Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » AZ exférjem terhes új párja...

AZ exférjem terhes új párja megütötte a kislányom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Következő történt: férjemmel elváltunk, van egy fiunk és egy lányunk. A gyerekek hétvégén az apjuknál voltak, akinek az új csaja gyereket vár most. Pontosan nem tudom mi történt, de a lényeg, hogy a kislányom véraláfutásos arccal jött haza vasárnap este. Köpni-nyelni nem tudtam, a férjem azt mondta, hogy kihúzta a gyufát és a csaja elvesztette a fejét és felképelte a kicsit. Állítólag hisztizett meg ilyenek. Nehezem tudom elhinni (nem vagyok elfogult), mindkét gyerek tisztességesen van nevelve (a bátyja is), nincs rájuk panasz, erre itt van ez. Itthon sohasem hisztiznek, nincsenek elkényeztetve.


Őszintén szólva nem tudom, mit tegyek, teljesen le vagyok fagyva. Nálam nem divat a fenyítve nevelés, soha nem ütöttem meg őket ennyire (ilyen kis odasuhintás volt, de régebben). Nem tudom, mit tegyek, legszívesebben persze elmennék és felképelném én is a kedves új barátnőt ha terhes, ha nem. Pedig amúgy igyekszem kultúráltan kezelni a dolgokat, nem uszítom ellene a gyerekeket, sőt mindig inkább a párjukra beszélek a gyerekeknek, hogy tessék rendesen viselkedni, a "nénivel" kedvesnek lenni meg majd a tesóval is.


A volt férjem azt mondta, hogy biztos mert terhes és ingerlékeny, azért vesztette el a nő a türelmét. De szerintem ez nem kifogás, én is vártam gyereket és vissza tudtam fogni magam. Természetes, hogy rászólnak ezzel semmi bajom nem lenne, ha valamit kifogásoknak a viselkedésükben és mivel ők vannak otthon, ezt nem szabad. Mondtam is a kicsiknek, mielőtt elmennek, hogy tessék szót fogadni, amivel eddig nem is volt baj.


A lányom egész este sírt ezek után, nagyon kibuktam én is. Mit tegyek?



2014. okt. 23. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
92%

Akkor most vidd el a gyereket látleletet vetetni és közöld az exférjeddel, hha még egyszer el találná veszíteni a kedves új csaj a fejét, akkor ezzel a lelettel együtt fogod őt feljelenteni. Kiemelheted, h ez milyen hatással lesz majd az új gyerekére is. A saját kettődet pedig ne engedd hozzájuk, nálatok találkozzanak v nagyszülőknél.

Véraláfutásosra... eszem megáll...

2014. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
89%
vedd elő a nőt, és tiltsd el tőle. Mondd meg a férjednek, hogy csak akkor adod oda neki a gyereket, ha az a nő nincs a közelében.
2014. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
56%
Kideríteném mi volt pontosan , ennyire semmit nem lehet mondani. Az is lehet hogy gyerekek verekedtek össze vagy játszótéren sérült. Nem hagynám annyiba ha új barátnő verte volna meg de, nekem egy félmondat ehhez nem elég.
2014. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
93%
Látlelet, feljelentés. Persze már elkéstél vele. Képzeld mi lesz, ha a saját gyereke meglesz. Aminek nyoma van az nem kis dolog.
2014. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
94%

Meg történt a baj, ez ellen nem tudsz tenni, de én tuti ezt csinálnám.

Elmennék a volt férjemhez, és ott a nő szemébe megmondanám nyugodt hangon, nem vitázva, Hogy engem messze nem érdekel, hogy terhes vagy sem, de ha még egyszer bármelyik gyerekre a kezét emeli, elfogom törni mindkét csuklóját. Majd szépen ott hagynám, hogy megeméssze, felfogja komolyan mondtam amit mondtam.

2014. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy az első írta. Ezen most én is felkaptam a vizet...
2014. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
94%

Hát az exed is megéri a pénzét...és vetess látleletet, de egyébként is, nem engedném ennek az idegbeteg p.csának a közelébe sem többet.

Én is voltam terhes, de soha nem vesztettem el a türelmem , ez hülyeség csak erre jó fogni.

2014. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
94%

Ha az én gyerekemet verné véraláfutásosra egy idegen, én tudom, mit kellene tennem.

Szerintem te is jól tudod, mit kellene tenned. Tedd meg.

2014. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
47%
Az kiderült, hogy miért "hisztizett" a kislány? Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, az biztos, hogy kiakadnék. Egy egyébként problémamentes gyerekkel, ha mégis valami baj van, akkor az anyjához kell fordulni, hogy nevelje meg. Ha ezredik alkalommal is baj van vele, talán elhiszem, hogy elszakadt a cérna, de így nem. Mivel neked az élettárshoz nincs közöd, legalábbis azon kívül, hogy pl. kitéped a haját, amiért majd később te leszel a rossz, az exférjeddel kellene beszélned. Én szólnék neki, ha még egyszer ilyen előfordul, annak következményei lesznek, mert nem fogom rájuk bízni a gyerekemet, ha kell, a bírósághoz fordulok az ügyben.
2014. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
69%

Én emlékszem arra a kérdésre, amikor a szitu az volt, hogy a terhes "mostohaanyukát" hasba rúgta a kislány és kapott egy pofont...

Az volt egy szemszögből, meg ez van egy szemszögből...

2014. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!