Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tegyem le a középfokú...

Hol tegyem le a középfokú nyelvvizsgát németből?

Figyelt kérdés
Mennyit kell rá tanulni? Hol tegyem le, ha mérnök akarok lenni? 10. után már le lehet tenni és azzal a tudással már elég elmenni? Mit tudtok még mondani? Danke schön!

2014. márc. 19. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2012-ben a Telc-nél tettem le. Nekem a diplomához kellett. Jártam magántanárhoz, sokat készültem otthon, és rengeteg tesztet írtam, hogy gyakorlatom, rutinom legyen. Ha esetleg kell egy jó magán német tanár, akkor írj privit, szívesen elküldöm az elérhetőségét. (ő fel is tud mérni, hogy milyen szinten állsz, s biztos tud jó tippet is adni, hogy neked hol lenne érdemes megcsinálni a nyelvvizsgád...nekem ő a Telc-et ajánlotta, én oda mentem :)).

2014. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Jártas vagyok a témában, ugyanis német nyelvtanár vagyok. Amit nem ajánlok, az a TELC. Ha csak egy diplomához kéne, és a jövőben már úgy nem tudnád hasznosítani, akkor még talán azt mondanám, hogy akkor tedd le a TELC-et ha szimpi, de így nagyon nem javaslom. Az a baj vele, hogy iszonyú gyenge nyelvvizsga, és pl. külföldön nagyon sok helyen nem is fogadják el ( a gyengesége miatt). Az iskolákban gyakran a TELC-et ajánlják, ennek oka az, hogy a tanárok célja, hogy legyen a kezedben egy nyelvvizsga. Az már annyira nem érdekli őket, hogy mennyire hasznos. Nekik is egyfajta "siker élmény", ha az ő tanítványának lesz egy nyelvvizsgája. Tehát azért küldi sajnos sok tanár TELC-re a tanítványát, mert az könnyű, és jó eséllyel sikerülni fog. Amelyik vizsgát tudom ajánlani, az a BME, Goethe esetleg ECL. Ha nagyon jól tudsz németül, akkor DSD. A legjobban én a BME-t preferálom, teljesen korrekt nyelvvizsga, igaz picit nehéz, de tényleg csak akkor kapod meg a nyelvvizsgát, ha tudsz középszinten németül. Színvonalas, nemzetközileg elismert és erős nyelvvizsga. Az, hogy mennyit kell rá tanulnod az attól függ, hogy milyen szinten állsz. Érdemes megvenni az adott nyelvvizsga gyakorlókönyvét, amiben komplex feladatsorok vannak, és azokban gyakorolni, illetve típusfeladatokat oldani. Olvasgass német nyelvű könyveket, cikkeket. A hallott szöveg értést német nyelvű filmek nézésével tudod fejleszteni. Nekem rengeteg 10-es tanítványom, van/ volt. Kellő felkészüléssel, önszorgalommal és gyakorlással simán sikerülhet a vizsgád.
2014. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!