Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Utálom a családom mit tegyek?!?!

Utálom a családom mit tegyek?!?!

Figyelt kérdés

Sajnos a családommal nem jó a viszonyom.Egyetemet elvégeztem 3 évig szinte itthon sem laktam mivel diákmelóztam... Saját magamat tartottam fent . Most egyáltalán nem találok munkát elakarok költözni itthonról. A családunkban a testvérem a kedvenc aki alkoholista. A szüleimnek muszáj volt nekik hitelt felvennie mert különben öngyilkossággal fenyegetőzött .

Mindig őt védik, folyamatosan zaklat engem!

Nem tudom milyen lehetőségem lenne :( ...



2013. máj. 6. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Menj el dolgozni, és költözz albérletbe. Ilyen egyszerű. Aztán hogy a kapcsolattartás hogyan tovább, azt majd az élet megmutatja.
2013. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2 hónapja munkát keresek kb 100 helyre beadtam már a jelentkezést..személyesen és interneten... már multinál is elvállalnék munkát de túlképzett vagyok rá folyton ez a válasz :( lehet már csak a külföld maradt?!?! viszont itthon szeretnék elhelyezkedni bár mennyire is nehéz itt megélni ez a hazám!
2013. máj. 6. 12:11
 3/16 anonim ***** válasza:

Nézd, ha van kint kapcsolatod, akik segíthetnek kint munkát találni, akkor vágj bele, hisz itthon, ha jól értem "se kutyád, se macskád".

Ha pár évre kimész, és ésszel csinálod - tehát félreraksz - akkor összegyűjthetsz annyit, hogy aztán hazaaköltözhess Magyarországra(nem abba a városba, ahol eddig laktál, természetesen).


Viszont, ha nincs ismeretség, akkor a külföld se opció igazából. Környező településéken próbálkoztál már?

2013. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezt a haza dolgot felejtsd el. Hazaszeretetért sehol se fogsz kenyeret kapni.
2013. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Külföldön szerinted mennyivel lesz egyszerűbb helyismeret és pénz nélkül? Semennyivel.

Milyen diplomád van?

2013. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van kint külföldön ismeretség, egyedül a barátom köt ide, Óvodapedagógusi diplomám van
2013. máj. 6. 12:35
 7/16 A kérdező kommentje:
Külföldre is kell valamennyi alap tőke. Annyiból előnyt élvezek hogy van kint egy pár ismerősöm a munka nehéz de hát ez van !
2013. máj. 6. 12:36
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnos diplomával kitörölheted a se**ed sok helyen sajnos.....

milyen diplomád van? melyik városban élsz? esetleg ha más várost próbálnál? pl: győr. ott rengeteg állás van,igaz gyárak,de jobb mint a semmi... VAGY!!! menj be állás közveítőbe ott vannak ilyen tanulási lehetőségek. tanulsz,és pénzt kapsz... olyan mint az okj,csak nem te fizetsz hanem ők neked. az is jobb mint a semmi. páromnak nem volt 4 hónapig munkája,es elvegzett egy ilyen tanulást,naponta bekellett járni,de 91E forintot kapott,plusz utazasi kedvezmeny. probald meg.sok sikert:)

2013. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Borsodban már próbáltam a környező megyékben is.... tanfolyamra is próbáltam bejelentkezni de az volta válasz mivel nem vagyok kisebbség........... így elküldtek a munkaügyibe a búsba 1 évet dolgoztam 2 hónapig kaptam a munkanélkülit 24 éves vagyok :( Ráadásul nem valami létfontosságú tanfolyamok indultak ...... nem tudom mit tehetnék annyi mindent megpróbáltam már :( csak külföld maradt pedig itt szeretnék élni
2013. máj. 6. 12:41
 10/16 anonim válasza:
9%

Nem igazan ertem. 3 Evig folyamatosan meloztal, es semmi penzed nincsen. Tulkepzett vagy egy multihoz, de csak most jöttel ki az egyetemröl es ovodapedagogus vagy.

Mikor hitted, hogy az elet habostorta?

Hat ha nincs mas kimesz külföldre McDonaldsba tanyert mosogatni es egy 10nm-es szobaban üldögelsz addig amig nem talalsz jobb helyet. Ennyi az egesz.

Ehhez nem kell alaptöke, csak max annyi amiböl most is tudsz enni.

Ha meg az sincs meg akkor szedjel gesztenyet vagy vegyel fel hitelt.

2013. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!