Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan küzdhetném le a megfele...

Hogyan küzdhetném le a megfelelési kényszert, vagy hogy hívják ezt?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...Van egy nővérem aki iszonyat okos és nagyon szép , Angliában is járt egyetemre , és ott megismerkedett egy jóképű orosszal majd hozzá is ment feleségül , jelenleg az Egyesült Államokban laknak.Megvan mindenük , elég nagy ház , 2 szép kocsi , nemrég született meg a 3. gyerek és még terveznek egyet.

Én állandóan attól rettegek , minden nap eszembe jut hogy mi van nem leszek képes elérni azt amit ő?Mi van ha a közelébe sem tudok majd "felérni".

Erre a dologra még a szüleim is rátesznek hogy "bezzeg a nővéred" , értem én nagyon büszkék a lányukra hogy elérte az életben amit elakart és megtalálta a számításait.


Állandóan arra gondolok hogy mi van ha nekem nem sikerül?Mi van ha szégyent hozok a családomra és nem érek el semmit az életben?


Szerető férj , gyerekek , nagy , család , egzisztencia.Ő mindent elért az életben.


Ez az egész felemészt engem.



Hogyan tudnám azt leküzdeni?



2012. okt. 28. 18:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Fordulj teljesen más irányba. Ne itélkezz, sem magadról, sem a nővéredről, sem senkiről. Ha nem itélkezel, nem lesz mérce, amivel hasonlítgatsz. Nagyon útálom ezt a büszkevagyokrádot. És ha nem lehetnek büszkék rám, akkor nem is szeretnek? Vagy mi? Mi az a büszkeség? Az, hogy a szomszédok előtt fényeskedni? Csak Isten van abban a helyzetben hogy bárkit is megítéljen, de Ő nem hasonlít senkit senkihez. Egyedi vagy, senkihez sem hasonlítható.

[link]

2012. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Aki három vagy akár egyetlen egy gyereket is szül, az nem iszonyat okos, hanem max. jó képességű + szorgalmas ember.

Az igazán "iszonyat okos" nő soha nem akar szülni. Eszébe sem jut.


Azt keresd magadban, aki benned érték és jó, ne hasonlítgasd magad a nővéredhez. A veleszületett képességek adottak, és sokszor nagy különbségek is lehetnek két testvér között a genetika vicce miatt.


Ha nagyon bánt a dolog, és a bezzegelés nagyon sokszor elhangzik, jó volna mielőbb egy jó pszichológus neked, aki tudna segíteni az önbizalmad helyrekalapálásában.


A szépség elmúlik, az iszonyat okosság a három gyerek mellett soha nem fog kivirágozni és érvényesülni, a férj elhagyhajta, Amerika a lejtőn lefelé tart...nézd: az Élet még előttetek áll. Bármi megtörténhet. Vele is, veled is.


Te azon légy, hogy önmagadból hozd ki a legtöbbet és a legjobbat és ne azzal törődj, hogy ő milyen.


(A szüleidet csókoltatom a szöges buzogánnyal, ha ezt a bezzegelést nem hajlandóak befejezni. Nem csoda, ha romokban van az önbizalmad.)

2012. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a biztatást.

Nálunk az egész család hogy is mondjam olyan "elit".Az egyik nagybátyám professzor a francia Sorbone egyetemen.Édesanyám egy sikeres ügyvéd , édesapám pedig pénzügyi vezető az egyik banknál.

Az összes rokonom olyan okos , unokatestvéreim orvosnak , meg genetikai micsodáknak tanulnak.

Ők olyan okosan , feltörekvőek , nagy tervekkel rendelkeznek.

Én is egyetemre járok de úgy érzem megfogok bukni , annyira nincs agyam a matekhoz.Még matektanár mellett is iszonyat nehéz.A nővérem megkapta a diplomájára a legjobb minősítést , summa cum laude.Én meg bukdácsolva fogom megszerezni a diplomám.

2012. nov. 12. 13:28
 14/15 anonim válasza:
Szia! Nem idegeskedj ilyeneken! Nem leszel olyan mint a nővéred..?! Na és? Nem fognak a szüleid kitagadni, meg semmi ilyesmi! Attól, hogy még neki sikerült azt elérni, amit szeretett volna, nem kell neked is PONT AZT csinálnod. Te másképp csináld, ne úgy, mint ahogyan ő. Te másképp fogod a dolgokat elérni, másképp tűztél ki célokat. Mint ahogyan azt írták előttem, az emberek nem egyformák! Gondolj arra, hogy neked is meglesz az, amit kitűztél célnak..Hidd el befog válni!(:
2012. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Gondolkodj. Hidd el mindenre rá fogsz jönni. MINDENRE!
2012. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!