Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van vki, aki viszonylag...

Van vki, aki viszonylag hosszú házasság után se tudta igazán elfogadni a házastársa családtagjait? Szülők, tesók, egyebek.

Figyelt kérdés
Nehezen nyílok meg és fogadok el embereket. Kritikus is vagyok, de ezt mondjuk szavakkal nemigen merem kifejezni, csak belül én érzem, hogy ez se tetszik, az se. Tudom, hogy ha én X-et v Y-t nem tudom elfogadni, ráadásul ők most már az életem részei, az rólam szól, nem róluk. Túl ilyenek, túl olyanok, nem olyanok, vagyis mások, mint én. Még szerencse, ugyanolyanok nyilván nem lehetnek. Más érdeklődési kör, más habitus. Ami miatt gondot okoz, hogy mégis úgy érzem, én lógok ki, én vagyok az UFO. Ők elfogadtak, amennyire kell, nem tudom, szeretnek-e, lehet, h igen, lehet, hogy nem, érzelmeket nagyon én se mutatok, szóval rólam se tudják szerintem, hogy én szeretem-e őket. Még egy mondattal úgy tudom megfogalmazni az egészet: ha nem lenne muszáj, nem keresném a társaságukat. Van olyan, hogy valakivel életed során összebarátkozol, jól érzed magad a társaságában, szívesen vagy vele, keresed ezeket az alkalmakat stb., na, ők mind nem ilyenek nekem. Hát nem fura ez...?
2012. okt. 8. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akiket nem fogadok el,azokkal nem beszélek,amúgy ebben elég lesz@rom stílusú vagyok.
2012. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hú, hát ha én mindenkivel nem beszélnék, aki nem tetszik, akkor -érted- elég sok lenne az, akit kirostálnék. Ez az én hibám, nem másé. Meg ezek közeli rokonok, na, nem az enyémek, hanem a páromé. És okom sincs rá, hogy ne beszéljek velük, nem bántottak engem, csak egyszerűen nem érzem, hogy szívesen lennék velük önszántamból. De egy házasságban ezt nem lehet megtenni, a párom nálam valszeg sokkal jobb ember, ő az enyémeket gond nélkül elfogadta, nincsenek olyan illúzióim, h azért, mert jobb fejek az én vérrokonaim. Á, dehogy! ;)
2012. okt. 8. 08:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogjunk kezet. Dettó úgy érzek, ahogy te. Egyszerűen nem tudok felül kerekedni ezen az érzésen. Valóban annyira más vagyok, mint ők, hogy már számomra ciki. Párom szépen alkalmazkodott hozzánk, de nekem nem megy hozzájuk. Egyrészt a párom miatt, másrészt a jövőre való tekintettel tűrök. Keresem a megoldást. De nincs meg.
2012. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kérdező táborát erősítem.
2012. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked. Csak egy kis megerősítésre vártam, hogy tudjam, más is van így. De tényleg, nem bántottak semmivel, tehát nem tudok rájuk rosszat mondani. Hosszú házasság ez már, tehát nem fog már változni a kapcsolatom velük, hacsak nem erőltetném, de nem fogom.
2012. okt. 8. 08:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm az az ember, akivel például gyűlölnék egy munkahelyen dolgozni. Törtető egoista, aki szuperanyának képzeli magát, tipikusan az az ember, akiről inkább ne is halljak. Családi összejöveteleken szerencsére csak ritkán (évente mondjuk kétszer) találkozunk, olyankor köszönünk egymásnak, és letudtuk a kommunikációt, egyébként pedig nem veszünk tudomást a másik létezéséről. (Illetve ő most épp gyűlöl engem, mert én terhes vagyok, neki meg nem lehet több gyereke - részletkérdés, hogy neki van három, én meg a másodikat várom...)
2012. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4-esnek is köszi. Kifejtenéd? Illetve mindenkinek, aki hasonlóan érez, mint én: zárkózottak vagytok? EZ a probléma? Mert én igen, társaságban (nem csak az övékében) mindig én vagyok a legcsendesebb, nem szívesen nyílok meg, nehezen találok barátokat stb., alapvetően jól érzem magam egyedül stb., tehát nem mondhatom, hogy velük nem jövök ki, bezzeg másokkal hű de nagy társasági életet élek stb., nem, mert kevés és nehezen szerzett barátom van, nem sok mindenkit engedek közel magamhoz. Ebből is látszik, hogy ez nem róluk, hanem rólam szól. Meg még annyit, hogy ez persze nem egy őrült nagy probléma, az életem ettől még rendben van, családomban elnavigálok, munkám van, jövök-megyek az emberek között, csak annyira vagyok antiszociális, ami még bőven a tűrhető, ill. normális határon belül van, csak jó látni, hogy más is így van. Meg igazából lehet, hogy más lenne a kapcsolat, nyilván közelebb kerültünk volna egymáshoz, természetszerűleg és muszájból is, ha mondjuk nagyon közel laknánk egymáshoz, de nem, na jó, mondjuk nem is olyan messze, de egyszerűen nincs itt igazi kapcsolattartás, hónapok telnek el,mire egymás felé megyünk. Akkor viszont én még mindig zavart érzek, mert kicsit szertartásos minden vendégeskedés, bár ebből szerintem rajtam semmi nem látszik (bár ha figyelnék a testbeszédemet), oldottnak tűnök, de nem vagyok az. Csak megjátszom magam, mert így is UFOnak érzem magam, csak próbálok idomulni.
2012. okt. 8. 09:02
 8/14 A kérdező kommentje:
Jajjj, 6-os, nagyon baba válasz!!!! Köszi!
2012. okt. 8. 09:03
 9/14 anonim ***** válasza:

3# vagyok


Könnyen barátkozok és találom meg a megfelelő hangot a másik emberrel, de párom szülei és családja teljesen másképp látja az életet. Iszonyú kevés olyan téma van, amiben egyet értünk. És lehet ez az állatoktól elkezdve, a takarításon át, elveken keresztül bármi. Épp tegnap egy családi összejövetelen fejtegették hosszasan, hogy milyen csúnya egy nőn az ékszer. Rajtam meg szolidan ugye de karkötő, gyűrű, fülbevaló, óra :) Ők nem hordanak. Konkrétan nem bántanak érte. Párom is azonnal a védelmemre kelne, de amikor 10 ékszertelen ember a 11 ékszeres ember társaságában 30 percen keresztül ezt fejtegeti általánosságban akkor valóban kezdem magam UFO-nak érezni. Kiállok saját igazamért, meg tudom magam védeni, de szerintem ez nem az a szitu amibe bele kellene menni. Alapvetően szeretnek, gyakran megdicsérnek, hogy milyen csinos vagyok, de az ő teljesen más stílusukat tekintve, annyira hihetetlen.

2012. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még nem találtam olyan tevékenységet, amit szívesen űznék velük. Pedig ők volt, hogy próbáltak bevonni. De más érdeklődés, arra pedig nem voltam hajlandó, hogy nem szívből belemenjek valamibe, amihez nem érzek kedvet.
2012. okt. 8. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!