Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 1886-ban született apai...

Dencike kérdése:

1886-ban született apai nagymamám Radics nevű. Lehetett cigány származású?

Figyelt kérdés
Manapság szinte csak cigány származásúakat hívnak Radicsnak.

2014. jan. 20. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Én nem ismerek cigány Radicsot, csak oylat, aki nem az.


De ettöl függetlenül lehet cigány származású - ezt neked kell kideríteni, ha fontosnak tartod.

2014. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Igen
2014. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, de pl. én félig szerb vagyok. Ma már a neveknek nincs igazán ilyen jelentősége. Pl. apám szerb, anyám olasz, én itt születtem, magamat magyarnak vallom (meg nem tagadva eredetemet).

De itt van pl. Petőfi Sándor, aki eredetileg Petrovics. A névvégződés alapján szerbnek gondolná az ember, esetleg horvátnak. Újabban szlovákként írnak róla az irodalomtörténészek.

A radić szót a fordító bosnyák nyelven cikóriára fordítja.

2014. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem szlovákként írnak róla, hanem azt írják, hogy az anyja volt szlovák, Hrúz Mária, aki amúgy echte magyar volt, felvidéki magyar, az apai ősei között némi szlovák beütéssel.

Hrúz Mária annyira volt szlovák, mint amennyire román volt Hunyadi Mátyás.

Semennyire. :-)))

2014. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Lehetett, de arra az anyakönyvi kivonatban utalást is találsz, meg az ellenkezőjére is. Ahhoz szerintem nem elég penge senki, hogy megmondja anyakönyvi kivonat nélkül, hogy milyen származású az egyén. A Radics délszláv családnév, viselheti szerb, horvát, bosnyák, roma, stb. Amennyiben nem jelezték az anyakönyvben, hogy roma lenne (1895 előtt még beleírták a megfelelő kifejezést), úgy egyéb más származású.

2014. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem vannak Radics nevű rokonaim, egyik sem cigány származású.

Sőt a főiskolán is volt ilyen nevű évfolyamtársam, ő sem volt az.

2014. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mustafa33 ***** válasza:
75%
Iveta Radičová volt szlovák miniszterelnökasszony, férje Stano (Stanislav) Radič (č=cs) volt szlovák író, humorista, moderátor, forgatókönyv író.
2014. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Nicolas Sarkozy meg francia elnök, végzettség miért határozná meg az ősök eredetét? Vagy ott van Radics Gigi családja nyíltan vállalják roma származásukat.

De különben is nem mindegy.

2014. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Nekem 3 Radics ismerősöm van, mind cigány. Radics Béla, Radics Gigi is romák (ill romák voltak), persze ez nem jelenti, h minden Radics cigány. Gondolom van Lakatos nevű magyar is.
2014. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
A Radics nagymama anyjának nevét nem tudod? Mert ha valami Lakatos, Oláh, Bangó stb. nevű volt, akkor sanszos, hogy cigányok voltak. Akkoriban ők még egymás között házasodtak szinte kizárólag, nem keveredtek a magyarokkal.
2014. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!