Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Nekem nagyon nagyon rosszul esett! Van olyan, akinek valamelyik szülője nyíltan éreztette, kimondta, hogy a testvérét jobban szereti?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. A szüleim elváltak, van mindkét oldalról egy féltestvérem. Apukám felől 5,5 éves a húgom. Én nem velük élek. Tegnap lementem apával vidékre egy régi ismerőséhez. Így mutatott be engem a barátja feleségének, meg kolléganőjének: "Ő a nagyobbik lányom, van egy kicsi is, és őt szeretem jobban." (Mármint a húgomat.) Ezután még hozzátette, hogy mondják az emberek, hogy egyformán szeretik a gyereküket, de hát a kicsit mégis jobban lehet szeretni. Erre nem nagyon tudtam mit válaszolni, az ismerősei is elég furán néztek. Baromi sz.rul esett, legalább ne mondta volna ki ilyen szinten tök idegenek előtt. Utána a nő még meg is kérdezte tőle, hogy de azért ugye engem is szeret stb...
2012. júl. 20. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát ezt beszéld meg vele. Az apád egy lelketlen f@sz.
2012. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nem, ez nem normális. apukád egy vadbarom. ne tépelődj ezen (persze, könnyű mondani), nem te tehetsz róla, a hiba apud készülékében van. aki a jelek szerint sem érzelmi sem értelmi intelligenciával nem rendelkezik kellő mértékben.


amúgy sajnos van ilyen. én is ezt érzem az anyukámmal kapcsolatban (hármónk közül engem szeret a legkevésbé), de ő szerintem a lelke mélyén nagyon is szégyelli magát ezért és nem hogy nem mondaná ki nyilvánosan, de a végsőkig tagadná. egyik sem jó, persze, de a te apád megoldása sokkal kegyetlenebb :-(

2012. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért esik különösen rosszul mert régen én voltam a mindene, nagyon szeretett, én is késői gyerek voltam neki, szóval ezért. Persze, szeret most is, de azért fájt ez a kinyilatkozás. Oké, a húgom nap mint nap vele van, meg ő még kicsi, többet lehet dédelgetni, puszilgatni, bújósabb, de akkor is. :( Én szeretem apát és nagyon fáj, hogy ezt így kimondta. Utána mikor a nő kérdezte, hogy azért ugye velem is foglalkozik, engem is támogat, szeret-e, akkor mondta hogy persze, imád engem is, csak a kicsi bújósabb. De hét könyörgöm lén már felnőtt vagyok, ő meg egy kislány. Á, mindegy, bocsánat ha zavaros amit írok.
2012. júl. 20. 11:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. Még szép, hogy sz.rul esett. Kérdezd meg

tőle, hogy ő mit szólna ha így mutatnád be:

-Ez az apukám, de van egy anyukám is, és őt szeretem jobban.

2012. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Valami konfliktus lehet a háttérben vagy féltékenység az anyukádra esetleg dacc, hogy nem vele élsz. Beszéld meg vele.
2012. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Apád még nem jutott túl a picik cukik fázison mivel veled már nem játszani babusgatni programja van hanem több érdemi dolgot is kéne mivel felnőtté, azt hiheti ja hát le vagy akkor tudva. Szomorú de nem miattad van ez hidd el.
2012. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Anyukádnak van élettársa? Nem lehet, hogy rá féltékeny? Mondjuk ez akkor sm normális. :( <3
2012. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Anyának már évek óta van egy barátja, de nem élnek együtt. Szóval nem velünk él a pasi. Barátom szerint csak viccelt, de én ismerem, és biztos, hogy nem viccelt, mert meg is indokolta hogy miért a húgomat szereti jobban. Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 22. 11:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Apám is célzott rá, de sajnos azóta elhunyt, így az emlékét megőrizve nem részletezem.
2012. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére még sosem mondott ilyet anyám, és érezteti is, hogy nincs így - mert benne van tapintat.

Apámat meg sem említem, mert vele körülbelül annyi a lelki összeköttetésem, hogy havonta küldi a bankkártyámra a gyerektartást. Soha életében még csak célzást sem tett rá, hogy szeretne, kisgyerekkorom óta annyiból álltak a beszélgetéseink, hogy megpróbált anyám ellen uszítani. Persze sosem jött neki össze.

Na mindegy, elnézést az elkalandozásért. Teljes mértékben megértelek, én szerintem el is sírtam volna magam a helyedben, pedig nem vagyok túl érzékeny típus... :/ Büszke lehetsz magadra, hogy volt benned elég erő és tartás. Le a kalappal!

Próbáld úgy szemlélni a dolgot, hogy apád nem úgy értette, csak a kicsi jobban rászorul még a gondoskodásra, ezért rajta jobban ki tudja élni az apai ösztöneit. Így természetes, hogy jelen pillanatban hozzá kicsit jobban ragaszkodik.

És fel a fejjel! :) Fogd fel úgy, hogy ezzel is tanultál valamit: ha egyszer anya leszel, te legalább meg fogod tudni fontolni, hogy mit szabad a gyereknek mondani, és mit nem.

2012. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!