Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha úgy alakulna a helyzet,...

Ha úgy alakulna a helyzet, akkor segítenél/befogadnád a rokonod?

Figyelt kérdés

A férjem testvére elment külföldre szerencsét próbálni. Itthon közel 2 évig nem dolgozott. Jobban mondva nem volt hajlandó szinte semmit sem elvállalni. Az alja munkákat pedig végképp nem.

Anyósomékkal élt még, ők eltartották. Nagy nehezen a férjem betuszkolta egy biztos munkahelyre a testvérét. Egész nap annyit kellett csinálnia, hogy gépel és a bírókkal tartja a kapcsolatot. Esetleg aktákat rendez, etc.

Végül leépítés miatt (legalábbis nekünk ezt mondta) kirúgták. kb. fél évet dolgozott ott. Ez azért fontos megemlítenem, mert állítólag 150 ezer forintos végkielégítést kapott.

Mára viszont kiderült, hogy a 300 ezer forintos külföldi kiruccanását teljes mértékben a szülők fizették/fizetik, egy forintot nem kapott miután kirúgták.

Ezen kissé ledöbbentem, anyósom amikor megemlítette elszégyellte magát.


Amíg itthon volt és dolgozott, sosem adott haza. Semmibe sem fizetett bele. Amikor meg nem dolgozott, semmiben sem segített.


Jelenleg, mint írtam kint van külföldön kb. 1 hónapja. Úgy ment ki a barátnőjével, hogy munkájuk sem volt. Nem is nézelődtek.

Tegnap elszólta magát anyósom, hogy alig van már pénze a gyermekének és még semmit se találtak.


Bevallom őszintén, hogy kezdettől fogva furcsa volt nekem ez az egész. A férjem aggódik, de egyenlőre még nem óhajt ezzel a dologgal törődni.

Én éjjel-nappal munkalehetőségeket nézek neki, de mindig van valami kifogása. Általában azt mondják, hogy erre meg arra várnak.. hátha oda felveszik őket!

Nagyon úgy fest nekem, hogy elszórakozgat oda kint és poénra veszi az egészet, így laza 26 évesen.


Ami a még nagyobb aggodalmam, hogy szerintem max. 2 hónap és hazajön. Az apja nagyon védi őt. Viszont megmondta tegnap, hogyha ezt is elszúrja, akkor költözhet tőlük.

Lehet, hogy felindulásból mondta, de én úgy vettem ki a mimikájából és a könnyes szeméből, hogy ez egy nagy elhatározás volt számára.

Ebből adódik, hogy akkor hozzánk fog betelepedni, aminek én egyáltalán nem örülök.


A férjemnél rákérdeztem erre az opcióra és azt mondta, hogy segít neki albérletet találni meg munkát, de anyagilag és nálunk lakásban nem fogja.

Viszont a testvéri és a családi szív ugye nem így működik ...


Tudom, hogy ez még "messze" van és bármi történhet, de hogyan "akadályozhatom" meg, hogy ne lakjon nálunk, ha úgy adódna?


2012. okt. 19. 15:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Marketing a szakmája. Régebben (suli után) 2 évig dolgozott egy cégnek, ahol a honlapon frissített 1-2 dolgot. Ilyen adminisztratív munkakörbe.

Aztán azt a céget felszámolták sikkasztásért. Utána feketén dolgozott ugyan annak a tulajdonosnak egy másik cégében otthonról.

Hol kifizették, hol pedig nem. Végül munkanélküli lett.


Nem azzal van a gond, hogy családtag. Normális esetben én is segíteném. Sőőőőőőőt!


Egész terhességem alatt jártam neki a várost munka miatt. Elővettem az ezeréves kapcsolataimat, hogy szerezek neki valamit, de nem volt jó egyik sem.

Még a szülés előtti 1 hétben (38 fokban) sétálgattam, hátha valamelyik kínai üzletnél kivan írva, hogy "eladót felveszünk". Ugyanis akkoriban már neki a wc pucolás is jó lett volna, mivel a szülei akkor majdnem kirakták az utcára.


Anyósomék két keresetből tartanak fent 3 nagyszülőt, magukat, a gyereküket és az apósom testvéréjéket. Az utóbbinál adósság van adósság hátán! Tegnap még azt is kifizették, különben apósom testvérét lecsukták volna...


Szóval.. gondolhatjátok! Én itt vagyok egy 1,5 éves gyerekkel! Albérletben! Most készülünk lakást venni és normális életet élni...


Aggódom, hogy megint mi fogjuk a rövidebbet szívni. Nem az anyósék pénze kell (nem érdekel, van örökségem, abból vesszük a lakásunkat is), csak sz.rul esik, hogy mindig mi vagyunk az utolsók. Mindig mindent nekünk kell a végén megoldanunk. Azaz, leginkább nekem, mert a férjem már belefáradt az egészbe.


Tudom, hogy minden családban van egy fekete bárány, de mi a pöc.ért kell támogatni?!

2012. okt. 19. 15:58
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal támogathatjátok, ha nem adtok neki se pénzt se ingyen lakást. Eddig mindig kisírta, meg ellinkeskedte: ideje felnőnie. Másnak se terem fán a pénz , a magáét költse.

Ha megváltozik ,és igyekszik ,és úgy kerül nehéz helyzetbe az más, de amíg ilyen marad, addig minden támogatás csak a kárára válik.

2012. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!