Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Édesanyától egy ilyen kijelent...

Édesanyától egy ilyen kijelentés, hogy " igen, szégyenlem, hogy nem dolgozol" hogy esne nektek, ha a következő a helyzet?

Figyelt kérdés
Érettségi után nyáriszünetben dolgoztam, összesen hat nyarat végig, közben volt két éves okj-m, és négy év fősuli. Fősuli alatt járattam a diákhitelt, anyuék akkor már elváltak, és amikor apu meghalt, az árvaságit, bár nem otthol laktam, hazaadtam, bár fedezte volna pont a diákhitelt. Utána egy évet dolgoztam, majd másfél év meló nélkül, de akkor sem otthol laktam, tesómékkal fent egy városba, utána másfél év meló, most újra egy év e nélkül, de ismerétlem, azóta sem költöztem haza, fieztem az albim, kajálok a lerakott pénzemből, stb. Anyunak az számít, hogy ki mit mond, ő sajnálja, hogy élem felfele a pénzem, pedig én azért gyűjtöttem, hogy ha kell, van mihez nyúljak. És mégis bántja az embert, megjegyzéseket tesz, stb. Nem tudja elképzelni, hogy van, akinek tervei lehetnek, nem mindenki akar takarító lenni, és ha nem akarsz, másképp kell elgondolni a jövőt, az adott szituációkat. De most nem a takarításról van szó, mert tisztelem a takarítókat, stb, de értitek? Miért kell belerúgni az emberben, főleg, hogy amikor még csak diák is voltam, akkor sem támaszkodtam rá. Most 29 vagyok amúgy.
2013. márc. 25. 09:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Ez miért beléd rúgás? Szerintem az emberek 90 százaléka szégyent érez, ha o, vagy a családtagja munkanélküli.
2013. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
De én is szégyenlem,de ettől függetlenül, még nem kell, hogy ezt erősítse, akármilyen családtag nem? Vagy nincs elég baja egy munkanélkülinek, hogy nincs keresete, főleg, hogy a több évig gyűjtött, és mondjuk akkoriban nem a magára, akár ruhára, stb-re elkölthető pénzt inkább félrerakta, most meg éelelmre költi? Ki az aki élvezi ezt? Ettől még nem kell saját magára venni egy szülőnek úgy, hogy közben belédrúg. Mert ez az. Mert ettől xarabbat, hogy "Igen, én, szégyenlem, hogy nincs munkád mikor kérdezik, hogy mit dolgozol" azért bocsika, de ha ez nem dúrva akkor mi?
2013. márc. 25. 09:13
 3/37 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem, mi ebben a durva.
2013. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudtam hogy az emberek 90 % - a tapló.

Èrdekes módon èn nem piszkáltam meg szègyelltem a gyerekem mikor munkanèlküli volt hanem segìteni próbáltam hogy ne holmi tescoba rohadjon rabszolgakènt egèsz èletèben ès mèg velem is lakott. Ez munkanèlkülisèg nem homokosság meg börtönben ülès hogy szègyellni kellene.

2013. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Köszi négyes. úgy látom, vágod, hogy mire , és hogy értem, szóval ha már van egy fiad a háromból, aki tényleg önerőből, időben, stb, elvégzett, ennyi sulit, csak azért, hogy " neked mint szülőnek ne legyen égő" szóval, hogy dolgozzon hatvanezerért, mert neked ennyi elég, nincs is más választásod, szóval ilyen szűk szemszögből ilyet kimondani egy gyerekre, aki azért ha kell, és én tényleg ilyen vagyok, akkor odarakom magam a munkába, szerintem nem szép dolog ilyet mondani. Csak anyunk amúgy olyan, hogy ha valamelyikünkel összeveszik, akkor a többivel is van, hogy nem beszél, ha az egyik dolgozik akkor az a jó, a másik hiába dolgozott azelőtt, az nem számít, mert most te, nem dolgozol. Ennyi. sajnos ez van,
2013. márc. 25. 09:24
 6/37 anonim ***** válasza:
77%

Sok az idióta sajnos, aki nem képes gondolkozni!

Mi van ezen szégyen?Nem a fiatalok tehetnek róla, hogy elprivatizálták a munkahelyeket is, hogy munkanélküliség van!"Kedves" anyukád pedig inkább büszke lehetne arra is, amit eddig elértél, mert úgy látszik, okos és életrevaló vagy.Majd lesz munkád.

Mellesleg ha nem takarító lenne,nyilván akkor is ugyanígy gondolkozna.A munkanélküliség nem bűn, hanem egy állapot.

Szerencséd, hogy nem laksz vele, én még ezt a találkozást is ritkítanám.

2013. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Anyukád félt téged, hogy a nehezen összerakosgatott pénzedet feléled, és akkor már semmi lehetőséged nem marad. És valahol igaza van. Ha már nem marad egy repülőjegy ára pl. Amerikába, akkor hiába lesz jó álláshirdetés ott, nem tudsz mihez kezdeni. A mai világban el kell vállalni olyan munkát is, ami nem a gyermekkori álmod volt. A megjegyzések -persze- rosszul esnek, de szerintem nem a rosszindulat szülte őket.
2013. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Arra nem gondoltál, hogy 29 évesen már Neked kéne dominánsnak lenned, nem Édesanyádnak?
2013. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%

09:18-al egyetértek!

Azt hiszem, én is kevésbé bánnám, ha nem dolgozna a gyerekem, mintha valami rabszolgamunkát végezne.Persze semmilyen munka nem szégyen, de én sajnálnám.Tanul, igyekszik.Így bárhogy is alakuljon én büszke leszek rá és csak a jót fogom elmondani. Amúgy meg senkinek semmi joga megítélni az alapján a másikat, hogy dolgozik-e vagy sem.A legtuskóbb dolog az alapján véleményt alkotni, van-e a másiknak munkája.Az élet nem csak ebből áll.

2013. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyud csak aggódik érted. Te is érzékenyebb vagy ilyen helyzetben. Ilyenkor mindenki mond és érez mindenfélét, amiket később megbán. Igazad van, hogy rosszul esik, amit mondott, de értékeld, hogy őszinte volt! Mondd el neki te is az érzéseidet. Ha szeret (és miért ne szeretne), meg fog érteni.
2013. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!