Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt csak én érzem túlzásnak?...

Ezt csak én érzem túlzásnak? Nem durva egy kicsit?

Figyelt kérdés

1,5 éves gyerek mellett végzem a házi munkát, főzök, vásárolok stb... Mióta kirúgták a férjemet, azóta annyira elfoglalt lett, hogy már a kerti munkát is én csinálom (kapálás, permetezés stb) úgy, hogy közben a gyerek is velem van, mert ő soha nem vigyáz rá. Tegnap dinnyeevés után felállt az asztaltól, mindent ott hagyott (héj, tányér, kicsöpögött dinnyelé). Fél óra múlva kijött a konyhába és durcásan megkérdezte, hogy miért nem pakoltam el az asztalról az ő tányérját is? Miért csak a sajátomat takarítottam el? Csúnyán beszólt, hogy "nehezedre esett volna elpakolni?" Erre elszállt az agyam és megmondtam, hogy ha mindig mindent elrakok utána (az anyja is ezt csinálta míg otthon lakott), akkor hozzá fog szokni és a végén már semmit sem fog csinálni itthon. Erre felhánytorgatta, hogy tegnap az asztalon hagytam egy darab dinnyét és ő dobta ki helyettem. (Tudni kell, hogy azért hagytam véletlenül az asztalon, mert rohantam, hogy még zárás előtt be tudjak menni tápszert venni a gyógyszertárba, utána meg rohantam tovább, hogy sötétedés előtt végezzek a permetezéssel. Ilyesmi kb havonta 1 alkalommal van, mindig elpakolok magam után)

Ő szabad idejében számítógépeket javít és jelenleg a cefre a legfontosabb az életében, amiből majd pálinka lesz és el tudja adni. Meg van győződve róla, hogy az ő munkája a legnehezebb és legfárasztóbb a világon. Napközben alkatrészekért járkál kocsival - oda-vissza 20 km - és állítólag ez is rettentő fárasztó.

Tényleg nekem kellett volna az ő szemetét is eltakarítani?

Ma is motyogott, hogy valamitől ragad az asztal. Igen, ragad a tegnapi dinnyétől, mert kicsöpögtette és nem törölte le. Mikor tegnap este hazaértem a kertből hulla fáradtan, azt tapasztaltam, hogy a tv szól, a gépen a facebook van betöltve, a férjem meg kesereg, hogy fáradt.


2012. aug. 12. 09:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy 10-ből 9-szer elpakolok utána és ha egy-egy alkalommal nem csinálom meg máris dünnyög miatta.
2012. aug. 12. 09:55
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a kerti munkában segíthetne...a gyerekre persze alapvető,hogy vigyáz és vele van.Ő már nagyon elkényelmesedett,nem hiszem,hogy fog változni..
2012. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én el is gondolkodnék a kapcsolatunkon...legalább is beszélnék vele.
2012. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez nem most kezdődött, akkor pedig már "mindegy".


Mi "alapból" úgy költözünk össze a párommal, hogy előre kijelentette takarítani Ő szeretne, az enyém a konyha...

2012. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem teljesen értem, hogy milyen választ remélsz. Azt írjuk, hogy "de, durva", akkor hátradőlsz és ezzel meg is van oldva? Vagy mit vársz a válaszoktól?
2012. aug. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
92%

Ülj le vele beszélni mert ez hosszútávon oriási galibát okozhat.

Alapból furcsálom hogy Te permetezel stb..mivel azért megvannak a női illetve férfi munkák a ház körül.Az nem baj ha néha megcsinálod de ha rendszerré alaul akkor az már nem oké.

2012. aug. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen már az elején szólnod kellett volna,gondolom nem most lett ilyen,azért probáld neki elmagyarázni,hogy a felesége vagy nem házi cselédje,és csak mert te nő vagy,nem kell kiszolgálnod, ő is végezhet házimunkát,és igazán vigyázhatna a gyereketekre.És Te is fáradt lehetsz néha nem csak ő.
2012. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Jahh, bezséld meg vele, bár lehet nyűgös csak a depitől...Eddig is ilyen hisztis volt?
2012. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a gond, hogy azt hiszi, "helyetted" csinál valamit. Tehát úgy hiszi, az a te dolgod.


Két felnőtt ember együtt él, akkor nincs olyan, hogy ezt megcsinálom helyetted, mert közös a háztartás.

2012. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tisztára mintha a volt férjemről írtál volna, csak ő nem lett munkanélküli. Majd ha visszamész dolgozni, akkor a napi munka + esti háztartás és gyereknevelés mellett is takaríthatsz utána, az enyém még a taknyos papírzsepijeit is szanaszét hagyta.

Ha valaki felvetné, hogy miért kellett hozzámenni: mert nem így nyitott, 4 év együttélés és egy gyerek után lett ilyen lusta, addig segített.


Állj a sarkadra, oszd ki, hogy nem vagy a cselédje és vállaljon ő is a házimunkából részt. Ha nem akar, nem tudsz egy időre máshoz költözni a gyerekkel? Mert anélkül nem fog észhez térni.

2012. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!