Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha úgy alakulna a helyzet,...

Ha úgy alakulna a helyzet, akkor segítenél/befogadnád a rokonod?

Figyelt kérdés

A férjem testvére elment külföldre szerencsét próbálni. Itthon közel 2 évig nem dolgozott. Jobban mondva nem volt hajlandó szinte semmit sem elvállalni. Az alja munkákat pedig végképp nem.

Anyósomékkal élt még, ők eltartották. Nagy nehezen a férjem betuszkolta egy biztos munkahelyre a testvérét. Egész nap annyit kellett csinálnia, hogy gépel és a bírókkal tartja a kapcsolatot. Esetleg aktákat rendez, etc.

Végül leépítés miatt (legalábbis nekünk ezt mondta) kirúgták. kb. fél évet dolgozott ott. Ez azért fontos megemlítenem, mert állítólag 150 ezer forintos végkielégítést kapott.

Mára viszont kiderült, hogy a 300 ezer forintos külföldi kiruccanását teljes mértékben a szülők fizették/fizetik, egy forintot nem kapott miután kirúgták.

Ezen kissé ledöbbentem, anyósom amikor megemlítette elszégyellte magát.


Amíg itthon volt és dolgozott, sosem adott haza. Semmibe sem fizetett bele. Amikor meg nem dolgozott, semmiben sem segített.


Jelenleg, mint írtam kint van külföldön kb. 1 hónapja. Úgy ment ki a barátnőjével, hogy munkájuk sem volt. Nem is nézelődtek.

Tegnap elszólta magát anyósom, hogy alig van már pénze a gyermekének és még semmit se találtak.


Bevallom őszintén, hogy kezdettől fogva furcsa volt nekem ez az egész. A férjem aggódik, de egyenlőre még nem óhajt ezzel a dologgal törődni.

Én éjjel-nappal munkalehetőségeket nézek neki, de mindig van valami kifogása. Általában azt mondják, hogy erre meg arra várnak.. hátha oda felveszik őket!

Nagyon úgy fest nekem, hogy elszórakozgat oda kint és poénra veszi az egészet, így laza 26 évesen.


Ami a még nagyobb aggodalmam, hogy szerintem max. 2 hónap és hazajön. Az apja nagyon védi őt. Viszont megmondta tegnap, hogyha ezt is elszúrja, akkor költözhet tőlük.

Lehet, hogy felindulásból mondta, de én úgy vettem ki a mimikájából és a könnyes szeméből, hogy ez egy nagy elhatározás volt számára.

Ebből adódik, hogy akkor hozzánk fog betelepedni, aminek én egyáltalán nem örülök.


A férjemnél rákérdeztem erre az opcióra és azt mondta, hogy segít neki albérletet találni meg munkát, de anyagilag és nálunk lakásban nem fogja.

Viszont a testvéri és a családi szív ugye nem így működik ...


Tudom, hogy ez még "messze" van és bármi történhet, de hogyan "akadályozhatom" meg, hogy ne lakjon nálunk, ha úgy adódna?


2012. okt. 19. 15:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja! És a szülei jelenleg a félrerakott, lekötött pénzüket akarják felbontani, hogy küldjenek neki még tartalékot.

Ez ellen a férjem tiltakozik és közölte, hogy nagyon megharagszik, ha megmerik tenni!

2012. okt. 19. 15:31
 2/13 anonim ***** válasza:

Én biztos megmondanám, hogy a havi fizetésemet inkább a gyerekemre költöm, és magamra, mint egy link sógorra.


28/n

2012. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2%

Ha az én testvérem lenne szarba akkor segíteném de a feleségemet nem engedném beleszólni

Ha a feleségem testvére lenne bajban, akkor pedig én sem tenném szóvá hogy és mivel segít neki

20/F

2012. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha látnám az akaratot,akkor segitenék ahogy tudok.


De ilyen link semmirekellő rokonom van nem is egy,nem vagyok hajlandós segiteni,mert ugysem lenne jó semmi.

2012. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyenesen,meg mondod a párodnak akkor választhat.Vagy az öcsike vagy Te.A szüleit is csak kihasználja pedig hálát adhatna az égnek ilyen szülei vannak.26évesen álljon meg a lábán.Addig amig csak segítik ki is használja a lehetőségeit.Be kell neki keményíteni.Az élet nem habos torta.Ha anyosódék meghalnak egyszer mi lesz vele?Te fogod kiszolgálni mert ő a tesó?a párod meg el tartja?
2012. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen "előélettel" nem segítenék neki. Ő is olyan, hogy akkor fog "felnőni", ha elzárják a pénzcsapot és kénytelen lesz megoldást találni. Amíg mindig talál a családból olyat, aki pénzeli és segíti, addig nem is fog semmit csinálni.


Én azt mondanám, hogy - ha felmerülne hogy odaköltözik - addig amíg a tesó nálatok lakik, addig te elköltözöl (ha van gyerek azokkal), és akkor jössz vissza, ha ő nincs ott. Ehhez tartsd magad, mert ha beengeded, onnan többet ki nem rakod.

2012. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3: "Ha az én testvérem lenne szarba akkor segíteném de a feleségemet nem engedném beleszólni "


Ha az én testvérem lenne szarban akkor én is segítenék neki ahogy tudok, amíg nekem van egy szelet kenyerem addig neki is van, de az én testvérem nem is egy léhűtő munkakerülő élősködő.

2012. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

3: "Ha az én testvérem lenne szarba akkor segíteném de a feleségemet nem engedném beleszólni "


Ha az én férjem mondaná ezt,akkor onnantól dönthetne mindenben egyedül,mert nem lennénk sokáig házasok.

Közös élet,közös lakás,közös pénzügyek,nehogymár ne legyen beleszólása a másiknak hogy kit hurcol oda...

2012. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8: Na igen, még ezt akartam épp hozzáírni, hogy mi az hogy ne lenne beleszólásom abba, hogy a másik kit költöztet oda.
2012. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
A végtelenségig nem segíteném az biztos! Amúgy van valami szakmája? Mert anélkül külföldön is nehéz.
2012. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!