Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Wölfinger vezetéknév német...

A Wölfinger vezetéknév német vagy zsidó "származásra" utal?

Figyelt kérdés

Vas megyei vagyok, papám édesanyjának volt ez a vezetékneve. Viszont kíváncsiságból rákerestem, és a gyakorisági térképen ez a név csak Németországban, és Magyarországon szerepel. (tehát Ausztria kimarad), és Németországban sem gyakori.

Papám szülei is vas megyeiek voltak, legalábbis én úgy tudom.

Az anyja is magyar volt, vagyis magyar anyanyelvű.



Melyik a valószínűbb? A német vagy a zsidó eredet?



2016. febr. 16. 21:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Az ilyen térképek nem feltétlen mérvadóak. Egy kis keresgéléssel a Google-on te is utána tudsz nézni a dolgoknak, ha ennyire érdekel. Én megtettem, Ausztriában valóban ritka, Németországban azonban sok van belőle. A zsidó vezetéknevek felsorolásában is szerepel: [link]
2016. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem segítene, ha végigkeresnéd a családfádat, abból kiderülne.


Mert pl. a Farkas gyakori cigánynév is. És a zsidók rendkívül ritkán házasodtak nem zsidóval.


A Radixindexben bakonyi helyeken vannak ilyen nevek, de elég kevés ott is.

2016. márc. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
[link] Németországban, Magyarországban, Svájcban és Ausztriában is élnek Wölfinger vezetéknevűek. Így valószínűleg a német eredet valószínűbb mint a zsidó eredet.
2016. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint még ugyanabban a városban is lehet ugyanazzal a német névvel egy zsidó és egy sváb család.

Csak a gyerekek keresztneve és a feleségek nevei jelzik, hogy nem ugyanaz a család, a vallás megjelölésén kívül.

Családfakutatás a megoldás, máshogy csak találgatás.

2016. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!