Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jövő héten temetik aput, és...

Jövő héten temetik aput, és beleegyeztem abba, hogy majd éln azonositom a holttested, de rájöttem, hogy nem biztos h bevállalom, elég rosszul érzem magam igy is, nem akarom őt holtan látni, még meg lehet ezt változtatni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 23:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírásért.
2013. okt. 1. 23:07
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem senkinek nincs joga, hogy erre rákényszerítsen. Biztos van róla fényképed amivel más is össze tudja hasonlítani.
2013. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
Teljesen ugyan olyan mint mikkor aludni láttad otthon.
2013. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ilyenkor más színe van a bőrének is a hűtés után ...lehet hogy olyan , mintha aludna ,csak otthon nem koporsóban aludt...
2013. okt. 1. 23:11
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Szia. Részvétem. :(

Nem tudom hány éves vagy, én 19 voltam mikor azonosítottam apukámat. Olyan volt mintha aludt volna. Persze nagyon fájt úgy látni... de nincs ezzel kapcsolatban semmilyen rossz emlékem vagy élményem. Én anyut akartam ettől "megkímélni" ő nagyon rossz állapotban volt.. (én is, de én akartam a támasza lenni). Persze hogy meg lehet változtatni. Van aki helyetted megtegye?

2013. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
szia. köszi igy ismeretlenül is! 23 vagyok, unokatesóm tudná még beazonositani, mert anyukám nem jön el a temetésre!
2013. okt. 1. 23:14
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Értem. És az unokatestvéred vállalná? Egyébként nem volt apukám arca más, mint mikor otthon láttam aludni. Sajnos azóta már több elhunytat is láttam nagyon közelről, és mindegyik olyan volt mintha aludt volna. (nem baleset áldozatai voltak egyik sem). Nem kell ettől az "élménytől" félned, sajnos az élet velejárója.. De természetesen a döntés a tiéd.
2013. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Még nem tudom ,mert eddig nem is kérdeztem meg, hiszen ugy voltam vele,. hogy elvállalom, de ahogy közeledik a temetés ,egyre gyengébbnek érzem magam, úgy szeretnék rá emlékezni, ahogy élt. Ha unokatesóm nem vállaja be, akkor is valakinek azonositani kell, tehát akkor csak én maradtam, mert közelebbi hozzátartozója nincs.
2013. okt. 1. 23:20
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezd meg az unokatestvéredet, legyen ez a "B" terv, ha az "A" (Te azonosítod) mégsem működik. És előre nem árt tisztázni a temetővel, hogy más fogja azonosítani, nehogy ott derüljön ki, hogy mivel nem szóltatok, nem lehet. Ezt közvetlenül a temetés elkezdése előtt kell megtenni, utána zárják le a koporsót.


Ha mégsem vállalja az unokatestvéred, akkor hidd el amit mondok, én is úgy emlékszem apukámra mindig is, ahogy élt.. az nem is szokott eszembe jutni, ahogy akkor láttam, csak ha pld. konkrétan erről van szó - mint pld. most.. Ja és már 18 éve nincs köztünk :(

2013. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Részvétem ! köszi a segítséget!
2013. okt. 1. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!