Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy ennyire hasonlít valaki a dédnagyszüleire?

Figyelt kérdés
Édesanyám családjának a génjeit örököltem legfőképp, apum családjából szinte semmit, kivéve egy picit azt,hogy nagyon kicsit hasonlóképp gondolkodok az életről mint ők. Nah nem ez a lényeg,hanem az,hogy legfőképp anyum családjára hasonlítok,legjobban anyumra, fiú létemre egy csomó mindent tőle örököltem,pedig azt szokták mondani,hogy a fiúk egy picivel jobban az apjukra hasonlítanak,de apum teljesen más, meg anyum családjának gondolkodása sokkal jobban megvan bennem mint apu családjáé,anyai ágon nagyon hasonlítok még a nagyszüleimre,de legfőképpen anyai ágról anya édesajának azaz a papámnak a szüleire. Ahogy mesélnek róluk,ugyanúgy észreveszem magamban azokat a tulajdonságokat,amik bennük is megvoltak,de apum ágáról is aztmondanám,hogy inkább a dédnagyszülők,de kisebb mértékben mint anyumnál.(mindkét ágról már meghaltak a dédnagyszüleim) Hogy lehet az,hogy ennyire hasonlítok én rájuk ? pedig aztán azóta már én a 3. generáció vagyok ( ha jólszámolom)

2013. nov. 8. 00:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
de anyai ágon a mamám szüleitől is kaptam néhány élethelyzetet, meg úgy reagálok,mint ahogyan ők tették,és nem azért,mert ez tetszik nekem,hanem azért,mert automatikusan úgy jött elő belőlem, ahogyan belőlük. És ezek még jóval azelőtt történtek,mielőtt még hallodtam volna róluk részletesebben.
2013. nov. 8. 12:34
 12/13 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes dolog ez. Én egyik szülőmre sem hasonlítok feltűnően, még részletekben sem igazán. Aztán született egy féltestvérem apai oldalról és a húgom kiköpött olyan mint én: alkat, magasság, szemszín, arcvonások. 12 év van köztünk, de szinte mindenki mondja, hogy döbbenetes a hasonlóság. Apánk is folyton kever minket, mert egy magasak vagyunk. A barátom is hitte már azt így hirtelen többször is, hogy ő én vagyok :D Annyi a különbség, hogy neki világosabb és egyenesebb a haja, mert az anyja ilyen hajú. Jó lenne látni az őseinket, biztosan akadt köztük olyan, akire kimondottan hasonlítok.
2013. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
énis igy vagyok vele,szívesen megnézném,milyenek voltak az ősibb rokonaim,hátha találok valamelyik ágnál egy nagyon hasonló kinézetűt. :D
2013. nov. 11. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!