Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Üdv mindenkinek. Ha bizonyítha...

Üdv mindenkinek. Ha bizonyítható, hogy a családunk német származású és ezt nemrég tudtam meg, igényelhetem-e a német állampolgárságot alanyi illetve származási jogon?

Figyelt kérdés
A dédnagyapám német hadseregben volt tiszt és ott is halt meg a 60-as évek végén, akkor mint egyenesági leszármazottnak jár-e alanyi jogon az állampolgárság a német állampolgársági törvény 13. §-a alapján esetleg vonatkozik-e rám a 113. cikk? Azt tudom, hogy kései kitelepülők közé tartoztam volna, ha 1987-ig kérem. De most is él még ez a lehetőség?

2012. júl. 9. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy magyarnak számítunk, hogy pár száz évre visszamenőleg mindenki magyarnak van anyakönyvezve a családban, hisz itt születtek, születtünk. Tehát a szüleim hiába vallják magukat tótnak, életükben nem jártak Szlovákiában, és mivel nem ott születtek, az állampolgárságuk sincs meg, ami így nekem se jár. Nem mintha hiányozna, tény hogy egy némettel többre lehetne jutni. Szerintem nem kivitelezhető, amit írtál, sokkal nehezebb megkapni a német állampolgárságot, és le is kell hozzá mondani a magyarról.
2012. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A 4. vagyok: ez a jellegü kitelepülés azzal volt indokolva, hogy aki német származású volt és emiatt abban az országban, ahol jelenteg élt, hátránya volt ebböl, annak meg legyen a lehetösége az anyaországba visszatelepülni.

Ehhez az kellett, hogy legalább egy nagyszülö német származású (ebbe a svábok is bele tartoztak), német anyanyelvü legyen és hátrányba kerüljön a származása miatt.

Ezt egy idö után módositották, hogy már csak akkor volt valaki erre jogosult, ha az egyik szülö német származású, és jól beszéli is a nyelvet.

De ennek a kitelepülési lehetöségnek a határideje is idöközben lejárt, azzal az indokkal, hogy aki a II.VH utáni 60 évben nem fedezte fel, hogy német, az egész biztosan nincs emiatt hátrányosan megkülönböztetve.

Igy ma már ilyen lehetöség nincs.

2012. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat a 10-11 és 12-es posztolóknak (és bocsi az eredeti kérdést feltevőjétől, hogy némileg eltértem a témától)!
2012. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A 6. valaszolo vagyok, emlitettem, hogy a ferjem osztrak, 10 eve lakom Ausztriaban, megsem kervenyeztem az allampolg-ot az emlitett anyagi okok miatt. (Autos büntetöcedulam sem volt;), az nem lenne problema). Hozzatennem, hogy egyik nagyszülöm magyaro-i svab volt... Ha kitelepülsz Nemeto-ba, leirtam nagy vonalakban, mi szükseges az allampolg.hoz - az ehhez kert nyelvvizsgarol viszont nem art tudni, nem eleg ha anyanyelvi szinten beszelsz nemetül! Legalabbis az anyanyelven alt. a tajnyelvet ertik, viszont a tanult Hochdeutsch-ot is eleg jo szinten kell tudni (amit egy anyanyelvü szinte sosem hasznal, kiveve Eszak-Nemeto.ban). De ha jol beszelsz, akkor a szobeli resze tuti sikerül, kevesebbet kell ratanulni. :) Egy ismerösömtöl tudom, aki igy megkapta - egykori Magyaro-on letett felsöfoku nyelvvizsgaja utan hetekig tanult ra, mivel a nyelvvizsga ota sok idö eltellett, es ugy fejezte ki, nem volt egyszerü. 2-ös allampolg lett, es igazabol semmi elönyet nem latja, csak mert "sosem lehet tudni" (az anyagi resze nekik belefer). Allampolg. elöny lehet, ha kint elsz, pl epitesi kölcsönnel vagy ilyesmiknel, tehat anyagi elöny, viszont az allampolg.ert kifizetett penz ara nem biztos, hogy kifizetödik. Ja, es ott mehetsz szavazni, ha ez ennyit jelent. :))
2012. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ja, es emliettek, hogy a hatosagi szerveknel kerhetsz pontos infot: ezt a Nemeto-i magyar nagykövetsegen javasolnam.

6.

2012. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

[link]

Konzulatus telefonszamai, email-cimek. A magyar konzulatuson nagyon meglepödtem, hogy -legalabbis szemelyesen- hozzam magyarul beszeltek.

2012. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!