Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szülők zsarolása, azt hiszik...

Szülők zsarolása, azt hiszik a gyerek egy tulajdon?

Figyelt kérdés
Ne gondoljatok ilyen szülőgyűlölőnek, de egyre többet mondja anyunk, hogy ő mit megtett mikor kicsik voltunk. Apu ívott, de ő ment dolgozni értünk, stb. Azt nem veszi bele, hogy sokszor a természete miatt belekötött minthogy hagyta volna hogy kialudja magát, rengeteg veszekedés, albérletezgetés, stb. Most közel a hatvanhoz egyedül él, mert azóta egyik kapcsolata sem sikerült, részegeseket fogott ki. Hát a szokásos, cseberből vödörbe, és most is mi vagyunk a hibásak, mert " azért dolgozott ránk a józsi, csak nem lehet olyan rossz ha most valakivel együtt él " Szóval értitek. És ha felnőtt fejjel bevédjük magunkat, ha olyan mond vagy csinál, ezzel jön, hogy kiskorunkba mi minden betegségen ott volt velünk stb. Kérdezem én: Ez nem szánalmas? Én elismerem, nem kis dolog lehetett. De ez nem természetes, hogy ha gyereked van ha beteg, veszel gyógyszert, dolgozol érte? Ezt egy hüle is átlátja, hogy kapálódzás ilyennel takarózni. MI a véleményetek? Amúgy 29 vagyok, még mielőtt tizenévesnek gondoltok.
2013. máj. 29. 09:07
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Én komolyan mondom nem értem ezt a fórumot. Itt én mindig szánalmas, lusta, stb vagyok. Mi a fene van itt emberek? És azzal ki törődik, hogy milyen lelki dolgot, sérülést éltem, éltünk át anyu miatt, mert ő maga is sértült lelkületü, és akkor mi meg legyünk agyilag is meg lelkileg normálisak, mert dolgozva volt ránk? Én nem bosszút akarok állni, csak akkor van ilyen oldala is az éremnek. Hogy a sok veszekedés, megaláztatás azt vonta maga után, hogy nem alakult ki rendes önképünk, és mi voltunk kifogva az iskolába a keménygyerekek álltal, pontosabban én, mert bátyánk az pont az ellenkezője, de ő meg nem tart sajnos sehol sem. Nem bántani akarom az anyámat, ne ezt vegyétek ki. Miért aljasítom itt le? tudjátok ki ő vagy mi? A biztiőrök meg tudták, hogy mi kik vagyunk, mert azóta is találkoztunk velük. Azért a kettő nem egy én úgy gondolom.
2013. máj. 29. 09:57
 22/32 A kérdező kommentje:
Csak még valami. Mi vagyunk a hibásak a legutóbbi elválása miatt is, mert nem volt magánéletük. Kb 2004-óta nem is lakok otthol. Akkor mit varja ezt a nyakunkba. Akármelyikőnk elkövet valamit, akkor mindannyiónkal összeveszik, nem beszél velünk. Ez a normlis? És akkor a kérdező mindig a hibás ha ilyet fel mer tenni? Nem így kell pontozást kapni, hogy jól beszólunk, a kérdezőnek, mert a legtávolabb áll pont tőlem az, hogy bántsam őt is meg ilyenek. Csak ilyen beszélgetés jellegűen gondoltam, hogy felhozom ezt. De ismételten csak belém lett kötve.
2013. máj. 29. 10:00
 23/32 anonim ***** válasza:

Az édesanyád olyan, amilyen. Neked ilyen jutott. Mégis, mit vársz a kérdésed után innen? Hogy sokan megerősítsék, ---igen, felháborító az anyukád viselkedése---? És akkor mi van? Megváltozik? Nem hiszem.

Az ilyen helyzetekben nem vitázni kell, hanem meghallgatni és utána túllépni a témán.

2013. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Persze. de ilyenkor saját példákat vár egy kérdező, nem boncolgatni azt, amit a kérdező él át. Itt esküdözhetek, de ha akarja a válaszoló elhiszi,ha akarja nem. De ne minősítsünk, tételezve kell mindig úgy nézni egy kérdést, hogy az igaz nem pedig "oh biztos kamuzik meg szépít.."
2013. máj. 29. 10:03
 25/32 anonim ***** válasza:

...anyukad lelkiserult, te ezt felismerted, ha nem tudsz neki segiteni, akkor sem kell a multban tapogatozni, mivel az anyukadnak mar turelme nincsen, lelkileg elfaradt stb, amit ti mint gyermekei nem hallottok meg, nem kritizalni kell, hanem segiteni ott, ahol erre lehetoseg van, MOST es nem a multban.

