Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol tudom megtalálni a családo...

Hol tudom megtalálni a családomat, vagy hogyan? Intézetben nőttem fel.19-en vagyunk testvérek, ebből vannak ikrek is 2X. Mindenkit máshova vittek annakidején, mikor a szüleink elhunytak.

Figyelt kérdés
Csak a vezetéknevünk maradt meg. Az anyánk neve ugyanaz. Ki nevelőszülőhöz ki ide ki oda került, más más megyébe is. Hivatalok nem adnak információt, de akkor hogyan találjam meg a testvéreimet? Magam a legkisebb vagyok, van pár testvérem akiknek a keresztnevére is emlékszem, de egyebet nem tudok. Én 37 éves vagyok jelenleg, tőlem mind csak idősebbek. Jó lenne megtalálni őket.
2009. aug. 26. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Huhh, 19-en... boccs, semmi közöm hozzá. Iwiw-en próbálkoztál már? Vagy nagyon gyakori a vezetéknevetek?
2009. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Márpedig a gyámhivatalnak kötelessége felvilágosítást adni. Valószínüleg nem tudják most hol élnek a testvéreid, de a nevüket, általuk ismert adataikat ki kell, hogy adják neked.

Fordulj a Családvédelmi Szolgálat Jogi részlegéhez.

2009. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írj a Csellengők c. műsor szerkesztőjének, Incze Zsuzsának. Ő szokott ilyesmivel is foglalkozni a műsorában. Sajnos az email címét nem tudom, de ha a Duna TV-hez írsz, biztos megkapja. Ott megy a műsora minden vasárnap 13 óra előtt valamivel kezdődik. A műsorban elhangzik az email cimük is.
2009. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Pontosan!A gyàmhivatal vagy a kiszabott kulon gyàmod kotelesek mindennemu informàciot kiadni a testvèreidrol ès a szuleidrol is egyarànt.én is intèzetben voltam,tapasztalatbol beszèlek.
2009. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát iwiwen próbálkoztam, de gyakori is a nevünk, meg nem találok olyat akik hasonlítanának egy kicsit is. Az ikrek egyébként az egyik 3-as iker a másik meg 2-es iker. Hogy miért csináltak ennyi gyereket, azt ne tőlem kérdezzétek, nem tudom, csak annyit tudok, hogy a legidősebb testvérem az én születésemkor is már 20 év felett volt. A szüleim egyébként állítólag:) mélyen vallásos emberek voltak s az én születésemnél halt meg az anyukám. 4 éves koromig az idősebb testvéreim neveltek, majd elhunyt az édesapám is, s akkor elvittek minket akik még nem voltunk nagykorúak az intézetekbe, egyébként Hajdú Bihar megyébe, Debrecenbe, mert a mellette levő kis faluban éltünk.

Gyanítom aktív sexuális életet éltek, s a vallásuk miatt nem vetették el a gyerekeket. Nagyjából ennyi.

Azt írjátok a gyámhivatalnak ki kellene adni. Semmilyen információt nem adhatnak ki, de ha adhatnának sem tudnak sokmindent, mondta egy ügyintéző hölgy. Nekik csak az van meg, hogy onnan 1976.-ban vitték el a gyerekeket a debreceni intézetbe, ott meg volt egy szuper tűz eset (pechemre) 1983.-ban amikor is leégett a levéltár, így nincs adat, hogy ki hova került onnan tovább. Hol hirdessek, vagy mit tehetek ezen kívül még?

2009. aug. 26. 18:41
 6/7 anonim ***** válasza:
A Csellengőktől és Incze Zsuzsától remélheted a legtöbbet. Én írtam ezt elsőként is. Neki megvannak ehhez a módszerei, bízzál benne!
2009. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Vöröskeresztnél próbálkoztál esetleg?
2009. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!