Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Domján név ugye nem zsidó?

A Domján név ugye nem zsidó?

Figyelt kérdés
A barátom apja nem igazán bír engem mert szerinte a Domján/Domián nevekben zsidó beütés van, és tényleg volt egy zsidó ismerösöm akit szintén Domjánnak hívtak, de ettöl még nem lesz zsidó eredetü egy név, nem? Valaki megtudná nekem erösíteni hogy nincs a nevemnek semmi zsidó beütése?
2010. márc. 10. 13:23
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
55%
Miért probléma az ha igen?Úgy néztek a zsidókra mintha valami undorító,szégyellnivaló,bűnös emberek lennének.
2010. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
86%
Kit érdekel, ha van? Ha nem viselkedsz úgy mint egy bipsi, akkor semmi baj nincs vele. Nekem is van haverom, Ábrahámnak hívják, mégsem zsidó a család.
2010. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%
biztos h nem. Az én rokonaim is Domjánok és nem azok.
2010. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy zsidó eredetű, de ha mégis, az akkor sem jelenti azt, hogy a felmenőid közt egyáltalán volt zsidó. Az a lényeg úgyis, hogy minek érzed magad. Nekem meg szlovák vezetéknevem van, na és? :)
2010. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom, hogy inkább romákra jellemző név, mint zsidókra.


Amúgy attól, hogy valakinek ez vagy az a neve, még nem lesz feltétlenül cigány,zsidó,német, orosz, stb. Ez csak egy név. Nekem is van Farkas vezetéknevű ismerősőm, ami tényleg tipikus cigánynév, ő mégsem az.


Egyébiránt meg az, aki a neved alapján ítélkezik, lehúzhatja magát a wc-n egész nyugodta!

2010. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az eredete csak féligmeddig az , viszont volt rendes számal olyan zsido a II. világháboruba akit igy hivtak. De amugy nem értem mért lenne gond ha valaki Zsidó (nem mindegyik gazdag,vallásos meg ilyesmi ez abszolut hülyeség.. )
2010. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
83%
A legjobb barátom Áron. Ugye eléggé zsidó név? Pedig a srác nem zsidó. Attól, hogy valakinek héber eredetű neve van, nem feltétlenül zsidó az illető. Mellesleg nekem csomó zsidó név tetszik.
2010. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
27%

a Farkas mióta cigány név? :DDDD ezen jót röhögtem :D

100% magyar ne zavarjon

2010. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó eredetü név , Domján,Domjain, lásd.még Dohin /Pp.a
2010. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
31%

13:38-as, de sötét vagy...


Orsós, Kolompár, Farkas, stb. ezek tipikus cigány vezetéknevek. Nem a szó van cigány nyelven, hanem jellemzően roma embereket hívnak így... jesszusom...

2010. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!