Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Gaál milyen eredetű vezetéknév?

Félix008 kérdése:

A Gaál milyen eredetű vezetéknév?

Figyelt kérdés
Azt írták google-n hogy zsidóknál gyakori vezetéknév.Néztem híres embereknek is ez a vezetékneve pl gaál noémi, aki zsidó.. Hány százalék pl annak az esélye hogy egy ilyen családnevet hordozó valaki zsidó legyen??

2014. júl. 23. 10:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyik régi ismerősöm Gaál G. ő zsidó volt, folyton csúfolták miatta, de szerintem a vallás csak egy eszme, mindegy hogy valaki keresztény,zsidó,cigány,arab vagy ilyenek, egy keresztény is lehet szemét és egy cigány is lehet jófej, én mindenesetre keresztény vagyok, de ismerősöm egész családja zsidó volt, szóval az elsővel értek egyet, persze lehet, hogy véletlen egybeesés és magyar név is lehet nem tudom...
2014. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nézd, ha zsidó lennél, tudnál róla. Ha meg az ősök már átkeresztelkedtek, de a származásod zsidó, és még csak nem is tudsz róla, hogy így van-e, akkor meg nem mindegy? Nagyon komoly kutatómunka lenne kideríteni azt, hogy melyik Gaál család leszármazottja vagy, különösen akkor, ha pl. a dédszüleid keresztleveleket szerváltak maguknak a világháború környékén és a nagyszüleidet már kereszténynek nevelték, mert akkor nem is emlékeznek a zsidó famíliára. Persze nem lehetetlen, de ezt a gyakon nem fogja neked megválaszolni senki.
2014. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
a gallok Franciaországból származnak, így eredetileg francia névnek számít. Magyarosítva már van több variáció például Gaal, Gaál, Gál, Gáll, nem hiszem hogy kimondottan zsidó név lenne, de viselheti bárki, nem felekezettől függ szerintem.A név nem mindig azt jelenti hogy valaki zsidó származásu vagy sem.
2014. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2.es válaszolónak.. Én gyulai Gaal vagyok, és a mi családunk nemesi család és teljesen igazad van. Köszi a választ.
2014. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!