Igy van, hogy felnevelt, ott volt stb., amire hivatkozik is, tehat amit annak idejen szivbol adott, azt szeretne visszakapni erzelmileg, ezt akarja a tudomasotokra hozni. NEm elitellek, hanem probalom megertetni veled azt, hogy talan egyutterezest kellene tanusitanod, nem a regi rossz emlekeket felhozni, mivel ezzel onmagatoknak artasz, ez nem hasznos cselekedet jelen esetben. TE meg tapasztalatlan es fiatal vagy, nem tudhatod, hogy 20 ev mulva milyen multra tekinthetsz vissza, s hogyan erintene az, hogy a hibaidat, rossz emlekeket naponta kellene hallgatnod?

2013. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom, hiszen rengeteg pszichológia filmet láttam már, és szakmámhoz is kötődik a pszichológia alap szinten való tudása, csupán arra akartam rávilágítani, hogy nem elég, hogy az egész gyerek korától az ember az ilyen lelki sérült szülőnek ki van téve, mert nem mondhatsz nemet, nincs hova menned még, még felnőtt fejjel is szó nélkül türni kéne, amit sokszor türelmetlenül a belsőnkből tör ki a feszültség, és mondunk nemet, amikor észrevesszük, hogy irányítani, zsarolni akar. Úgy gondolom, hogy ez nem biztos, hogy baj, hiszen pl Csernus is beszélt ilyen szülőkről és ő sem mondta, hogy alá kell vetni magát az embernek. Mondjuk nekem aztán mondhatnák, én akkor sem tenném. Szóval nem a fűnyírásról van szó, itt vagy a segítésről. Örülök, hogy megláttad a dolgok lényegét, és nem mentél át fikázásba. Köszi.
2013. máj. 29. 14:06
 27/32 anonim ***** válasza:
...amikor mar erzed, hogy iranyitani, zsarolni akar, ekkor nem adsz lehetoseget arra, hogy elerje a celjat, itt kell tudatosan kiterni, nem haraggal, vitaval, hanem hatarozottan kell reagalnod arra, amit kozolt pl. Probald ezt meg, lehet haragos, de te mindig legyel nyugodt, a szeretet sugarozzon fele, az egyutterzes, de mar a reagalasod legyen hatarozott, a mondanivalod stb., igy fogod elerni azt, hogy egy ido utan elgondolkozik, s radobben arra, amit te akartal benne tudatositani, erre onmagatol kell rajonnie, s mivel egyutt laktok, itt neked kellene taktikaznod, segitened ot, hiszen lelkiserult az anyukad, akkor az okat is tudod ennek, ebben lennel te segitsegere, hogy ezt az okot megszuntetitek kozosen pl. tokeletes ember nincs, mindenkinek vannak hibai, de lehetoseget kell adni, hogy korrigalja azokat, ehhez viszont segitsegre van szukseg, te az alapokkal tisztaban vagy, akkor most ezt kell alkalmaznod, most mutasd meg az alaptudasodat, amivel rendelkezel! NEm beszelni kell errol, hanem cselekedni kell!
2013. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem lakok otthol, mint írtam már, de a többi amit írtál az okés.
2013. máj. 29. 16:51
 29/32 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is pont ezt csinálja: "mert én elpazaroltam rád a fiatalságomat", meg "hurcoltalak orvosokhoz" (kétszer voltam beteg gyerekkoromban), meg "mostam a pelenkádat" stb. Szerintem ez egy szülőnél alapból kéne, hogy természetes legyen, hogy gondoskodik a saját gyerekéről. Hát milyen dolog ilyent a gyerek fejéhez vágni? mintha te tehetnél arról, hogy ő neki máshogy alakult az élete, mint ahogy ő tervezte. Nagyon bántó dolog, de valahogy túl kell rajta lépni, és nem engedni az érzelmi zsarolásnak, mert gyakran csak erre használják ezeket a kijelentéseket.
2013. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
hát igen sajnos. Meg ha bunkó akarna az ember lenni oda lehetne vágni, hogy nem mondta senki, hogy feküdljön le apámal, és essen teherbe, és akkor nem kellett volna ennyit áldozni. Dúrva, de lássuk be ha az jó volt, akkor legyen a következmény is. Az, hogy nem úgy alakította saját életét, és bebeszélte magának, hogy neki csak alkoholisták jutnak, hozzáteszem ezáltal nekünk is sok rosszat okozva, az nehogy már a mi hibánk legyen.
2013. máj. 30. 04:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!