Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Se gyerek, se közös tulajdon....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Se gyerek, se közös tulajdon. Így mennyibe kerül egy válás? Milyen papírokkal kell menni a bíróságra? És mennyi idő alatt válunk el?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
12ezer körül van az illeték. Le kell írni, hogy mi a válóok (pl. elhidegülés, kibékíthetetlen ellentétek, de részletezni kell, valamint, hogy a házasság során szerzett közös vagyonon megosztoztatok – mosógép, tv, akármi, azt nem hiszik el, hogy pl. 5 év alatt nem vettetek semmit). Ha a férj is válni akar, akkor 1 körben lemegy, és 1-2 hónapon belül sor kerül a tárgyalásra. Emlékeim szerint a házassági anyakönyvi kivonat talán nem kell, de azért vidd magaddal.
2011. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

12ezer illetékkel be kell adni a keresetet a bíróságon. Ha közös megegyezéssel váltok, mindenen meg tudtok osztozni, ezt írásban rögzíteni kell. Így, hogy nincs gyerek, talán még békítő tárgyalás sem lesz, az elsőn elválaszthatnak. És kell hozzá a házassági a.kiv. is.

Talán egy ügyvédhez azért érdemes elmenni, aki jobban átlátja, tudja a dolgok buktatóit, és segít megírni a keresetet. Jobb rászánni azt az 5-10ezer forintot, mint utána megjárni a figyelmetlenség, ezügyben való tapasztalatlanság miatt!

2011. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megnézem azt az ügyvédet, aki "5-10 ezerért" megír egy keresetet...
2011. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én ügyvédem annyiért csinálta. Ráadásul jó, tapasztalt ügyvéd volt! Én magam sem értem, hogy fogtam ki. Tudom, hogy legtöbbször még egy nullát hozzápakolnak. De van ilyen is... Sőt, szoktak ingyenes jogi tanácsadásokat is rendezni bizonyos településeken. Pl. nálunk a családsegítőbe jön egy héten egyszer egy ügyvéd, lehet tőle tanácsot kérni, stb... Vagy van a nepugyvedje (kih.gov.hu)...
2011. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
49%
én még csak egy gyerek vagyok
2011. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!