Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Meg akarom, változtatni a nevem?

Meg akarom, változtatni a nevem?

Figyelt kérdés

Üdv!

Apám eredeti családneve Bodo, ő ezt megváltoztatta Hercegre. Mert egy bandába amibe tartozott ez volt a beceneve. A nevét azért változtatta meg, mert nem akart semmilyen kapcsolatba se lenni az apjával, aki meg akarta egyszer késelni őt.


Én életemben csak 2X láttam apámat, tehát nincs semmiféle kapcsolatom vele meg már meg is halt. Szóval mivel semmilyen kapcsolatban nem vagyok vele és nem is ismertem se őt, se az anyját se senkijét ezért meg akarom változtatni. Anyám felmenői között sok volt a Bekő. Mivel anyám részéről a családfában sok nemesi származású ember van ezzel a névvel úgy döntöttem, hogy az őseim iránti tiszteletből felvenném a Bekő nevet.


A kérdésem az lenne, hogy csak a családnevet lehet megváltoztatni, vagy mind a kettőt és hogy hol lehet ezt megtenni, mi kell hozzá és mennyibe kerülne?



2015. jan. 26. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a linken tudsz tájékozódni:

[link]


Egyébként a vezeték és a keresztnevedet is meg tudod változtatni. A névváltoztatás legutóbbi információim szerint kb. 10000 Ft, majd az okmányaid megújítása lesz több pénz.

2015. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Keresztnév változtatáskor én javaslom hogy a régit tartsd meg második keresztnévnek, a Bekő amúgy is elég rövid név ahhoz hogy ebből ne legyen probléma.
2015. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hány éves Vagy? Csak mert gyereknek tűnsz. 18 év alatt csak mindkét szülő beleegyezésével változtatható a név.
2015. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én 26 év esvagyok.

A Herceget bekőre szeretném változtatni.

A keresztnevemet meg sose szerettem.

De Zoltánra akarom változtatni.


Az egyik felmenőmet is Bekő Zoltánnak hívták és tetszik a csengése. Most ha be kell mutatkoznom mindig cikinek érzem az egész nevem. Meg valahogy szégyellem is, nem tudom miért. :D

2015. jan. 26. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugye a keresztneved nem Antal, mert akkor a viccbeli Bekő Tóni lehetnél :D A Zoltánnal nem rossz.
2015. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ás mit szólnak a Bekők hozzá?

Ha a gyerek családneve azonos az anyáéval,akkor később ahányszor valahová be kell írni,úgy néz ki,hogy apa nélkül születtél.Nem fog senki egy szót se szólni,de mindenki biztosra feltételez.Ha ez számít neked.De ha neked nem is,másoknak igen.

2015. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A mamám volt Bekő, az ő nővére és az öccsük. :)
2015. jan. 29. 16:33
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó;ha anyukád lánykori neve Bekő,akkor ha te Bekőre változtatod,akkor úgy fog látszani,hogy anyukád lányfejjel szült téged.

Nem fogja az anyukádat zavarni,vagy anyukád családját?

Ahányszor papírt fogsz kitölteni,minimum rád fognak nézni,hogy tényleg?

2015. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük Okoskatörp.
2015. jan. 29. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:

8!

Kapaszkodj meg: Egy kedves barátom, legyen mondjuk Szabó István megnosult. A felesége leánykori neve szinten Szabó. Szerinted ki a faxt érdekel hogy miért Szabó a gyerek????

2015. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!