Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a szokás? Romantikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szokás? Romantikus vacsora, köves gyűrű, kérdés= leánykérés (ezzel együtt már mennyasszony is) vagy kell családi vacsora, karikagyűrű és akkor =eljegyzéssel? Vagy az első variáció és utána a családott értesíteni? A karikagyűrű pedig majd esküvőn

Figyelt kérdés
ááá annyi félét olvas az ember össze zavarodik:(:(

2012. szept. 30. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem Vacsi,majd megkérni a kezét(: Vagy elrejteni a desszertben:D Én így képzelem el ha megkérik a kezem(:
2012. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lemaradt 24/F
2012. szept. 30. 20:46
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Azért olvasol mindenfélét, mert sokan átveszik az amerikai szokásokat, a magyar szokások helyett.

Megkérni a lányt lehet romantikus vacsora közben, séta közben, egy szál vörös rózsával is. Attól függ, hogy a leányzó mennyire szereti a romantikát.

Ha köves gyűrűt kap, az még nem jelenti,hogy menyasszony is.

Akkor lesz menyasszony, te pedig vőlegény, ha eljegyzés keretében karikagyűrűt húztok egymás ujjára. Mellé kaphat a menyaszony köves gyűrűt. Ezt kísérő gyűrűnek nevezik.

A karikagyűrűt mind ketten a bal kezükön viselik, és az esküvőn kerül át a jobb kézre.

Általában illik a lányt a szülőktől is megkérni.

Az eljegyzési ebédet a lány szülei szokták készíteni, meghívják rá a fiú szüleit is.

De vannak családok, ahol a rokonságot is meghívják.

2012. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartottunk a családdal eljegyzési vacsorát,mert feleslegesnek tartottuk.A férjem egyszer csak gondolt egyet,előhúzott egy (köves) gyűrűt,és megkért.Úgy meglepődtem,hogy válaszolni is alig bírtam.Szerintünk ez intimebb dolog annál,mint nagycsalád előtt feszengeni.Karikagyűrűt pedig az esküvőn húztunk egymás ujjára három hónappal később.
2012. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Scream85 ***** válasza:
100%

Most biztos sokan le fognak hurrogni, de ha én majd megkérem a barátnőm kezét köves gyűrűvel én azt már eljegyzésnek tekintem, és nekem onnantól kezdve a menyasszonyom lesz,én pedig a vőlegénye. Utána már mint a menyasszonyom fogom bemutatni, nem pedig "simán" barátnőmnek.

Karikagyűrűket pedig majd csak az esküvőn húzzuk fel egymásnak.

Minket nem érdekel hogy melyik szokás hogy tartja, mi így "értelmezzük", és nem foglalkozunk azzal hogy ki hogy mondja.

Nekünk így a jó és pont.

2012. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Scream85 ***** válasza:

26/F


5-dik vagyok, ez lemaradt.

2012. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4.; 5. kommentelőnek: Én is így gondolom és szeretném. Karikagyűrűt felénk csak esküvön szoktak és a család előtt sem nagyon szokás "feszengni"... de tényleg akkor ahány ház annál több szokás:D
2012. szept. 30. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak szimplán megbeszéltük, hogy feleségül/férjül akarjuk venni egymást. Igaz, később én kaptam egy szép (nem köves) gyűrűt, amit mindketten lánykérő gyűrűnek tekintünk (annyi jelentősége van, hogy nekem már korábban megtetszett, ezért párom meglepett vele), de már onnantól jegyesként tekintettünk egymásra, hogy a szándékunkat nyíltan közöltük egymással.

Ugyanis nem a gyűrű, meg az ilyen-olyan vacsora, szokások, egyéb marhaságoktól lesz két ember jegyespár (szerintünk, mi meg tojunk a szokásokra), hanem az egymás iránti szilárd elköteleződéstől.

Karikagyűrűnk sem száz százalék, hogy lesz.

24/N

2012. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is úgy értelmezzük az egészet, ahogy az 5-ös válaszoló. Akármi is volt a szokás, avagy akármi is most, nekünk ez a vágyunk és innentől kezdve tök nem érdekel.

Azért természetesen érdemes figyelembe venni a párod szokásait és ízlését, mert lehet, hogy ő teljesen más mint mi. Ahogy mondtad ahány ház, annyi szokás.

Én egy olyan intim pillanatnak érzem ezt, amit szeretnék teljes szívvel átélni és ez nekem nem menne "nagy nyilvánosság" előtt. Szeretnék teljes szívemből meglepődni, örülni, a nyakába borulni, akár még sírni is és szeretném ha ez a pillanat csak a mi kettőnk pillanata lenne. Utána úgy is az lesz az első, hogy telefon anyuéknak mi történt, lehet ünnepelni a családdal, de azt a pillanatot csak mi ketten na... :) 22/L

2012. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem köves gyűrűvel kérték meg a kezemet, kettesben voltunk, nem volt különösebben romantikus, de nekem akkor is ez a legszebb. Utána szépen bejelentettük a családnak - akkor ott aput is megkérdezte a kedvesem, hogy ad-e.

Nem lesz külön karikagyűrűm, ez kerül át a másik kezemre, a párom pedig egyáltalán nem szeretne, semmilyen ékszert nem visel, órát sem, megértem és elfogadom a döntését.

2012. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!