccait ebben a percben hajigálnám ki,kulcsot el aztán szevasz. Istápolja az anyja,az ilyen ingyenélőt.
2012. júl. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elvonókúrára küldeném, vagy valamilyen bentlakásos intézménybe, ahol a pszichés betegeket kezelik.
2012. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mai napon végleg elhagyta a házat. Az édesapja érte jött és elvitte. Fogalmunk sincs, hogy haza vagy máshová, de lényeg, hogy elment!
2012. júl. 5. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!