Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szülők zsarolása, azt hiszik...

Szülők zsarolása, azt hiszik a gyerek egy tulajdon?

Figyelt kérdés
Ne gondoljatok ilyen szülőgyűlölőnek, de egyre többet mondja anyunk, hogy ő mit megtett mikor kicsik voltunk. Apu ívott, de ő ment dolgozni értünk, stb. Azt nem veszi bele, hogy sokszor a természete miatt belekötött minthogy hagyta volna hogy kialudja magát, rengeteg veszekedés, albérletezgetés, stb. Most közel a hatvanhoz egyedül él, mert azóta egyik kapcsolata sem sikerült, részegeseket fogott ki. Hát a szokásos, cseberből vödörbe, és most is mi vagyunk a hibásak, mert " azért dolgozott ránk a józsi, csak nem lehet olyan rossz ha most valakivel együtt él " Szóval értitek. És ha felnőtt fejjel bevédjük magunkat, ha olyan mond vagy csinál, ezzel jön, hogy kiskorunkba mi minden betegségen ott volt velünk stb. Kérdezem én: Ez nem szánalmas? Én elismerem, nem kis dolog lehetett. De ez nem természetes, hogy ha gyereked van ha beteg, veszel gyógyszert, dolgozol érte? Ezt egy hüle is átlátja, hogy kapálódzás ilyennel takarózni. MI a véleményetek? Amúgy 29 vagyok, még mielőtt tizenévesnek gondoltok.
2013. máj. 29. 09:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, ha nem dolgozol, akkor miért olyan nagy dolog, ha le kell vágni neki a füvet?
2013. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
köszi 9-es látom te érted a dolgot. Pl szereti a tesóm gyerekét, fel is jön hozzájuk. De mindig elkövet hibát. Saját albijukban ő akar a Jani lenni. ha meg rászólnak, hogy ők nem engednek meg ennyit a kicsinek, megsértődik, volt mikor elindult este haza vonatttal, egészen a munkahelyéig ment, ott bekéreckedett a biztiőröktől és elmondott minket mindennek, de úgy, hogy az összes gyerekét mondta, pedig én nem is velük élek, így le lettünk aljasítva a biztiőrök előtt. most meg magára húzott valamit a kicsi, anyu nem figyelt rá, sógornőm meg rászólt mert sírt a baba, erre is besértődött. Minthogy megelőzné a vitát, veszekedést, mintha direkt keresné, csinálná, hiába mondják neki, hogy ne engedjen mindent a picinek. Vágjátok?
2013. máj. 29. 09:28
 13/32 A kérdező kommentje:
Azért, mert amúgy én is ugyan ott lakok fent ugyanabban a városban mint öcsémék, tehát 65 km-re, és a hazaút pénz, lóvé, fizetem a rezsivel együtt levő albimat, és otthol sem akarok vízet, stb használni. De amúgy voltam otthol levágtam, csak azért egy évben kell vagy négyszer. És ha emg dolgozok akkor is mondja ezeket. Most két élete legyen az embernek? Most figyeljetek én szeretek segíteni még egy idegennek is, nem erről van szó, de a zsaroló szavakat nem szeretem.
2013. máj. 29. 09:31
 14/32 anonim ***** válasza:
Az természetes, hogy anyád dolgozik érted, gyógyszert vesz és ápol, ha beteg vagy - mert mégiscsak az anyád. De az már nem természetes, hogy te segíts neki levágni a füvet - mert hát mégiscsak a gyereke vagy. Pedig hidd el, ő is rengeteg áldozatot hozott érted, értetek. Te is megtehetnéd ugyanezt!
2013. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Ja, és amiért leírtam a babás dolgot az, hogy meg is sértődött rájuk és jött ezzel az amikor kicsi volt öcsém, beteg volt, ott volt mellette, stb, hogy nem ezt érdemli.
2013. máj. 29. 09:34
 16/32 A kérdező kommentje:
14-es erre már válaszoltam, és hagyjuk ezt a fűnyírást, mert nem ez a lényeg, más miatt is nyúzott már, hogy menjünk haza, olyanért is amit mesterember tudna megcsinálni, amihez mi nem is értünk. szóval ne csimpaszkodjatok most bele a fűnyírásba, meg amúgy csak megsúgom, két napnyi meló amúgy, mert nagy a kert. De mondom hazamentem és megcsináltam.
2013. máj. 29. 09:35
 17/32 anonim ***** válasza:
Ugy erzem, hogy az a szanalmas, amikor egy csaladon belul nem lehet oszinten beszelni az erzelmekrol pl. Az edesanyad is fiatal es tapasztalatlan volt, tehat azzal, hogy elmondja az erzelmeit meg nem zsarolta a gyermeket. Tokeletes ember nincs, hibai minden embernek vannak, igy neked is, de ugy erzem, hogy ha egyuttereznel a szuleiddel, anyukaddal, akkor talan mas velemyed lenne errol, nem elitelni kell, arra kell torekedni, hogy megersd, elfogad, ha hibat kovetett el, ugy fogadod el, mivel amikor gyermek voltal turelmes volt veled, nem elitelt, hanem ott volt melletted, ezt is figyelembe kell venni. A forumon van olyan eset is, amikor a szulo nem vasasrolja meg a gyogyszert a k.koru gyermekenek,. de most az anyukad nem vedekezni akar, valamire hivatkozik, aminek oka van, ezt kell megerteni es elfogadni, nem pedig elfordulni tole!
2013. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Andizsuzsi ***** válasza:

"így le lettünk aljasítva a biztiőrök előtt"


Ezért te lealjasítod itt a nyilvánosság előtt.


Kérdező, szánalmas vagy. De leszel majd egyedül élő idős és magatehetetlen is, ha a jó Isten megadja neked, és megtapasztalahatod te is, hogy milyen is az. És ne gondold, hogy a te gyerekeid különbek lesznek. A te példádat fogják követni.

2013. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Nem látod a párhuzamt az édesanyád meg közted?



Ő felhozza, hogy mennyi mindent megtett értetek, betegen melletetek volt, egyedül tartott el...stb....


Te pedig azt, hogy menned kell füvet nyírni....(tudom, hogy ez csak 1 példa, részemről is maradtam ennél a példánál.



Egyikőtök sem szívesen teszi, tehernek érzi, ez a baj...


Pedig természetes, hogy egy anya gondoskodik a gyerekeiről, de az, is hogy a gyerek az idősödő szüleiről... Km-ek ide vagy oda...

Megint más, hogy az elmondásod alapján nehéz természetű az édesanyád, de a két dolognak szerintem semmi köze egymáshoz....



Ui.: az én szüleim még fiatalok, de így is ha kell megyek segíteni, sőt a nagymamáméknak is ha úgy van és a munkám engedi, akkor utazok, és segítek ők 60 km. Laknak..

Ha a párom édesanyjának kell segítség oda is megyünk, pedig ő 140 km- re lakik..

Nekünk ez természetes...pedig korán sem vagyunk tökéletesek, és ők sem azok, sőt...:)

2013. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg ezt vele. Meg próbáljátok megszervezni valahogy, hogy ő is a ti városotokba költözzön ha nyugdíjas lesz, ha ott akartok letelepedni mert így nagyon rossz lesz neki egyedül.
2013. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!