Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi van akkor, ha családfakutat...

Mi van akkor, ha családfakutatás során a 5. -6. foknál szinte minden szál külföldre vezet és elakadtam?

Figyelt kérdés

A szép és ősszülők szintjén (5.,6. fok) nagyon sok felmenőm német volt vagy osztrák, sok a szlovák, de van morva származású is illetve erdélyi.

Na most ilyenkor mit lehet kezdeni? Átlagban 1840-ig tudtam visszavezetni a családfámat.

Ha pl. tudom hogy egy ősöm 1848. ápr.20-án született Voehringen Sschwarzland kerületben, Würtembergben, akkor Magyarországról hogyan kereshetem az ő adatait, hogy ne kelljen leutaznom Németországba?


2013. okt. 25. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy ismered ezeket a linkeket, de a morva ősöknek utánanézhetsz itt: [link] , az osztrákoknak itt: [link] A legáltalánosabb kereső a familysearch.org , itt talán a Württembergiek is benne lesznek, bár én is próbáltam már sváb ősök után menni, de nem jártam szerencsével - aztán végül helytörténeti könyvekben leltem rájuk. Annyit tudok még tanácsolni, hogy regisztrálj a myheritage-re, hátha lesz egyezésed német, osztrák, egyéb kutatókkal, persze, ha még nem tetted meg.

2013. okt. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha végképp elakadsz, bízz meg egy hivatásost.
2013. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

familysearch.org

egyre több anyakönyvet szkennelnek be

2013. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!