Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Felvehetem az apám ükapjának...

Felvehetem az apám ükapjának a nevét, ha az idegen hangzású? (német)

Figyelt kérdés

Az van írva az ide vonatkozó rendeletben,hogy történelmi neveket,"magyartalan",idegen hangzású nevekre nem lehet változtatni a saját vezetéknevünket,de nekem senkim nincs a felmenőim közt,akinek tetszene a vezetékneve,csak ez a jó régen Magyarországra települt bajor házaspár van,akik közül az egyiknek szívesen felvenném a nevét.Ez lehetséges?(A neveik amúgy Thanhoffer és Bayer)


És ha igen,gondolom igazolnom is kéne,hogy a rokonom(az egyikük,amelyiknek referálnám a nevét).Ez esetben az összes felmenőm születési anyakönyvi kivonatát be kell mutatnom,akik az ő leszármazottaik?



2014. márc. 23. 14:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: inkább ők kerültek Amerikába, nem ti Magyarországra. Tekintve, hogy az Államokba mindenki érkezett valahonnan (as őslakosokat kivéve).
2018. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, eredetileg Irorszagbol vandorolt be a csalad, aztan kerultunk anno magyarorszagra, hollandiaba, es franciaorszagba. Mi 2 eve ott hagytuk magyarorszagot, es "haza" tertunk az allamokba. Jovore a holland rokonsag is jon ide, a franciak mar tavaly hazakoltoztek.
2018. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Örülünk a költözéseteknek, jó lenne ha mindenki a saját büdös országába menne vissza. Zsidók és a cigányok is. Nekünk magyaroknak sokkal jobb lenne nélkülük, ahogy utánatok sem sírunk.
2020. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12.Neked igazából sehol sincs hazád. Sajnállak.
2020. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!