Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ugyanaz a csaladneve a pasinak...

Ugyanaz a csaladneve a pasinak mint nekem. De semmi kozunk rokonilag egymashoz (elvileg). Hogy lehet felkutatni a csaladfat? Hogy nehogy megis kideruljon valami a kesobbiekben.

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem valami ritka vezetéknevetek, hanem "szokványos" pl. Kovács, Horváth, Kiss, Nagy...akkor nagyon nagyon kicsi a valószínűsége, hogy rokonok lennétek. De ha tegyük fel, mégis rokonok vagytok,meg kell nézni a rokonsági ágat, fokot. Pl. ha az ő dédnagymamája meg a Te dédnagyapád testvérek voltak, az nem sokat számít.

2009. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért a legegyszerűbb, hogyha a nagyszülőkig, dédszülőkig visszamentek, kérdeztek ki hol született, hol éltek a családtagok. Ez még semmit nem jelent, plánée ha Kovács, Kiss vagy Hasolnó a vezetéknév.
2009. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is a párommal. de dédnagymamáig tuti nics egyezés. onnan meg már nem fontos.
2009. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Bennem inkább csak új kérdés merült fel ezzel kapcsolatban:


Mi van, ha anyai ágon van a rokonság, s ezáltal persze a név nem egyezik? Akár van rokoni kapcsolat, akár nincs, az már nem fog kiderülni.

Szerintem, ha visszakutakodtok déd/ük-ig, és közös vagy közeli lakóhelyekre visszavezetve nem találtok közös pontot, akkor nincs gond. Ha van lakóhely egyezés, annak nagyobb szerintem a valószínűsége, hogy vannak közös szálak.

De valójában, hogy mennyi generáció után küszöbölhetők ki az öröklődési rendellenességek pl., szerintem egy genetikus pontosabban meg tudná mondani.

2009. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a rokonságban is volt ilyen helyzet. A lánynak és a fiúnak is ugyanaz volt a vezetékneve. Ráadásul a fiú teljes neve megegyezett a lány apjának és bátyjának a teljes nevével. És semmiféle rokoni kapcsolat nem volt közöttük, pusztán névazonosság. :D

Vannak olyan vidékek, ahol egyféle vezetéknévvel sok család él, és nincs közöttük semmiféle rokonság. Ilyen pl. itt a környékünkön az Igaz vezetéknév.

Családfát pedig úgy kezdhetsz el felkutatni, hogy elkezdesz kérdezősködni a szüleidtől, nagyszüleidtől, hogy a családod felmenői hol éltek, az ő szüleiket hogy hívták. És ugyanezt megteszitek a barátod családjában is. Minél messzebb tudtok eljutni, és közben nem találtok egyezéseket, akkor igen kicsi az esély, hogy van bármiféle rokoni kapcsolat köztetek. Lehet, hogy csak annyi köztetek a "rokonság", ahogy mifelénk mondják, hogy: "A te üknagyanyád meg az ő üknagyanyja két kis öregasszony volt, akik együtt jártak templomba."

2009. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

kossz mindenkinek a valaszt. egyikotok irta h a lany batyjanak meg apjanak is ugynaz volt a neve. Hat itt is pont ez a helyzet! :)

Elkezdek kerdezoskodni de sztem semmi szoros kapcs nincs.

2009. nov. 3. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez azért érdekes! Írd meg légyszi, hogy mi lett a végkifejlet! De legalább azt, hogy mennyire gyakori a nevetek!

Az enyém elég ritka, de találtam pár ugyanilyen nevűt (pl. iwiw-en), akik ugyanazon a környéken élnek, ahol én születtem, DE még így is ezeken a "véletleneken" kívül nem tudok róla, hogy bármi közünk lenne egymáshoz...

2009. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
BArátnőmet és a párját ugyanúgy hivják. Erdélyből jöttek mindketten de semmi rokoni szál nincs köztük. S nekik még ritka is. Az én nagypapám is Erdélyből származik ott sok van belőle,mig Pesten/Magyarországon alig van belőle.A pesti emberek közül az összes felmenőt ismerem...
2009. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen ismerősöm, de nagyon tetszik ez az egész! Én is olyan vezetéknevű párt szeretnék, mint én. Akkor megtarthatnám a saját nevem XD Amúgy, mint ahogy írták is dédszülők fölött már szinte mindegy a rokoni kapcsolat
2009. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!