Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akkor én is alkoholista leszek?

Akkor én is alkoholista leszek?

Figyelt kérdés

A nagyapám alkoholista volt kb. 7 évig. A gének egy nemzedéket ,,átugranak''. Akkor most én leszek alkoholista, apám szinte soha nem iszik bort/pálinkát.

(bocs, kicsit hülyén fejeztem ki magam)

12/L



2016. ápr. 7. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Apám és angyapám is alkesz volt. Én nem lettem az. Ez döntés kérdése szerintem.

Szóval lehetsz Te is, de akarni kell! Nem megy az olyan könnyen! Sokat kell majd inni és viszonylag gyakran. Évekig is eltarthat mire eléred. De ne kezd el még, mert fiatal vagy. Ráérsz.

2016. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1-es

Nem akarom elkezdeni, csak érdekelt. Nem akarom, hogy a még nem létező családom szenvedjen miattam, mint nagyanyámék nagyapám miatt.

2016. ápr. 7. 12:07
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz az lenni az a könnyebb. Semmit nem kell csinálnod, csak ne igyál minden nap.
2016. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus nem "gén-kérdés", mint ahogy a dohányzás sem.

Nekem az összes nagyszülőm és a szüleim is láncdohányosok ( voltak). Én már elmúltam 40 éves, és még egy szál cigit sem szívtam el soha!


Ráadásul egy embernek négy nagyszülője van. Ha abból egy volt alkoholista, miért pont az az egy "rossz gén" öröklődne benned?

2016. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nagyapám, apám és sajnos anyum is ivott. Én nem tudok meginni semmit sem, mert egyszerűen nem ízlik az alkohol íze. Soha nem innék azért, mert szeretek valamilyen italt... Lehet, hogy van benne gén kérdés, nem tudom.
2016. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Első tény: az alkoholizmus nem egy genetikai betegség. Ugyan bizonyos függőségre hajlamosító tényezőket úgy feltételezik, hogy lehet örökölni, de egy függőség kialakulása ennél sokkal bonyolultabb folyamat, és nagyon sok tényező befolyásolja.

Második tény: a gének nem ugranak át semmit. Nem baj, hogy ezt még nem tudod, de majd pár év múlva tanulni fogjátok bioszból. Semmiféle átugrás nincs, sőt! Esetleg Mendel 2. törvényét (hasadás) lehet úgy tekinteni, hogy a gének "átugranak" egy generációt, de egyrészt ezt helytelen így nevezni, másrészt csak bizonyos (recesszív) allélok tudnak "elbújni" egy generációt, harmadrészt meg ez a jelenség csak speciális esetben fordul elő. (Két heterozigóta szülő szaporodásakor, úgy, ha az utódok egymás között szaporodnak tovább.)

A mindenféle tényt mellőző ezoterikus maszlagokat meg inkább hagyjuk. :)


Hogy te alkesz leszel-e, az csak rajtad múlik. Nem az dönti el, hogy melyik felmenőd mennyit italozott.

2016. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

6-os:

Köszönöm! :) Most már értem :)

2016. ápr. 7. 12:31
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem az apám alkoholista meg az ő apja is az.. Szerintem a legjobb amit tehetsz hogy ne igyál alkoholt hogy még csak véletlenűl se szokj rá! Mert valljuk be nagyobb az esély hogy mi leszünk alkoholistak mint azok akiknek normális genjuk van....
2016. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"A gének egy nemzedéket ,,átugranak'"


Hülyeség.


Nem lesz az, ha nem kezdesz el piálni majd.

2016. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem alkoholista leszel.
2016. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!