Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van köztetek olyan, akinek az...

Van köztetek olyan, akinek az ősei kelták?

Figyelt kérdés

Valahogy teljesen odavagyok a keltákért. :D

Tudom, lehet, hogy furcsán hangzik, de őszintén kérdezem.


2012. júl. 12. 23:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Legalább ötféle nemzetiségű felmenőim voltak,de nem tudok róla,hogy kelta lett volna köztük.
2012. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
o_O a keltákig vezessük vissza a családfánkat??
2012. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Az én őseim közül lehetséges, hogy volt kelta, de nem tudom sajnos biztosra.

Az lenne a jó, ha visszavezetnétek..., de tudom, hogy szinte lehetetlen lenne.

2012. júl. 12. 23:58
 4/31 hollófernyiges ***** válasza:
Az emberek 95%-ának van valahol legalább egy kelta őse valamelyik ágon. De lehet hogy 99%.
2012. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a kérdés szerintem egyre aktuálisabb, hiszen a genetikai kutatások előrehaladtával az eredményeket néptörzshöz is tudják kapcsolni. Európában ilyen az R1b Haplocsoport, ami a brit és ír szigeteken 70-80-90%, ahol ugye tudjuk, hogy részben kelta eredetű a lakosság, a szigeti kelta nyelvet pedig az angol váltotta fel (bár még ugye vannak beszélői...). Európa középső és nyugati felén is gyakori ez az R1b (pontosabban R1b-P312 és alcsoportjai), de itt a kelta nyelvet a latin váltotta fel... pl. franciák, (észak-)olaszok, akiknél nagy számban fordul elő ez a gén. Azt meg ugye tudjuk, hogy a nemzetállamok megszületése előtt birodalmak voltak, úgyhogy minden ma élő ember ősei valamilyen néptörzshöz, vagy birodalom kötelékébe tartoztak, így jó esély van rá, hogy az Európát egykor uraló kelták is ott vannak az őseink között... a nagy számok törvénye alapján teljesen logikusnak tűnik.

2012. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

09:37

Szia!


Köszönöm a hasznos válaszod!

Tudom, hogy régen nagy volt a kelta-terület, és például a walesiek még most is beszélik a kelta nyelvet.

A volt Helvécia (Svájc) területén milyen haplocsoport lehetett a jellemző? Amelyik az északi olaszoknál van?

2012. júl. 13. 11:35
 7/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!



[link]


R-U152

2012. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy ez a mai állapotot tükrözi, szóval elképzelhető, hogy az R-U106 (ez germán jellegű az R1b-n belül) sokkal kevesebb volt az Alpok környékén.
2012. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, valószínű, hogy régebben a germán nem volt jellemző.

2012. júl. 13. 18:59
 10/31 mustafa33 ***** válasza:
Utóbbi időben a cseheknél erősödött meg a kelta eredettudat. Lehet, hogy pontosan annyi a valószínűsége mint a magyar sumér eredetnek. Elszlávosodott keltáknak - bójoknak tartják magukat. Az igaz, hogy alkatilag és mentalitásban is elütnek a többi szlávtól. A hivatalos tudomány természetesen elveti.
2012. júl. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!