Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden alkoholista ennyire...

Minden alkoholista ennyire pénzéhes?

Figyelt kérdés

Nekem apám 10 éve alkoholista, tönkre is tette a "fiatalságom", és még így is sok bosszúságot tud okozni (egy városban élünk).

Néha külső nyomásra fel kell hívnom.(rokonok,testvérek)

Ilyenkor semmi másról nem tud beszélni,mint hogy neki nincs pénze.Ő szegény, szar az ország helyzete, ő meg aztán semmiről sem tehet.Azt,hogy a kocsmába látom, nehogy már számon kérjem, ő itt van 50 évesen, neki már utazással kéne,hogy teljen az élete, meg semmittevéssel, nem pedig sínylődéssel, így az az egy pohár sör (semmi több...) az neki jár. (ha élőben lennénk az egy pohár sör részt -is-, nagyon gúnyosan mondanám)

A másik meg,hogy 10 éve semmittevéssel telik az élete.

A beszélgetés abból áll,hogy nincs pénze,nincs pénze, és ha még nem mondta volna nincs pénze.

Ha segíteni akarok, ne kaját vigyek neki, hanem pénzt.Mert szendviccsel nem tudja befizetni a számlát.Ja, de a számlát se fizessem be, mert akkor megzavarom őt, hisz ő azt beosztja,hogy hogy kell fizetni, szóval csak a pénzt adjam oda a számlára,és majd ő befizeti.

Ha megkérdezem,hogy hogy van,hogy telnek a napjai: szarul, nincs pénzem.

Aztán visszahallom,hogy sosem kérdezem meg tőle,hogy hogy van,hogy érzi magát.(mindig megkérdezem, és mindig szarul van mert nincs pénze)

Én azt sem engedném meg neki,hogy visszatolja a bevásároló kocsim, és eltegye a százast, nem adok neki egy centet sem a kezébe.Ha kaja kell, nagyon szívesen megveszem neki, de az nem kell neki.

Amelyik rokon,testvér pénzt ad neki, az az aktuális isten, ha esetleg elapad a kút, akár csak egy alkalomra is,akkor az egy r*****k.De a fő szemétláda az én vagyok, mert még sosem adtam neki pénzt.

Csak a pénz érdekli, persze jól tudom miért, de kíváncsi lennék,hogy más is hasonló helyzetben van az alkoholista hozzátartozójával, vagy ez egy súlyosabb változat?


2016. márc. 16. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is apám alkoholista, de tizen éve nem láttuk és azt se tudjuk mi van vele. Jobb is így, mert elitta volna az isten minden pénzét is.

Jól teszed, hogy nem adsz neki. Nem kell asszisztálnod a szenvedélyéhez.

2016. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem súlyosabb változat ,ez "normális" az alkoholistáknál. Ha vele laknál nem is kérné,hanem egyszerűen elvenné a pénzed ha lenne rá lehetősége . A súlyosabb változat amikor agyon is ver mellé .

Ne adj neki pénzt és ne is érdekeljen hogy próbálja sajnáltatni magát . Mondanám,hogy visszakapja,de nem biztos,élhet még vagy 30 évet is ha szerencséje van ,persze másokat kiszipolyozva-tönkretéve.

2016. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pénzéhes, önző, saját vérét is eladná érte.. igen.

Így működik a piás. Csak egy sör, most csak 3, meleg van, legyen 5. Már nem hat, legyen bor. Csak egy kicsi. Na jó, fél üveg, de minőségi! Legyen Dankó, az olcsóbb. Akkor már 1 üveg. Közben dugdos hatot, aztán másfél üveg, majd 2,3,4. Már nem tudja titkolni, mert harmincat eliszik, nyoma van. De próbálja, minden rejtekhelyét ismeri már a család, még a tűzifa közé dugottat és a padlásbort is a gerendára támasztva. Neki dolga van fent! Órákig. Minden nap. Állandó gondja a sok üveg, mert szégyelli visszavinni, a de a kukába nem fér. Kiviszed a kukát, elviszik, amikor beemeli a gépbe akkor mintha egy üveggyárat számolnának fel. Fater az ablak mögül les, hallotta -e valaki. Aztán jön a tömény, kevesebb üveg, de már nincs kontroll, a kertből kell behúzni. A mama pedig még mindig tagad és falaz neki...

Áhh, a csodás gyerekkor.

2016. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem mindegyik. Alkoholista és alkoholista között is van nagyon nagy különbség. Apádnál teljesen egyértelmű, hogy azért nem fogadja el az ételt, mert neki a piára kell a pénz első sorban. Kicsit már úgy gondolkodik mint a hajléktalan. Ők is jobban örülnek a pénznek, mint az ételadománynak, mert had döntsék már el ők, hogy mikor isznak, és mikor esznek. Én is iszok, de nálam mindig első a csekkek befizetése. Apám is iszik, de előbb ad pénzt, mint kér. Soha életében nem kért még pénzt senkitől, mindenkinek inkább ad. Én már voltam úgy, hogy muszáj volt kérnem, de nem a pia miatt, hanem váratlan kiadások miatt.
2016. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól állsz hozzá, de én inkább azokkal a rokonokkal is megszakítanám a kapcsolatot, akik az ő pártját fogják.
2016. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen mindegyik. A nyiltan alkoholista, meg a zugivó is. Kell a pénz a piára. ennyi
2016. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Én apám míg él, az volt.


Már gyerekkorunkban mindig azzal jött hogy "menjetek át mamáékhoz, AD PÉNZT". Ezt mindig kihangsúlyozta, ha mondtuk hogy épp nincs kedvünk, akkor is hogy "de hát ad pénzt". Mintha csak a pénzért járnánk oda, hozzá kell tenni, napi szinten jártunk át a nagyszülőkhöz pénz nélkül is.


Vagy megkaptam hogy mennyire drága az egyetemen taníttatni engem, mikor ő egy büdös fillért nem adott bele. Ráadásul 20+ éven át nem dolgozott, csak segélyen élt, és azt is elitta.


De otthon lakó, dolgozó testvérem pénzéért is verte a nyálát, hogy mi az hogy nem adja le a teljes havi keresetét neki (200+). Na nem mintha ő bármikor adott volna nekünk, vagy nem mintha nem a testvérem pénzéből lenne mindig bevásárolva.


Amúgy a helyedben pont leszarnám.

2016. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Undorítónak tartom az alkoholistákat, kár megnősülniük és gyereket vállalniuk, hisz csak tönkreteszik azok életét... Sajnos nálunk is van...
2016. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nem pénzéhesek. Nekik az alkohol kell, a pénz csak egy eszköz.
2016. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!