Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sok embert miért nem érdekel...

Sok embert miért nem érdekel a családfakutatás és hogy kik voltak az ősök?

Figyelt kérdés

Én tavaly kezdtem el felkutatni a családfámat és van olyan ág amit már az 1600-as évekig felkutattam.

Azért kezdtem el,mert a dédim lengyel származású volt és kíváncsi voltam a család történetére.Utána felkutattam más ősöket is. Kiderült sok érdekes dolog és sok külföldi ősöm is van.

A családból sok mindenkit hidegen hagy a dolog.

Nem érdekli őket,hogy milyen származású volt és honnan jött az őse.

Időpocsékolásnak vélik a dolgot és azt is megkérdezték tőlem,hogy ezzel valami anyagi hasznot remélek esetleg?



2015. jún. 21. 19:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
61%

Hihetetlen szinte, hogy mennyi ostoba, szűklátókörű senkiházi létezik a világban, akik addig látnak, hogy ma, se tegnap, se holnap, csak ma. Lényegében nekik tényleg mindegy, mit hallanak, soha nem valódi sikeres emberek.


Pedig kizárólag az, aki tudja, honnan jön, az tudja azt is, hogy hová tart. Tudhat mi volt előttük, honnan származnak, tehát ismeretesekké válhatnak olyan erények, tulajdonságok, amikre esetleg addig nem is gondolt.


Az pedig, hogy dédanyjáról valaki ismeretlenül úgy vélekedik, hogy biztos félredugott, az egyrészt szégyellhetné magát, viszont ezzel is a saját műveletlenségét és tájékozatlan előítéletességét bizonyította.


Nem mellesleg, ha nem volna szégyellnivaló a származása, hanem tudná legalább nagyjából, akkor nem mondana ilyen őrültségeket. Tudná, hogy például egy tehetős családban, ahol két eszes utód házasodott, milyen fontos volt mindkét félnek, hogy közös gyerekek legyenek - nem kellene mindent elhinni a tévének, ugye, naplopók.


Nagyon örülök ismeretlenül is, kedves Kérdező, hogy ilyen jó dologra időt fordítasz, hidd el megéri. :)

2015. szept. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. szept. 27. 12:35
 23/24 anonim ***** válasza:
19%
Lenaplopózni,senkiházizni valakiket ismeretlenül csak mert sem a múltnak sem a jövőnek nem tulajdonítanak akkora jelentőséget mint a mának(ez amúgy a buddhizmus alapja)nem éppen intelligens ősökre vall! ár lehet csak a kedves dédmama dugott félre!:)
2015. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
21%

Buddhizmusról itt Európában kábé annyit tudtok, amennyit nektek megengedett elmondani, tehát okoskodjál és próbálj megvalósítani itt valami kultúraidegen ostobaságot - de ehhez először aztán tanulj olyan nyelveket, amik segítségével az eredeti tudást felszedheted - ha hagyják. Persze a kérdés témája nem ez volt.

Az ősöknek nem sok köze van ahhoz, hogy ki milyen stílusban beszél, én se szidom a dédszüleidet, ők biztosan nem voltak még megzavarva mindenféle ostoba átmanipulált tanokkal, tették a dolgukat - még azt sem feltételezem, hogy félrekurtak. Ha volt miből tenniük a dolgukat, és nem a csőcselékhez tartoztak, de nem sértenék egy ismeretlent sem azzal, hogy ilyet feltételezek.

Ellentétben veled és az alaptalan bunkóskodásaiddal, de ez téged minősít és nem engem.

2015. szept. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!