Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire komoly a vérkötelék...

Mennyire komoly a vérkötelék a másodunokatestvérek között? S nagyon nagy bűn az ha olyanba szerettem bele akire ez igaz, de sose ismertem előtte véletlenül találkoztunk?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 12:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ne nézzetek beteg embernek nem vagyok az...ez egy teljesen véletlen találkozás volt,ahol rögtön egymásrakattantunk,Még a csók előtt kiderült baj van..de már nem volt mit tenni!
2008. aug. 12. 13:03
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Másodunokatestvérek között ha mindkettő nagykorú már semmi sem tiltja a kapcsolatot. :)

Ha összeházasodnátok, akkor érdemes genetikai vizsgálatot végeztetni az egészséges baba érdekében. Én így tudom.

2008. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Nekem volt olyan ismerősöm két család is akik első unokatestvérek voltak és házasok. Még gyerekük is született.

Ez nem most volt. Hogy bűn-e hát ezt nem tudom megítélni, ezt nektek kell eldönteni, ha családot is szeretnétek a későbbiekben, mert nagyobb az esélye, hogy nem lesz egészséges a gyerek.

Örülj neki, hogy még időben kiderült. Van amikor ez nem is derül ki vagy csak évek múlva.

2008. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! A nagykorúság igaz...de a család sose támogatná szerintük ez beteg és megvetendő dolog!

S ez már felébreszti mindkettőnkben a bűntudatot! s nem tudom mit kéne tennünk..mert így egyikőnk sem boldog!

2008. aug. 12. 13:16
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Mi is másodunokatestvérek vagyunk, hasonló történettel. Egészséges babánk van! :) A genetikus nekünk azt mondta, már annyira nem egyezik a génállományunk, hogy csak ugyanannyi esély van a beteg babára, mint két idegennek. NEM BŰN!!

2008. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek...igazán!Ez megnyugtató hogy nagy az esély arra,hogy egészséges gyermek is születhet egy iélyen kapcsolatból! A családnak aki kommentálta sok boldogságot kivánok!!!!
2008. aug. 13. 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..


A magyar törvények szerint másodunaketstvérek már összeházasodhatnak, de előtte kötelező jellegű genetikai tanácsadáson kell részt venniük. Tehát ez a szerelem törvényes, így egyáltalán nem "bűn", bármit jelentsen is ez. Ezt a szabályozást hosszú idők tapasztalatai alapján munkálták ki, nyilván azért, mert a másodunokatestvérek gyermekei nem mutatják lényegesen gyakrabban örökletes betegségek tüneteit, mint az átlagos, ennél távolabbi rokon szülők gyermekei.


Ettől függetlenül nyilván megvan az esélye, hogy valamilyen beteg gyermeketek születik, de ennek az esélye akkor sem nulla, ha máshoz mész hozzá, így ez mindenképpen a te döntésed.


Gondolom téged az érdekelne, hogy akkor most tulajdonképpen mennyi az esélye, hogy beteg gyereketek születik? (Mert nyilván törvényes akadálya nincs a kapcsolatotoknak.) Sajnos pontos esélyekről senki sem fog tudni becslést adni neked, ugyanis egyszerűen jelenleg lehetetlen megvizsgálni az összes öröklődő betegséget okozó gént, így csak találgatni fog a genetikus is, ha egyenes kérdést teszel fel neki és legföljebb sokéves statisztikákat mutogat majd. A fenti két kérdésben említett genetikai ultrahang és genetikai vizsgálat csak porhintés, a lehetséges hibás gének túlnyomó többségét nem mutatják ki. Mivel lehetetlen pontosan megmondani, hogy mi a ti pontos genomotok és milyen hibás géneket hordoztok, így esélyeket is fölösleges számolgatni. Lehet, hogy nem is hordozzátok ugyanazt hibás gént, ekkor a beteg gyerek születésének esélye nulla. Ha pedig ugyanazt a tíz hibás allélt hordozzátok, akkor az egészséges gyermek születésének az esélye kb. négy százalék. (Nyilván mindkettő sarkított példa.)

2008. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen a kommentet és a linkeket is!
2008. aug. 14. 14:29
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van ismerősöm akik első unokatestvérek és van egy kisfiuk és egy kislányuk.Tök egészségesek a gyerekek.
2008. aug. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
De az unokáid már nem biztos hogy egészségesek lesznek.
2008. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!