Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Wölfinger vezetéknév német...

A Wölfinger vezetéknév német vagy zsidó "származásra" utal?

Figyelt kérdés

Vas megyei vagyok, papám édesanyjának volt ez a vezetékneve. Viszont kíváncsiságból rákerestem, és a gyakorisági térképen ez a név csak Németországban, és Magyarországon szerepel. (tehát Ausztria kimarad), és Németországban sem gyakori.

Papám szülei is vas megyeiek voltak, legalábbis én úgy tudom.

Az anyja is magyar volt, vagyis magyar anyanyelvű.



Melyik a valószínűbb? A német vagy a zsidó eredet?



2016. febr. 16. 21:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Érdekes. Papám édesanyja 1890 valahányban született.
2016. febr. 16. 23:02
 12/24 anonim ***** válasza:
emlékszem, németesítette
2016. febr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Akkor zsidóról lehet szó?:)
2016. febr. 17. 10:36
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban inkább a német nevek magyarra váltása volt a divat. Hatvany báró pl. zsidó volt, nagy művészetpártoló, mecénás.

Szerintem német őseid lehettek, mint ahogy nagyon sokunknak is Magyarországon. Nekem csak egy nagyapám volt német (rajnai) származású, de Baranya megyéből került fel Pestre. Ő már szlovák lányt vett el, anyai részről mindenki magyar. De ha a vezetéknév német volt, amiatt sok embert elhurcoltak málenkij robotra a szovjetek. Nem értették, hogy Magyarországon ez szinte általános volt. 1946-ban ártatlan parasztemberek tömegeit rakták marhavagonokba és telepítették ki őket Németországba. Nem voltak Hitler-imádok, a Volksbundban is csak egy réteg volt benne, de nemzetközi nyomásra mindenkit, aki 1940-ben a népszámláláskor azt írta be, hogy német anyanyelvű, megfosztották mindenétől. Csecsemőket, öregeket, betegekeet válogatás nélkül. Gyalázatos dolog volt, még sincs róla semmilyen film!

2016. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hmm....


Magyarországon az első zsidóknak -akik "hungarizálták"- "Farkas" volt a nevük (héberül: זאב ,kiejtés: zéev).

Ez a név mai napig is elterjedt askenázi közösségekben.


Ettől függetlenül én is inkább németre szavazok ,bár szerintem inkább rokonokat kérdezz.


Üdv!

2016. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Apai nagymamámnak Farkas a vezetékneve.
2016. febr. 17. 20:29
 17/24 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz vagy laktak az őseid? Pl. Gyöngyös, Makó és Északkelet-Magyarország németes nevei inkább rejtenek zsidókat, míg a Buda-környék, Nyugat-Dunántúl, Baranya és Tolna megye német neveinek viselői nagy valószínűséggel inkább német (sváb) eredetűek.
2016. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Kisebb város Vas megyében, papámék meg faluban laktak, és laknak most is.
2016. márc. 4. 19:39
 19/24 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Ha Vas megye, akkor nagy valószínűséggel német, pontosabban osztrák.
2016. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Csak a térképen a Wölfinger név nem szerepel Ausztriában. :)
2016. márc. 4. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!