Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a nagymamám agyondolgozta...

Ha a nagymamám agyondolgozta magát a férfiakra (kiszolgálta őket a végletekig), az anyám ugyanezt csinálja, és én is erre vagyok kényszerülve, akkor köttessem el magam, hogy ez ne menjen így tovább?

Figyelt kérdés
Szerintem genetikusan öröklődik ez a fajta "karma", és én nem akarom, hogy ez így menjen tovább. Szerintetek el kellene köttetni magam?

2013. febr. 23. 15:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem elköttetni kell magad hanem magabiztosabban kell fellépned és megmondani a pasinak,hogy ő is tud kenni magának egy kenyeret ha éhes. És fizikailag képes a takarításra is.


Magadon kell változtatni és nem behódolni mindenkinek.

Ha ez sikerül akkor a lányod máris nem azt fogja tanulni,hogy a pasik minden szavára ugrani kell és megtörik a "családi átok".

2013. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne? Csak ennyire végletekben tudsz gondolkodni? Te nem vagy rákényszerülve semmire, ha önálló, egészséges felnőtt vagy. Azt csinálsz, amit akarsz, úgy élsz, ahogy neked tetszik.
2013. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikusan az, ami kizárólag nevelés, nem öröklödö dolog.


A nagymamád idejében ez volt valószinüleg még a természetes, akkoriban a nöknek az volt a fö feladata, hogy a családot, háztartást, férjet ellássák, a ferj meg megkereste a megélhetéshez szükségeseket.


Anyukád ezt látta, és ezt tanulta, és az ö korosztálya az, akinek már dolgozni is kellett teljes munkaidöben, viszont a férjeknek még eszébe sem jutott, hogy a háztartási munkákba beszálljanak.


Neked csak annyi kell, hogy eldöntsd, mennyit vagy hajlandó megcsinálni, és eleve olyan partnert keresni, aki ugyanúgy gondolkodik erröl, mint te. Ha te megalkuszol, mert "szerelmes vagy", és elkezded ezt a viselkedést, utána megváltoztatni jóformán nem lehet adott kapcsolaton belül. VAGY kezdettöl egyenjogú vagy, VAGY végleg rajtad marad a házicseléd szerepkör.

2013. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Fegyvert fognak a fejedhez, hogy kényszerítenek? Ne csinálj olyat amit nem akarsz. Bár ha ilyen baromságban hiszel, hogy "genetikusan öröklődik a rossz karma" akkor tényleg köttesd el magad, ne szaporodj inkább. Jó ez gonosz volt. A lényeg, hogy legyél kicsit egyenesebb, legyen gerinced, és ne legyél senki szolgája.
2013. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet csak kihasznalni, ako hagyja magat.
2013. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy nehéz változtatni, ha beléd nevelődött ez s mondjuk a személyiség sem olyan határozott... Nehéz, de érdemes megpróbálni.

A karma pedig nem öröklődik genetikusan :P

2013. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez majd a leendő párodtól függ inkább. Ne hagyd, hogy elkényeztetett legyen, ne szolgáld ki mindennel, remélhetőleg ő otthon nem ezt a példát látta.
2013. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó választ!

De viszont, ha a házimunkát senki nem végzi el az édesanyámon vagy rajtam kívül, akkor így 2 választásunk van:

1) az egész ház csupa kosz, rendetlenség lesz, a mosogatóban ott állnak a szennyes edények, az öcsém szobájából irtózatos bűz áradna ki az egész lakásba - mert ő persze nem szellőztet; és ha pl. én csak a magam tányérját mosogatom el, akkor a kedves öcsém azt az egyetlen tányért veszi el (hiába rejtettem el magamnak), hogy ne kelljen még a mosogatóra sem ránéznie

2) ha nem akarok disznóólban élni (ezt szó szerint lehet érteni), akkor mégis kénytelen vagyok megcsinálni minden házimunkát, különben még egy vendéget sem tudnék meghívni magamhoz! Sőt a házba sem tudnék belépni!

Szóval akkor mit tudnék tenni? Mit tudna tenni az édesanyám is?

2013. febr. 24. 11:38
 9/24 anonim ***** válasza:
Addig üsd az öcsédet a sodófával, mg ki nem takarít :) Amúgy beszéltetek már vele, hogy mennyire sokat szenvedtek a szép tiszta lakásért, ő meg a kisujját se mozdítja, és igenis segítsen? Ha beszéltetek és a szép szó nem segít, akkor kicsit szigorúbban is mehet nyugodtan. Ha öcséd annyi idős, akkor bünti is mehet, ha pedig idősebb, akkor bizonyos szankciók, pl. csajt nem hozhat fel, net nincs 10 után, (valami kódot csak lehet rá tenni) illetve nem terítetek meg neki kajánál, vagy hasonlók. Nem kell neki szedni, és utána se elmosogatni. Ha bementek a szobájába vagy nyitva az ajtaja és jön a bűz, akkor nagyon hangosan ócsároljátok, hogy milyen igénytelen, hogy lesz így barátnője. Ne mossátok ki a ruháit, amíg nem segít. Így csak megtanulja. Megjegyzem az édesapádnál se ártana hasonló. Te pedig majd mikor elköltözöl, olyan párral kezdj csak, aki tudja merre a kamra, és hogy melyik végét használják a seprűnek.
2013. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Most viccelsz? Az öcsém nagydarab ember, testépítéssel tölti a szabadidejét. Ha nem tetszik neki, amit mondok, akkor rám vágja az ajtót. Ha bemennék a szobájába szellőztetni, akkor megverne, ahogyan már korábban is csinálta - szó szerint, ő egy brutális vadember. Emellett totálisan nem érdekli, hogy mi van a lakással, azért néz ki a szobája is úgy ahogy... Neki semmit sem lehet mondani, ha az engedélye nélkül hozzáérek akár egy zoknijához, jó esetben leüvölt, rám vágja az ajtót, úgy hogy még a fal is megreped az ajtókeret körül, rosszabb esetben fogja a széket is nekem vágja, ahogyan már többször is.

Na akkor most mit tegyek? Persze elköltözni sajnos még nem tudok:(

2013. febr. 24. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!