Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Segítség, egyre gyakrabban...

Segítség, egyre gyakrabban kapom magam azon, hogy úgy beszélek és viselkedek, mint amiket soha nem szerettem anyukámban. Mit tehetek, ha nem akarok ilyen lenni?

Figyelt kérdés
Pl úgy szólok szegény férjemhez meg a gyerekekhez, mint a kutyához se kéne :(. Morgok, káromkodok, kiabálok... soha nem akartam ilyen lenni, és korábban nem is voltam ekkora hárpia. Azóta van ez, mióta nehezebben élünk :( Szeretem őket mindennél jobban, mégis csúnyán bánok velük. Tudtok vmi jó tanácsot adni?
2013. febr. 12. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem.

Ugyanezt csinálom én is, pont úgy viselkedem a fiammal, mint amit gyűlöltem a szüleimben.

Rettegek a gondolattól, hogy ő is olyan magányos, önmarcangoló kamasz és felnőtt lesz mint én....

2013. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosítsd magadban és valahányszor észreveszed, hogy így viselkedsz, azonnal állj le. Akár szó közepén. Idővel már mielőtt elkezdenéd, automatikusan meg fogsz állni,még idővel már el se fogod kezdeni :)
2013. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos ráfordítással menni fog a változás. Legyél képes adott esetben bocsánatot kérni, ha kiabáltál mikor nem kellett volna. Tőlem soha nem kértek bocsánatot a szüleim, mert szerintük az "megalázó" egy felnőttnek...:(


Én is kapom magam néha, hogy úgy viselkedek, mint az anyám, egyes helyzetekben és szembe tudnám érte köpni magam. Egyszer-egyszer meg is kapom a páromtól, hogy most olyan vagy mint anyád :( De ilyenkor félreteszek mindent és bocsánatot kérek, ha tévedtem, vagy ha ok nélkül goromba voltam.


Szerintem az, hogy felfedezzük magunkban már jó jel a változás fele.

Kell tudni belátni és bocsánatot kérni :)



22-L

2013. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok! Mondtam is a páromnak mindig szóljon rám, ha ezt észreveszi. Utána mindig abbahagyom. Próbálok rajta változtatni de sajnos nehezen megy.


Azt hiszem erre szokták azt mondani, hogy "azt visszük magunkkal, amit otthon láttunk".

2013. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is leírták. Akár a mondat közepén is hagyd abba, ha észreveszed. Próbáld meg egy ideig, hogy mielőtt kimondasz valamit végiggondolod. Ha nem kellene ne mond. Egy idő után leszoksz.

Férjem is ezt csinálta, neki bevált.

2013. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jézusom, akár én is feltehettem volna ezt a kérdést.Nekem akkor kezdődött amikor anyukám meghalt.Rendetlen voltam, ő rendmániás, azóta teljesen átvettem (de még számomra is idegesítően).Meg amiket leírtál.Férjemnél ugyanez jelentkezik az apjával kapcsolatban.Nagyon nehéz....én is bízok benne, hogy megoldást találok rá.
2013. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is észrevettem magamon,hogy ugyanolyan bűntudatkeltő vagyok néha a párommal,mint velem anyám.Igaz,néha csak önvédelemből vagyok ilyen,mert nem akarok sérülni.De azóta,amióta ez feltűnt,figyelek rá,hogy ne legyek vele ilyen.Inkább elküldöm a pecsába,minthogy benne is ilyen állandó lelkifurdalás legyen,mint amilyen bennem van anyám miatt kis semmi dolgokért.Tudatosan le lehet küzdeni ezeket a dolgokat.Nekem sikerül.
2013. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!