Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni, mert Itthon már egyre katasztrófálisabb a helyzet?

Figyelt kérdés

Itthon állandóan a veszekedés megy, apámat és anyámat én szoktam kettéválasztani, ha hazaérek suliból van nagyjából 3 óra nyugalmam, utána jön haza anyám és általában onnantól fusztrált leszek, mivel sokszor cseszik le, fikázik, néha-néha jó csak. Itthon semmi nyugalom és szeretet nincs, miattuk azt se tudom mi az a rendes család, elképzelni se tudom hogy tényleg vannak olyan családok mint a családi amcsi filmekben. Egyedül a kistestvérem miatt nem szöktem még el sehova, de ez már nem állapot, a tanulás is sokkal rosszabbul megy.

Nem a lelkemet akartam kiönteni, csak érdekel mit tudnék tenni, hova mehetnék el, testvéremmel mit tehetnék hogy jó legyen neki is?

Ja és ez a helyzet kb 6 éves korom óta megy, átmeneti nyugalmi időszakokkal.

Egy 17 éves srác.

(Ui.: más témába nagyon nem illet be)


2011. máj. 9. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

ha úgy gondolod, hogy jobb lenne,akkor beszélj a családvédelmisekkel miben tudnának segíteni. sajnos te 17 éves vagy,lassan nagykorú, de a tesódnak talán jobb lenne,ha nem otthon nőne fel.

Próbáld ki.

2011. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbáltál már beszélni velük? lehet azt hiszik te ezt fel sem veszed magadra. ha tudnák hogy esik neked és valószínűleg a tesódnak talán fékeznének magukon. ha 18 leszel elmehetsz. a tesód hányéves?? verés van?? mert ha eldurvul a dolog felnőttként lehetsz a gyámja is akár.
2011. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen gyermekvédelmisekkel beszéld meg a gondod,ők jobban tudnak rajtad segíteni.Nincs nagyszülő akihez költözhetnél?
2011. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Jó sokáig bírtad :)

Nálunk családvédelmis és minden nélkül az volt a megoldás hasonló helyzetben 14 évesen, hogy kötöttem az ebet a karóhoz, hogy én mindenképpen egy adott gimnáziumban szeretnék tanulni - ami 120 km-re van otthonról. És sikerült is meggyőzni a szüleim! Sőt a végére már el is hitték, hogy valójában ők akarták ezt.

Így csak hétvégén kellett otthon lennem, amúgy meg kollégium.

Nálad már erre nem túl sok az esély, hiszen miért akarnál elmenni, ha eddig jó volt otthon, de ha a tesód nem gimis, még megjátszhatja ezt.

2011. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
30%
Szép tőled, hogy szíveden viseled tesód sorsát. Jó lenne, ha az egész családod békességet találna a hitben, és addig is a veszekedés idején imádkozz a békességért Szent Mihály arkangyalhoz: Szent Mihály arkangyal, védelmezz minket a küzdelemben; a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk! Esedezve kérjük: „Parancsoljon neki az Isten!” Te pedig, mennyei seregek vezére, a sátánt és a többi gonosz szellemet, akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban, Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére! Amen.
2011. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!