Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van a generációs ellenté...

Miért van a generációs ellentét? A szülők miért nem tudnak olyan jó fejek lenni, mint a gyerek, és persze fordítva is. Miért van, hogy olyan nagyon kevés családban harmonikus a gyerek-felnőtt viszony?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert általában a gyerek sok mindent helyesnek, amit egy szülő felnőtt fejjel már nem... meg is jelenik rögtön az egyet nem értés, a sértődés, és a családi idill felborulása. Szerintem ez az elsődleges dolog, ami miatt ez a harmónia sok helyen nem jön létre.
2009. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Én késői gyerek vagyok, a szüleim idősek. Az ő gyerekkorukban a szülő a tulajdonaként kezelte a gyerekét. Velem úgy bánnak, mint egy tárggyal, ami az ő tulajdonuk és kész, pedig már nem vagyok gyerek. 15éves koromig napi szinten kaptam a verést, mert apám szerint így lehet jól gyereket nevelni... Ők még úgy nőttek fel, hogy a szülőknek mindenhez joguk volt.
2009. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én 23 vagyok, ők az 50-es évek elején járnak. Néha kimondottan teher az együttélés, gyakran mondják, hogy el kéne már költözni, stb. De miből is? Még egyetemre járok. Egyre messzebb kerülünk egymásól.
2009. dec. 21. 13:18
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
a szülő nem azért van hogy "jó fej" legyen, hanem azért hogy tisztességes embert faragjon a csemetéjéből... ezért is furcsállom azt a sok filmekben látható szituációt hogy az egyedüli szülő úgy neveli a gyerekét mintha a legjobb barátok lennének... ez teljesen rossz. ha a minden szülő csak jófejeskedne a gyerekével akkor azok nem tanulnák meg hogy vannak az életben korlátok amiket be kell tartani.
2009. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a jófejség a testvérek dolga kelllene, hogy legyen egy családban
2009. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalról irok: 50 fölött vagyok kicsivel, tizenéves kor végén és huszon elején gyerekekkel, illetve egy már elköltözött huszonvégivel.

A legnagyobb probléma, hogy a gyerekek már nem ygereknek látják magukat, hanem felnöttnek, a szülönek meg amig otthon lakik, csak gyerek még. Ezen nem igazán lehet változtatni, egyszerüen nézöpont kérdése és ez a biológiai adottságokból következik.

Viszont ami vigsz lehet számodra, hogy miután külön élsz, a helyzet ismét normalizálódni fog, feltéve, hogy mindkét fél elfogadja az új helyzetet. Itt föként a szülökkel van baj, mert nem akarja elfogadni, hogy a gyereke önálló lett. Ehhez idö kell, meg a gyerek részéröl egy határozott, de udvarias viselkedés - ha a szülö ott van nála, akkor közölje (szóban vagy a viselkedésével), hogy ö van otthon, a szülö a vendég,es ezért azok a szabályok érvényesek, amit a gyerek tart jónak. A szülö meg vagy elfogadja, vagy nem jön látogatóba.

2009. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Én 25 vagyok, de el akarok költözni,de ha ez szóba kerül,akkor anyu egyből sír és rágalmaz, hogy akkor még szarabb lesz az anyagi helyzet és hogy nekem miért nem jó ott, mit kezdenek akkora házzal stb. És ilyenkor perzse én vagyok a szemét és jön a lelkifurdalás és nem költözöm.Ez megy már vagy 2 éve. Ha nem akar elengedni,mert szeret,akkor miért tesz úgy,mint ha én lennék a hibás+ sajnáltatja magát. Én bele látok a fejébe,de ő nem tudja megérteni.Remélem én nem ilyen szülő leszek!!
2009. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is idős szüleim vannak, de ritka jó és rendes szülők. Anyukám ráadásul nyitott is a modern világra. Szerintem a verés nem kor, hanem egyénfüggő. Anyukámat sem verték meg soha, pedig ő is az ötvenes években volt gyerek... Apukámat pedig egyszer, amikor egy gyereknek betörte a fejét hintával:-)...
2009. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem többek között az is lehet a baj, hogy sok szülő nem tudja megtalálni az egyensúlyt, ami ahhoz kell, hogy jófej is legyen a gyereke szemében, de a tisztelet is megmaradjon.

A másik pedig, hogy a gyerekek, fiatalabb koruknál fogva tapasztalatlanabbak sok dologban, és ha a szülő elmondja a saját véleményét, ami nem egyezik a gyerekével, akkor a gyerek ezt annak tudja be, hogy ugyan már mit tudja azt az apám/anyám, hogy most hogy mennek a dolgok, miközben sokszor tényleg csak arról van szó, hogy a szülő már a tapasztalatainak köszönhetően elsőre is jó döntést tudna hozni. Viszont a gyereknek is meg kell tapasztalnia hogy mi a következménye a tévedéseinek, csak hát a szülő meg azért szülő, mert óvni szeretné a gyereket. A harmadik gond az, hogy viszont sok dolog van, amit a gyerek lát át jobban, mert bizonyos jelenségek, dolgok még tényleg nem léteztek akkor, amikor a szülő volt fiatal, így a gyereknek sok dolog természetesebb, mint a szüleinek. A szülő óvatosságra inti a gyereket olyan dolgokban, amiket ő maga (még) nem (egészen) lát át, viszont a gyerek otthonosan mozog az adott területen/közegben és nem érti a szülő aggályait, viszont mivel fiatal, ezért kicsit türelmetlenebb is, nincs még benne annyi belátás, hogy megértse, a szüleinek nem mindig azok a dolgok magától értetődőek, amik neki is azok.

2009. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ehhez annyi hozzáfűzni valóm van,hogy ez nem igaz teljesen.Az én családomban legalábbis biztosan nem.az én apum legalább olyan,mintha az én generációmhoz tartozna,tud olyan lazán beszélni,viccelődni,kissé perverz poénokat tenni,mint a tinédzserek.És nem is fog minket túlságosan,az alap dolgokat várja el(pl.: tanulás,tisztelet) és jónéhány hasznos dologra tanít minket.De sok helyen azért van ez,ahogyan már más is elmondta,mert a szülő már fel tudja fogni,hogy néhány dolog nem olyan jó,stb.
2009. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!