Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy vigasztalható egy leendő...

Hogy vigasztalható egy leendő özvegy?

Figyelt kérdés

Nagynényém férje évek óta küzd a rákkal,most viszont már semmi nem hat,pedig kemoterápia és műtétek mellett mindent kipróbált ami az országban és nyugatabbra kapható.A legagresszivabb rák van a teste minden kis pontján.

Ránézésre még jól van,de 1-2 hónap és vége.

Alig negyven éves.

Két kisgyereket (6 és 8 évesek) hagy hátra és nagynényémet,aki idén hatodik éve családfenntartóként ápolja,biztatja,kezelésekre hordja az ország másik végébe,miközben gyereket nevel,háztartást lát el,és próbál nem összomlani.


Mi, a család mit tegyünk értük?

Vigyázunk a gyerekekre amikor csak tudunk,főzünk mosunk takaritunk,hogy azt se kelljen,család összes pénztartaléka már ráment a különböző kezelésekre,hálapénzre (már utolsó műtétet sem akarták vállalni).

De úgy érzem ez kevés,az igazi terhet nem tudjuk levenni róluk...


2013. márc. 7. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennél többet nem tehettek. Ahogy írod az igazi terhet nem vehetitek le róla. Ő marad egyedül, neki kell a gyerekei mellett lenni. Megértem, hogy segíteni akarsz, én is majd bele őrültem, mikor a sógorom lett beteg és halt meg. (2 és 3 éves gyerekek mellett lett beteg, fél év alatt el is ment) Mindent megtettem volna a nővéremért, de nem tudtam segíteni, se én se senki. Mellette álltunk, de neki kellett feldolgozni. Azokban támogassátok amiben eddig és bízzatok az idő gyógyító erejében.
2013. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Abban tudjátok segíteni, amiben eddig is. Szerintem nem fog összeomlani, ha másért nem, a gyerekekért erős marad. Van már neki tapasztalata benne. Szerintem nagyon fontos, hogy meghallgassátok, ha beszélni akar. Az nagyon fontos, hogy az ember kibeszélhesse magából a feszültséget. De arra vigyázzatok, hogy ne telepedjetek rá, hagyjatok időt feldolgozni a történteket. És ha úgy tűnik majd, hogy megkönnyebbül, akkor ne botránkozzatok meg. Az nem a gyász hiányának a jele.
2013. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valahogy a halál legnehezebb része az előtte levő pár hét...amikor nem tudod mikor jön el...

borzasztó

2013. márc. 7. 11:04
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem tudom. Én apósomat (apám volt apám helyett) ápoltam hosszú évekig, tudtuk mi is, amikor már csak hetei-napjai voltak. Nekem a legrosszabb utána volt, hetekig motoszkált bennem, hogy biztosan mindent megtettem-e, ami tőlem tellett.
2013. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Segítsetek neki felkészülni a halálra. Vegyetek, vagy olvassatok neki spirituális, vagy a vallásától függően, írásokat a halálról. Nem tartom jó dolognak elhallgatni azt, amiről ő is tudja, hogy hamarosan bekövetkezik. Készítsétek fel rá.
2013. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!