Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy meg akarom változtatni a vezetéknevem?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz, csúfoltak is vele, nyáron leszek 18 éves és addigra jó lenne, mert a nyelvvizsgát, jogsit utána majd át kellene íratnom plusz pénzekért...

Tudom, hogy az én döntésem, de nem akarok családi háborút.



2014. nov. 15. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Mi a neved, ha szabad kérdezni?
2014. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
18 éves korodig nem változtathatsz, csak utána. Sok sikert!
2014. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

Mondd hogy 3 lehetőségen gondolkozol:

Vagy simán megváltoztatod a vezetékneved.

Vagy fölveszed édesanyád, nagymamád , akárkid vezetéknevét mert az neked nagyon tetszik.

Vagy férjhez mész a 18. szülinapodon akárkihez (akár egy csöveshez) akinek fölveszed a vezetéknevét.


Ők melyik lehetőséget választják a háromból?

2014. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
18 éves korod után megszakítasz minden diplomáciai és anyagi kapcsolatot! Azután teljesen független emberként hivatalosan is megváltoztathatod. Gondolom a szüleiddel ezutám nem fogod tartani a kapcsolatot, mert úgy csak nem viheted el őket sehová, hogy: "...csak ne mutatkozzatok be!". Dicsekedni nem akarsz velük, a nevüket ki nem mondod, nehogy csúfoljanak, így aztán nem kell tőlük semmi!
2014. nov. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
egyetemre szeretnék menni, így az anyagi függés megmarad.
2014. nov. 15. 12:39
 6/21 A kérdező kommentje:
hogy pontosan mi az utónevem, azt nem árulnám el, csak egy hozzá hasonlót: Tehenes :(
2014. nov. 15. 12:43
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
18 éves korodig csak a szüleid beleegyezésével tudsz nevet változtatni. Utána már szabadon megteheted, nem kell senki engedélye. Egyébként, ha ilyen, csúfolódásra okot adó neved van, akkor én szülőként magam próbálnálak rábeszélni a változtatásra, nem hogy akadályoznám azt.
2014. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Gondoltam!

Magasszintű jellemre utal!

Megtagadod őket, mert szégyenled, hogy a szüleid, meg így hívják őket, de a lóvét, egyetemet, jogsit, autót asztat azé' nyomják! Ugye?! Nem baj, az utódaid - ha lesznek - örökölni fogják ezt a nemes jellemvonást!

Ha így felvezeted, mint nekünk, ezeket a dolgokat ők is meg fogják említeni, esetleg másképp, de fosd le őket, mert akkor ugrik a lovetta. Tanulj meg alakoskodni, kétszínűsködni. Az alapgének alkalmasak erre!

2014. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

itt most nem erről van szó, jóban vagyok velük, nem akarom megszakítani a kapcsolatot és letagadni sem őket!

az egyetemes dolgot csak azért írtam, hogy hogyha annyira szíven ütné a dolog és elküldene a hülye ötleteimmel együtt, akkor is maradnom kéne, mert céljaim vannak.


egyébként megköszönném, ha nem velem lennél elfoglalva, nem kell ide válaszolni, csak ha segíteni tudsz!!!

2014. nov. 15. 12:59
 10/21 anonim ***** válasza:
19%

Gondolom azért kértél tanácsot, mert tanácsot szeretnél kapni! He nem így lenne, akkor tényleg egy olyan partnerkereső oldalt kutass fel, ahol etikátlan, jellemtelen emberek lelki támogatására van szükséged, alantas céljaid elérésében!


Gondolom, szüleiddel kapcsolatban is "csupán" ennyi elvárásod van, pénzeljenek, de ne szóljanak abba bele, te hogyan értelmezed a "megtagadás" fogalmát!

2014. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!