Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Nekem nagyon nagyon rosszul esett! Van olyan, akinek valamelyik szülője nyíltan éreztette, kimondta, hogy a testvérét jobban szereti?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. A szüleim elváltak, van mindkét oldalról egy féltestvérem. Apukám felől 5,5 éves a húgom. Én nem velük élek. Tegnap lementem apával vidékre egy régi ismerőséhez. Így mutatott be engem a barátja feleségének, meg kolléganőjének: "Ő a nagyobbik lányom, van egy kicsi is, és őt szeretem jobban." (Mármint a húgomat.) Ezután még hozzátette, hogy mondják az emberek, hogy egyformán szeretik a gyereküket, de hát a kicsit mégis jobban lehet szeretni. Erre nem nagyon tudtam mit válaszolni, az ismerősei is elég furán néztek. Baromi sz.rul esett, legalább ne mondta volna ki ilyen szinten tök idegenek előtt. Utána a nő még meg is kérdezte tőle, hogy de azért ugye engem is szeret stb...
2012. júl. 20. 11:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igazából az zavart az egészben a leginkább, hogy olyan megalázó volt. Hát igen, ha gyerekem lesz... El is gondolkodtam rajta, hogy ez után lehet csak 1 gyereket szeretnék, nehogy én is ilyesmit érezzek, vagy nem tudom. Mindegy ez még úgyis odébb van. Köszönöm a választ! És sajnálom, hogy veled nem törődik rendesen az apukád! :(
2012. júl. 23. 18:01
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem apukád esetleg úgy érthette, hogy a kicsi bujosabb, igy fizikailag jobban szerethető...legalábbis remélem így értette....nekem is nagyon nagyon rosszul esett volna, értse akárhogy!

23L

2012. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Azért mert az apukád nem tud bánni a gyerekekkel, ne vállalj csak egy gyereket. Hisz gondolj bele, hogy mi lesz vele később. Ha Te már ne adj Isten nem leszel neki, akkor ott lesznek egymásnak lelki támaszul, és egyébként is, szerintem sokkal jobb egy olyannak, akinek vannak testvérei. Egyszerűen tanulj ebből az esetből, hogy te hogyan NEM fogsz bánni a gyerekeddel.

Apukáddal pedig próbáld meg megbeszélni ezt a dolgot. Lehet, hogy nem is gondolt bele hirtelen abba, amit mondott, vagy nem gondolta, hogy ez téged ennyire megbánthat. Nekem már sajnos nem él az apukám. Ő sem bánt velünk a legjobban, viszont azt kívánom, hogy még ha veszekedne is, csak láthassam még utoljára. Egy ember sem tökéletes! Becsüld meg azt, amid van :)

2012. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 ekeke ***** válasza:
69%
Bár ez tényleg lelketlenség így KIMONDANI, de valóban, miért ne szerethetné jobban az 5 éves kislányát, akivel együttél, mint a FELNŐTT 21 éveset??? Hát már rég felnőtt vagy, önálló utad van, nem a múltaddal és a szüleiddel kéne foglalkozz, ideje a saját gyerekeidet terelgetni. A jövő a tiéd! És: csináld jobban!
2012. aug. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem maga a tény zavar, hogy őt jobban szereti, mert nekem is van már olyan ember az életemben, aki fontosabb nekem, mint a szüleim, de maga a kinyilatkoztatás vadidegen emberek előtt igenis rosszul esett, de szerintem bárkinek rosszul esett volna. Arról pedig nem én tehetek, hogy elváltak, és így alakultak a dolgok.
2012. aug. 6. 09:43
 16/16 ekeke ***** válasza:
No igen, ez kaka, de te jól fogod fel és ez a lényeg:)
2012. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!