Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sógornőméknek van egy nagy kertjük. Ők évek óta nem foglalkoznak vele, benőtte a gaz. Azt mondták csináljuk ha akarjuk, idén még "csak" a gazt irtottuk benne, jövőre fogjuk beültetni. Én fogom csinálni, mivel párom egyébként sincs itthon, csak hétvégén. Nem szeretném azt, hogy én majd veteményezek bele, meg járok kapálni, meg ilyesmi, ők meg élvezik majd a hasznot. Nem rossz indulatból, de sajnos ők ilyenek. Nem vagyok irigy sem, csak mikor ők csinálták, akkor egyszer akartam kérni tőlük 2 szál sárgarépát és nem adtak. Ezért én is így állok a dolgokhoz,mondjuk nem is én találtam ki, hogy azt mi beültessük. Szóval nem szeretném, hogy ilyen dolgok megtörténjenek. Ilyen esetben, mit tudnék csinálni? Tudom az övéké a telek, de ez nekik csak jó, ha beültetjük, mert másképp megbüntetnék őket és ők egyáltalán nem foglalkoznak vele. (Idáig mi fizettük a gépeket, amikkel dolgoztak rajta már egy jó párszor.)

2012. okt. 1. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kerítsétek el, megbeszélve velük.

Nekünk tök kicsi a kertünk és jó lenne nagyobb de pont azért nem megyünk át családtag elhanyagolt telkére.

2012. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Ismered azt a mondást, hogy közös lónak túrós a háta?

Az ő kertjük,élvezni fogják a hasznot..mert ugye nem számolod meg az almát a fán..

Nagyon sok konfliktus forrás,nem dolgos emberek, irigyek is,(sárgarépa)..Ha csinálod, miért akkor, miért úgy..

Ha öntözni kell, vizet honnan veszed..Tőlük? na, akkor már rögtön "joguk" lesz..csak 1 példa.

Helyedben én idegennel kötnék ilyen "üzletet"..:(

2012. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg őket, hogy milyen szándékaik vannak a kertben termett dolgokkal.

Egyezzetek meg, hogy feleztek - papíron!

Vagy mondd meg neki, hogy teljes jogot kapsz a kert felett, cserébe fizetsz havonta valamennyi pénzt.

2012. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem én akartam ezt csinálni, férjem ötlete volt. Először azt mondtam neki, hogy ilyet tuti nem csinálok, erre azt mondta, hogy biztos azért, mert nem akarok a kerttel dolgozni. Pedig nekünk is van egy kis konyhakertünk itthon, csak kicsi és azt is nagyon szívesen csinálom, sőt ha tehetném ebből élnék meg, mert imádom csinálni. Párom valójában nem is veszi észre, hogy ők valójában milyenek. Mindig, mindenre csak ez a válasza: Akkor is a testvére. Pedig 2-3 évvel ezelőtt még nem úgy tűnt, végülis most már azt sem értem teljesen, hogy most mi ez a nagy "szeretet".
2012. okt. 1. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!