Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Szekeres vezeteknev utal...

A Szekeres vezeteknev utal paraszti felmenokre?

Figyelt kérdés
NORMALIS valaszokat legyszives!!!
2010. márc. 8. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol igen. Mi voltunk Szabolcsban kirándulni, és eljutottunk egy Nagyszekeres nevű faluba is, ahol a főtéren a templom mellett egy szekér van kirakva, mint jelkép. Állítólag sok szekér-gyártó volt a faluban és innen ered a falu neve. Ámbár a szekér, és a szekérgyártó nem feltétlenül paraszti eredetű, de köze van hozzá, mert a szekeret mégse a városi uraknak gyártották.
2010. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem dehogy. Valaki poénból 2 generációval ezelőtt felvette a Tollay vagy a Magyarszéky családnév helyére :D.
2010. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

12.37 ez igaz ???:O

Mert altalanos iskolaban mindig a vezeteknevemmel b*szogattak. :( Ezert vagyok kivancsi arra,hogy vannak e paraszti felmenok? Meg nem csinaltam csaladfat de tervben van;)

2010. márc. 8. 12:40
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

12:37 nek


Tévedsz! A Széchenyiek vették fek Szekeres nevet, mert szégyellték a grófi származást!


:DDDDD

2010. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ohh grofok???:DD

Lehetnek akkor grofok a felmenoimben ?:D

2010. márc. 8. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Foglalkozásra utaló nevek [szerkesztés]


Kárász, Sügér, Őn, Süllő (halászok neve), Süldő (szakács neve), Pányvádi (lovász neve), Sarlód, Vajad, Telek, Fenyér, Fenyéres (műveletlen terület, Udvaros, Szőlős, Bord, Ital, Boros, Malomd, Keve (molnárok neve), Csomó (ács neve), Vasas (kerékgyártó neve), Szekeres (földműves neve), Sukoró (dombos vidék) és Erdő (erdőőrök neve), Erdőd, Berek (vizes talajú erdő).

2010. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szekeres = Földműves (tehát paraszt)
2010. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyam reszerol meg Kocsis vagyok . Akkor ok meg soforok voltak ? :D
2010. márc. 8. 13:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te egy paraszt sofőr vagy. Ha pejoratívan áthelyezzük akkor arra vagy rendeltetve, hogy taxis legyél és az utasaidat elküld a faszba fuvar után ;-D.
2010. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
13.56 ez nagyon jo volt xDDD
2010. márc. 8. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!