Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy ennyire hasonlít valaki a dédnagyszüleire?

Figyelt kérdés
Édesanyám családjának a génjeit örököltem legfőképp, apum családjából szinte semmit, kivéve egy picit azt,hogy nagyon kicsit hasonlóképp gondolkodok az életről mint ők. Nah nem ez a lényeg,hanem az,hogy legfőképp anyum családjára hasonlítok,legjobban anyumra, fiú létemre egy csomó mindent tőle örököltem,pedig azt szokták mondani,hogy a fiúk egy picivel jobban az apjukra hasonlítanak,de apum teljesen más, meg anyum családjának gondolkodása sokkal jobban megvan bennem mint apu családjáé,anyai ágon nagyon hasonlítok még a nagyszüleimre,de legfőképpen anyai ágról anya édesajának azaz a papámnak a szüleire. Ahogy mesélnek róluk,ugyanúgy észreveszem magamban azokat a tulajdonságokat,amik bennük is megvoltak,de apum ágáról is aztmondanám,hogy inkább a dédnagyszülők,de kisebb mértékben mint anyumnál.(mindkét ágról már meghaltak a dédnagyszüleim) Hogy lehet az,hogy ennyire hasonlítok én rájuk ? pedig aztán azóta már én a 3. generáció vagyok ( ha jólszámolom)

2013. nov. 8. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem jól tudod.. A fiúk mindig az anyjukra hasonlítanak, a lányok az apjukra. Legalábbis az első szülött gyerekek. (első fiú, első lány)

Azt hogy te a dédire hasonlítasz ebben sincs semmi meglepő. Ezt nevezik genetikának. Valószínű, hogy az anyai ágon örökölt DNS erősebb mint az apai ágon örökölt DNS.

Egyébként nálunk ez van. Én tiszta nagyapám vagyok, le se tagadhatnám apám Dns-t. Az öcsém messze nem hasonlít se anyámra, sem apámra, de még a nagyszülőkre sem. Kiderült, hogy anyai nagymamánk nagymamája volt szőke hajú, és rikító zöld szemű.. Senkinek a családban nincs olyan szép zöld szeme mint öcsémnek..

2013. nov. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

jaja elsőszülött fiú vagyok, akkor az anyai ágra tényleg jobban ráment a DNS-em. :D van egy hugom,ő pedig apai ágra hasonlít,de ősem kifejezetten apára,bár benne sokkal töb van apánkból mint énbennem.

régen apum folyamat kérdezgette kitől örököltem én ezt a hatalmas makacsságot,az ő családjukban senki nem volt ilyen. Aztán kiderült kitől.

2013. nov. 8. 00:25
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A genetika kifürkészhetetlen. Én és a bátyám nagyon jó mixek lettünk. Apánk barna hajú, barna szemmű, anya szőke hajú, kék szemű. Mindketten szőke hajúak és kék szeműek lettünk. Fejformára anyai nagypapa, viszont a szemünk, szemöldökünk és a szánk formája apai nagymama, az én orrom is ezé a nagyié, míg bátyám orra egyértelműen az anyai nagypapáé. Anyai ágon van egy fiú unokatesónk, aki szintén szőke hajú, kék szemű, de olyan az orra, mint tesómnak, így ő első ránézésre jobban hasonlít a bátyámra, mint én. Tulajdonképpen második ránézésre is, mert ugyanúgy kopaszodnak, mint az anyai nagypapánk. :D


Ugyanakkor apai ágon van egy barna hajú, barna szemű fiú féltestvérünk, akivel csak a szánk, szemünk, szemöldökünk hasonlít, egyébként meg kiköpött úgy néz ki, mint apánk. (Apának pl. hatalmas füle van, a féltesómé is olyan, a miénk meg anyámé, de féltesómnak pl. a fejformája is apánké, meg ugyanúgy látszik az ádámcsutkája, az édes tesómnak meg egyáltalán nem látszik.)


