Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Volt már valaki családállítás...

Volt már valaki családállítás terápián két császármetszés után?

Figyelt kérdés
Két császáros szülésem volt.Imádom a gyerekeimet,az életemet adnám értük.Jó velük a kapcsolatom,de nem túl nagy önbizalommal állok a neveléshez.Határozottabbnak,lazábbnak kellene lennem,de képtelen vagyok rá.Természetgyógyász szerint az én lelkem a terhességnél -lehet hogy nem a legjobb szó rá-leragadt.Én kudarcként éltem meg azt hogy nem tudtam őket normál úton megszülni és ez kihat rájuk is.A kicsi éjszaka nagyon sokszor van fent, a nagyobbik óvodás,nagyon okos kisfiú,de nincs túl nagy önbizalma.

2013. febr. 12. 10:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

szeritnem az önbizalom nagyon függ a neveléstől a szülő hozzáállásától. ha sokat dicséred és rendszeres biztosítod róla hogy mik az erösségei nem lesz önbizalomhiányos. Viszont ha Te is az vagy láthatja, hallhatja tőled ezt ezért ezt utánozza.

Ennél hogy nem tudtad megszülni öket természetes uton vannak sokkal komolyabb dolog amit fel kell dolgozni. Pl sok nő évekig kell hogy várjon egy babára mégsincs utána semmi lelki baja. Feleseleges leragadni a multnál amin ugysem tudsz már változtatni. Biztos meg van az oka mért igy szültél. Sok esetben a nő vagy a baba tul sem élné ha nem császározzák meg, felesleges ezen agyalni. Én több mint 3 éve nem tudok teherbeesni. Engem már az sem édekelne ha a fülemen húznák ki de végre Anya lehetnék. Örülj neki hogy van két egészséges gyereked, mit számit hogy születtek.AZ hogy sokat van fent apici hát ez van sok rossz alvo baba van, minden különösebb ok nélkül. a másik gyerek meg mondjuk alig eszik, mégsincs semmi baja, scak egyszerűen ilyen. Persze ezek nyugtalanító dolgok, de van hogy nincs különösebb okuk. Nem lehet hogy más lelki problémád van, nem csak ez a császár ügy? Viszont ha van egyéb lelki problémád az kihat a gyerekek fejlődésére mindennapjaira, viselkedésére is.

2013. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
császár metszés. Érted, CSÁSZÁR. Mi ezen olyan égő? Komolyan néhány szerencsétlen kismama már nem tudja hogy versenyezzen a másikkal. Bibibiii én kinyomtam jobb vagyok, mint te... Jézusom.
2013. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Jó nagy barom lehet az a "természegyógyász" is ...
2013. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Az tény, hogy természetes szüléskor, a hüvelyfalat érő hatalmas nyomás, és fájdalom, az idegeken keresztül egy addig inaktív területet aktivál az agyban, ami "bekapcsolja" az anyai ösztönöket.

Ne kövezzetek meg, nyilván minden anyában vannak anyai ösztönök, de akik természetes úton szültek, azokban van ez a plusz.

Nehéz összehasonlítani, és éppen ezért nem is érdemes vitatkozni ezen. De azon a klinikán, ahol ezt a felfedezést tették, utána több ezer vagy tízezer anyukát vizsgáltak, és azok voltak bizonytalanabbak, akik császárosak voltak.

2013. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

"De azon a klinikán, ahol ezt a felfedezést tették, utána több ezer vagy tízezer anyukát vizsgáltak, és azok voltak bizonytalanabbak, akik császárosak voltak."


Ezt a baromságot melyik kutató csoport vizsgálta tudományosan? Vagy valamelyik ostoba női magazinban olvastad? Nagyon 'angol/svéd/japán tudósok' kivitelnek tűnik.

2013. febr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

#5

Van egy kis anekdota:

Régen nem ismerték még a kacsacsőrű emlőst. Mikor egy kutatócsoport rátalált az elsőre, így szóltak: "ezt nem hisszük el".


Te is ilyen vagy. Még ha tagja is lettél volna a klinikai kutatócsoportnak, ha nem akarod elfogadni, akkor úgy is találsz mentséget arra, hogy ne fogadd el.


De tudod mit, kérdezd meg a nőgyógyászod.

2013. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt talán félre érthetően írtam le hogy én annak idején éreztem hogy valahol ez nekem egy kudarc volt hogy nem tudtam simán szülni...az elsővel egy napot vajúdtam mire megcsászároztak,és majd1 3órán át 3perces fájásaim voltak.A második tervezett császár volt.

A félre érthető talán az volt hogy én már most nem élem ezt meg annyira nagy kudarcnak,hálás vagyok a sorsnak hogy két egészséges gyerekem van...ezért én lepődtem meg a legjobban hogy valószínű ezek okozzák a problémákat...

2013. febr. 12. 12:38
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló,mi is így neveljük a gyerekeinket hogy elhalmozzuk dicséretekkel őket,az én nagyobbik fiam aki már 4éves lesz ebbe nőtt fel hogy "nagyon ügyes vagy"rengeteget foglalkoztunk vele.Itthon családi körben nem is zárkózott..hangos,véleménye van..stb.Csak az óvodai környezet,ha gyerekek veszik körül akkor oldódik nehezebben.

Valamelyikőtök találkozott már a családállítás fogalmával??

2013. febr. 12. 12:43
 9/24 A kérdező kommentje:

Az anyai ösztön megvan mert nyugodtan mondhatom hogy szépen nevelem a gyerekeket a párommal együtt,jól nevelt a nagy fiam is(a kicsi még csak 8 hónapos).Nagyon vigyázunk rájuk,hallgatok az ösztöneimre csak valahogy sokszor bizonytalan vagyok mindig visszaigazolásra várok....

Ez a császárral való szülés állítólag a tudatalattiban működik és én ezt nem tudom szabályozni.

Kedves első válaszoló,csupa jó szándékkal mondom,sajnos tapasztalatból még nem beszélhetek,hogy ez a terápia sok gyerektelen párnak segített teherbe esni...állítólag.

Nekünk sem jött össze azonnal 1 év próbálkozás és egy műtét segített az elsőnél a második 7hónap alatt sikerült gyógyszerrel(peteérlelő)

2013. febr. 12. 12:50
 10/24 A kérdező kommentje:

Második válaszoló!Nem tudom észre vetted-e hogy az "égő" szót senki nem használta rajtad kívül (én is talán csak általános iskolába).Ez sokkal komolyabb dolog ennél...

Én nagyon büszke vagyok hogy szültem két ilyen fantasztikus gyereket,még ha CSÁSZÁRRAL is...ma már nem érzem ezt kudarcnak.De akkor ott egy napos vajúdás,sok szenvedés után nincs ember szerintem aki másképp érzett volna.

2013. febr. 12. 13:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!