Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják azt a pszichol...

Miért gondolják azt a pszichológiával foglalkozó "szakemberek" hogy egy gyereknek mindenre való tekintet nélkül ismernie kell a valódi apját? A lényeg lent.

Figyelt kérdés

Most tanulunk erről a továbbképzésen, így a kérdésem általános.

Ha az "apa" aki hozzájárult (bármilyen okból) a gyermek nemzéshez pl. totál alkalmatlan, nem törődöm, bűnöző, máshol él, vagy futó viszony alatt alatt történt, esetleg máshol házas/párkapcsolatban él, vagy agresszív, vagy sorolhatnám tovább (a sor tetszőlegesen bővíthető), miért jó az a gyermeki léleknek a szakemberek szerint, ha mindenképp ráerőltetik, hogy te egy hirtelen fellángolásból fogantál?


2015. márc. 5. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a családban volt ilyen, hogy bűnöző, felelőtlen, máshol is gyereket csináló és nem felvállaló pasitól csúszott be egy gyerek. Eleinte nem feltélenül szükséges összeismertetni őket. De egy gyerek előbb-utóbb kíváncsi lesz. A gyökereit keresi. Minden életkorban megvan az ok arra, hogy miért keressük és mit várunk tőle. Nem biztos, hogy hasznunk lesz belőle vagy hogy megkapjuk azt, ami várunk tőle. Nyilván a meleg családi légkört már sosem. De valamiféle megnyugvást ad, hogy tudom, hogy hogy néz ki, hogy ki vagyok, honnan származom stb. Ha nem is büszke az anyuka, de ez hozzá tartozik. Jó esetben a találkozáskor (vagy csak messziről megleséskor) már van olyan értékrendje a gyereknek, hogy belátja, hogy nem kellene keresni a szoros kapcsolatot, mert az nem lenne rá jó hatással. De valahogy a biológia erőssége erre is kihat és nem szabad ezt visszatartani.
2015. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem pszichológiai kérdés. Mindenkinek joga van megismerni az igazságot.
2015. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mind a ketten tudjuk, hogy téged totál nem érdekel a válasz, akár mit írna az ember úgy is okoskodnál.

Szal le se írom....

2015. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ehhez nem kell pszichológusnak lenni, csak egy kis józan paraszti ésszel rendelkezni.

A gyerek kíváncsi arra, hogy honnan jött, és esetleg hová tart (ugye a szülők minták is egyben), illetve, hogy hová nem akar tartani. Ha nem találkozik soha az apjával, kombinál, találgat és az többet árt mindig, mint az igazság.

Mi lesz, ha megutálja az anyját, mert az távol tartja a feltételezése szerint őt szerető apjától?

Vagy ha úgy gondolja, hogy az ő hibája volt, hogy az apja nem kíváncsi rá? (Adott esetben ha az apa jellembeli hibáival szembesül, megláthatja, hogy ez nem az ő hibája.)

2015. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, minden hozzászólás érdekel, véleményem szerint ez tipikusan a társadalom nagy részét megmozgató témák között van, ezért is vagyok kíváncsi a véleményekre.
2015. márc. 5. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem azt mondják a pszichológusok, hogy ismernie kell az apját, hanem azt, hogy tudnia kell, ha pl. a nevelője nem a vér szerinti apja.


Ez a kettő nagyon mást jelent ám!


És azért fontos tudnia az utóbbit, mert azt úgyis megérzi, hogy az ő származását tekintve valami titok van. Komolyan! Kis "genyák" a gyerekek ilyen szempontból, nem lehet előttük titkot tartani. Nem fogja tudatosan tudni, de a tudatalattijában ott fog lebegni valami állandó bizonytalanság, és ez nagyon-nagyon rossz. Örökbefogadott gyerekeknél is muszáj megmondani, hogy örökbefogadottak, különben még inkább sérülni fognak.


Másfelől ha mint önálló emberi lényre tekintünk rájuk, akkor a jó érzés is azt diktálja, hogy joguk legyen tudni, amire a múltjukból nem emlékezhetnek. Nyilván nem kell minden piszkos részletet kitárgyalni nekik, de az életkoruknak megfelelően tudniuk kell róla, hogy mi a helyzet. Ez pedig minél később történik meg, annál nagyobb a gáz.

2015. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, és sem azon az állásponton vagyok hogy egész életében hazudni kell az ilyen gyerekeknek, de véleményem szerint meg kell érniük arra, hogy ezt be tudják fogadni sérülés nélkül. Ha a tudatuk már elég érett ehhez, akkor az életkornak, személyes viszonynak, esetleg családban használt közös nyelvezetnek megfelelően, példákkal színesítve be lehet avatni őket. Amikor már nem csak a tényt kell közölni, hanem a miérteket, a körülményeket is érthetik, felfoghatják valamelyest. Rosszul gondolom?
2015. márc. 5. 13:30
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Ugyanis már kicsi gyerekként lesznek a ki nem mondott dolgok miatt szorongásai, félelmei. Nyilván a teljes igazságra valahol 18 fölött lesz érett, de a maga szintjén mindig is tudnia kell, hogy az ő vér szerinti apukája máshol él. Vagy mondjuk hogy ő nem az Anyu pocakjában nőtt, hanem egy másik néniében.
2015. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Soah neem szabad hazudni tenyeket kell kozolni a sajat szintjen

6 eves gyereknek : apa es anya szerette egymast es ebbol lettel te De apa anya nem tudtak egyutt lakni mert mas eletet kepzeltek el maguknak.

nem itelsz nem szidsz egyszeru tenyt kozol az anya

2015. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

szerintem ez a gyerektől függ, hogy meg akarja-e ismerni, ha nem érdekli és vészélyes, épp bűnöző, lelki sérült ember, és nem is él a közelben, akkor biztos nem kényzeríteném rá hogy találkozzon az apjával.

de nem is tudom miért nevezzük apának,

van egy mondás, hogy a vérség nek tesz apává! ezt is tanítani kéne...

2015. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!