Valamint van 2 fiú unokatestvérünk apai ágon, akik barna hajúak, kék szeműek, és a szájuk olyan csak, mint az apai nagymamánké, egyébként az édesanyjukra hasonlítanak, és annak ellenére, hogy 3 év van köztük, olyanok, mint két tojás. 28N

2013. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a genetika csodálatos :D de egyben érdekes tudományág is egyben :)
2013. nov. 8. 00:33
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

"A fiúk mindig az anyjukra hasonlítanak, a lányok az apjukra. Legalábbis az első szülött gyerekek. "


Kedves #1 gratulálok!

2013. nov. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

"A fiúk mindig az anyjukra hasonlítanak, a lányok az apjukra. Legalábbis az első szülött gyerekek. "


Ez cseppet sem igaz, csak babona.

2013. nov. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Bizony nem igaz, az elsőszülött fiam tiszta apja. :-) Második fiam egyikünkre sem hasonlít, azt hiszem apai ágon nagyszülőre, vagy dédszülőre.
2013. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A jelenséget úgy hívják, hogy atavizmus: visszaütés a távoli ősökre. Ismert jelenség a genetikában, és nagyon sokszor jó jel: pl. a nagyon teheséges emberek majdnem mindig nem a szüleikre hasonlítanak elsősorban és a a leginkább, hanem egyfelől mixtúrák, másfelől erős atavisztiukus jeleket mutatnak.


Amiről te beszélsz, az viszont nem egészen az. A nevelés és "gondolkodás az életről" nem egyenlő az atavizmussal és sok mindentől függ, nem csak a genetikától. Az csak az apal, a hozott anyag. Nálad inkább az a helyzet, hogy nem akarsz a szüleiddel azonosulni, illetve valószínűleg vadul keresed másban és másutt az azonosulási lehetőséget. Ez lehet azért, mert nagyon tehetséges vagy, nagyon más, mint a szüleid (ilyenkor ott van az atavizmus biztosan, a gének szintjén is), vagy pedig nagyon serdülsz és a szüleid életvitele, gondolkodása stb. nagyon nem felel meg neked.


Tulajdonságokat nem lehet örökölni, csak azon alapjait. Amit örökölni lehet az a habitus, azaz a vérmérséklet. Ennek a talaján azonban sok mindentől függ, hogy mivé alakul az ember és milyen tulajdonságai lesznek.

2013. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak!


Azzal az állításoddal vitatkozom, hogy tulajdonságokat nem lehet örökölni.

Sőt, a gondolkodásmódot is lehet örökölni anélkül, hogy együtt élnél azzal a szülőddel, akire szinte minden rezdülésben hasonlítasz.


A nővérem férje akkor halt meg, amikor a kislányuk még csak 2 éves volt.


A kislány ugyanazokat az ételeket képtelen megenni, mint anno az apja, holott nem beszélt neki erről senki. Ugyanúgy reagál bizonyos élethelyzetekben, mint anno az apja, emberi kapcsolataiban is szinte 100% azonos a magatartása és a hozzáállása. A gesztusai, az írásképe (!!!) is olyan, mint az apjáé. Pedig az anyja nevelte/neveli, aki egészen más habitusú.


Sokkal több van a genetikai örökségünkben, mint azt el tudjuk képzelni, szerintem nem jutottak a tudósok még a végére, mi minden rejlik a genetikai kódokban.

2013. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a 9-es hozzászólóval értek énis egyet leginkább,vannak sajátjai az embernek, (saját kézmozdulatok,saját testartás is akár) amit nem örökölt senkitől,ő az első,akiben megtalálható,de én pl a testartásomat is anyai nagyapámtól örököltem. Szóval én egyetértek azzal,hogy akármit meg lehet örökölni akár távolabbi rokonoktól is. És én meg anyumra hasonlítok a legjobban,ez tény :-)
2013. nov. 8. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!